Eis: 14.248 euro voor een rood lampje Platteland krijgt internet via de ether Busreis Baltische Staten BINNENLAND 7 Volgens een woordvoerder van het ministerie kunnen internetbe drijven vanaf 1 september een ver gunning aanvragen voor gebruik van de bandbreedte. Die zou niet ten koste gaan van bestaande fre quenties voor radiostations en wifi, verzekert hij. Het Agentschap Telecom voorspel de in de voorbijgaande jaren al meerdere malen toenemende drukte in de ether. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft 97 procent van de Nederlanders in middels toe gang tot snel internet. Zo'n 300.000 burgers en bedrijven in vooral dunbevolkte gebieden val len buiten de boot, zo berekende het ministerie. Het leggen van (glasvezel-)kabels is in die regio's financieel niet aan trekkelijk, omdat de kosten maar door een paar gebruikers kunnen worden gedeeld. Mensen zijn daarom aangewezen op langzame re verbindingen via de telefoon, of op relatief dure satelliet-oplos singen. Het nieuwe snelle 4G-netwerk voor mobiel internet biedt niet al tijd soelaas, aldus de woordvoer der van Economische Zaken. Ze ker als meerdere gebruikers tege lijk met 'gewone' computers er van gebruikmaken, kan het net werk dat niet aan. „Het is geen permanente oplossing." Inmiddels werken er al meerdere gemeenten, provincies en lokale ondernemers aan eigen oplossin gen voor breedband-internet op het platteland. Volgens minister Kamp geeft het vrijmaken van de nieuwe radiofrequenties al deze initiatieven een steuntje in de rug. Kamp wil daarnaast bedrijven te gemoetkomen die toch een kabel netwerk aanleggen. Als een nieuw netwerk niet wordt ge bruikt, hoeft er geen belasting over te worden betaald. Deze maatregel verkleint de risico's voor ondernemers. Ook probeert het ministerie projecten voor snel internet in het buitengebied in aanmerking te laten komen voor Europese subsidie. Een nieuw kennisplatform over internet in dunbevolkt gebied moet ervoor zorgen dat bedrijven hun ervaringen gaan uitwisselen. Kamp hoopt met zijn maatrege len de lokale economie in dunbe volkte regio's te stimuleren. De autobrand is al bijna vijf jaar geleden, maar verzekeraar Univé en Rijkswaterstaat zijn het voor val nog lang niet vergeten. De autobrand is inzet van een juridi sche strijd tussen beide partijen. De automobilist heeft te lang doorgereden met het waarschu wingslampje, stelt Rijkswater staat, die vervolgens de rekening voor de asfaltschade indiende: 14.248 euro, zonder 340 euro ad ministratiekosten en rente. De redenering is simpel. Door het negeren van het lampje ontstond brand in de auto en raakte het wegdek beschadigd. Rijkswater staat meent dat de belastingbeta ler niet voor die kosten hoeft op te draaien. Belachelijk vindt de verzekeraar. Want er zijn afspra ken waarin is vastgelegd dat de staat het herstelwerk betaalt. Advocaat Gert Loman wil het niet met zoveel woorden zeggen, maar denkt dat Rijkswaterstaat aankno pingspunten zoekt om vaker auto mobilisten een rekening te stu ren. De regels zijn een paar jaar ge leden veranderd. Beide partijen zoeken nu juridische grenzen op. In eerste instantie lijkt de claim van Rijkswaterstaat succesvol. De kantonrechter in Zwolle vindt dat de automobilist moet bewijzen dat hij op tijd is gestopt. Dat is las tig, dus komt de schade voor reke ning van de bestuurder. Univé stapte daarom naar het ge rechtshof, dat een ander oordeel velde. De garagerekeningen bewij zen dat de auto goed is onderhou den. Omdat Rijkswaterstaat niet kon aangeven wélk gebrek de brand kon veroorzaken, moet ze zelf de schade betalen, aldus het gerechtshof. Mabel in actie tegen armoede en honger Vrouwen moeten een centrale rol krijgen bij de internationa le strijd tegen armoede en hon ger. Prinses Mabel, Lady Gaga, Beyoncé en 32 andere bekende vrouwen deden deze oproep tij dens Internationale Vrouwen dag in een open briefin de Brit se krant The Guardian, en was onder meer gericht aan de bondskanselier Angela Merkel. Waarschuwing voor gevaarlijk kaasje De Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit waarschuwt voor Roquefortkaas met barcode EE1632, identificatie FR 120203 022CE (houdbaar tot 8 mei). Deze bevat mogelijk een gevaarlijke bacterie die ernstige voedselver giftiging kan veroorzaken. Klach ten die daardoor kunnen optre den zijn maagdarminfecties en koorts. VVD en PvdA winnen in peilingen Anderhalve week voor de Pro vinciale Staten verkiezingen wint de WD in de peiling van Maurice de Hond vier zetels, de PvdA twee en soPlus één. PVV en D66 dalen twee zetels. De WD-winst rekent De Hond toe aan de stelling van premier Rutte dat hij jihadis- ten liever ziet sneuvelen dan te rugkeren naar Nederland. 1 1T r Kras.nl/39383 of bel 0900-96977ocPg MAANDAG 9 MAART 2015 foto Koen Suyk/ANP door Paul Bots door Paul Bots DEN HAAG - De ether krijgt een ra dio-bandbreedte voor snel inter net. Minister Henk Kamp (Economi sche Zaken, WD) schrijft dat van daag in een brief aan de Tweede Kamer. Hij wil op die manier het gebruik van snel internet ook in dunbevolkte gebieden mogelijk ma ken. Minister van Economische Zaken, Henk Kamp (WD). Volgens ministerie hebben 300.000 burgers en bedrijven in dunbevolkt gebied geen snel internet SLOCHTEREN - STOP. De rode let ters op het dashboard van de groe ne Renault Laguna spreken boekde len. Er is iets mis, weet de bestuur der die op 28 april 2010 over de A7 bij Slochteren rijdt. Het is net na middernacht. Na een tijdje zet hij de auto aan de kant. Dat is net op tijd, want de wagen vliegt in brand. Het vermoeden bestaat dat Rijkswaterstaat aankno pingspunten zoekt om va ker een rekening te sturen LONDEN DEN HAAG DEN HAAG r 1 Populaire rondreis waarbij we o.l.v. deskundige stadsgidsen (inclusief!) o.a. Tallinn, Riga, Vilnius en St. Petersburg bezoeken. Klantbeoordeling 8,1 MKjSjjflH Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, diner en excursies Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7