Boswachter Engels dorpje pakt 'elfeninvasie' aan Twee keer stemmen op 18 maart Gewelddadig weekeinde in Mali door radicale jihadisten Verkiezingen provinciale staten én waterschapsverkiezingen. BUITENLAND 9 Bent u één of beide stempassen kwijt of heeft u deze niet ontvangen? WWW.verkiezingen2Oi5.nl Bewoners van het Engelse dorpje Crewkerne, in het graafschap So merset, zijn in de ban van hun bu ren. Een kolonie elfen heeft haar intrek genomen in het lokale bos. Sinds de eerste elf zo'n vijftien jaar geleden neerstreek in Way ford Woods, zijn hele stukken bos inmiddels 'bewoond' door elfen. Op ruim 200 bomen zijn name lijk zelfgetimmerde deurtjes te vinden die de ingang naar een elfenhuisje voorstellen. Wie er achter de constructies zit, blijft een raadsel, maar de neder zetting barst inmiddels uit haar voegen. Op sommige dikke bo men zijn wel tien deuren te vin den. Kinderen lopen af en aan om de deurtje te versieren en op te leuken. De lokale bosbeheerder heeft echter genoeg van de elfen- gekte en grijpt nu in. Boswachter Steven Acreman meent dat de ve le spijkers die in de boomstam men worden geslagen, het hout flink aantasten. Ook waarschuwt hij dat er veel afval in het bos be landt, zoals plastic en triplex. De deuren worden van allerlei ver schillende materialen vervaar digd. Bovendien laten kinderen geregeld cadeautjes en brieven achter voor de fictieve bewoners. De boswachterij overweegt nu om geen 'bouwvergunningen' meer af te geven: de elfenstad mag niet verder uitbreiden en de kleine figuurtjes mogen slechts in een klein deel van het bos blijven wonen. Er is sprake van de invoe ring van een 'elfjescontrole'. De reacties op het nieuwe 'elfen- beleid' zijn niet van de lucht. Som mige Britten vinden de maatrege len zwaar overdreven, zoals schrijfster Sarah Maitland. Zij meent dat het elfenbos juist een win-winsituatie is. „Kinderen moeten meer het huis uit, de na tuur in, en wij moeten hun creati viteit en verbeelding stimuleren", legt ze uit. Daarmee is niet iedereen het eens. Boomchirurg Andrew Hut- chings denkt dat de deurtjes het karakter van het bos ruïneren: „Bovendien zijn elfen verlegen en bescheiden van aard, die zouden nooit gelukkig zijn met opzichti ge, in klatergoud bedekte of fel ro ze deuren." Radicale jihadisten hebben dit weekeinde van zich laten ho ren in Mali. Bij een aanslag op een restaurant in de hoofdstad Bamako en een beschieting van een VN-kampement in Ki- dal in het noordoosten vielen acht doden. Vijf mensen, on der wie een Belg en een Frans man, vonden vrijdag de dood toen een eetgelegenheid werd aangevallen door bewapende mannen. Drie personen wer den zondag gedood door een ra ketbeschieting op een basis van Minusma, de VN-missie in Mali. De daders vuurden ze ker veertig projectielen af. De Baby overleeft crash met auto in rivier Een visser die de Amerikaanse staat Utah in de Spanish Fork River waadde, ontdekte zater dag een verongelukte auto die ondersteboven op de rivierbed ding lag. Hij belde reddingswer kers die het wrak gingen ber gen. Tijdens hun werk bleek in het voertuig in een stoeltje met veiligheidsgordels een nog levende baby te zitten, zo meld den plaatselijke media. De moe der die aan het stuur zat, had het ongeluk niet overleefd. De baby heeft volgens de politie vermoedelijk veertien uur in deze benarde positie verkeerd. meeste daarvan kwamen neer op het terrein van de blauwhel men. Eén militair kwam om, acht raakten gewond. Andere raketten kwamen volgens Mi nusma neer op een kamp enke le kilometers verderop. Daarbij vonden volgens Franse media twee kinderen de dood. Aange nomen wordt dat jihadisten achter de beschieting zitten. Kidal ligt afgelegen in het noordoosten van Mali. In de na bijgelegen stad Gao zijn circa 450 Nederlandse militairen ge legerd, maar die waren niet bij de beschieting betrokken, meldde defensie gisteren. Boko Haram zweert trouw aan IS De leider van de Nigeriaanse radicale islamitische terreur- groepering Boko Haram, Abu Bakr Shekau, heeft trouw ge zworen aan de leider van Isla mitische Staat Abu Bakr al-Bag- hdadi. Dat heeft de monitoring- groep van jihadisten Site zater dag bekendgemaakt. De organi satie baseert zich op een ge luidsopname die van de Nigeri aanse terreurbeweging afkom stig zou zijn. Nigeria reageert geschokt op de boodschap. „Dit is de beves tiging van wat wij altijd al dachten", aldus de regering. Vraag een vervangende stempas aan bij uw gemeente. Dit kan t/m 13 maart schriftelijk of uiterlijk 17 maart vóór 12:00 uur mondeling bij de balie in het gemeentehuis. JOUW STEM Daar maak je je toch sterk voor? MAANDAG 9 MAART 2015 BAMAKO Enkele deurtjes van de 'elfenhuisjes' in de bomen van Wayford Woods, foto's Western Daily Press door onze correspondent Michiel Willems LONDEN - Boswachters in het zuid westen van Engeland zitten met een wel heel ongewone kwestie in hun maag: een invasie van elfjes. Ze willen dat er een eind aan komt. SALT LAKE CITY LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9