Burgemeester Zierikzee wil extra agenten na nieuwe brandstichting in renovatiewijk BEVELANDEN en THOLEN 21 Leerling geeft directeur kopstoot Politie zoekt verdachte geweld Ontmoeting lotgenoten stomapatiënten LANGS DE WESTERSCHELDE (NOORDOEVER) In de Zierikzeese renovatiewijk Buijse is zondagochtend tegen vijf uur brand gesticht. De etage van een leegstaand huurhuis aan het H.J. Doelemanplein brandde uit. Het vuur sloeg over naar een slaapkamer in de woning ernaast. Vrijdagochtend brandde al een sloopwoning af in deze wijk. Ook hier was vrijwel zeker sprake van brandstichting. De wijk wordt gerenoveerd. Zeeuwland laat in drie fasen alle 140 woningen slopen en vervan gen door nieuwbouw. Het Doele manplein en de aanpalende Maris- straat is afgesloten met een hek. De brandstichting in plan Buijse In de Zierikzeese wijk Buijse worden in drie fasen alle 140 woningen gesloopt en vervangen. komt een week nadat aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee een onbe woonde villa in de hens werd ge zet. Ook deze woning stond op de nominatie voor sloop. „Maandagochtend overleg ik met politie en woningbouwvereni ging," liet burgemeester Rabelink gisteren weten. „Ik zal daarbij om extra politie mensen vragen, net zoals dat en kele jaren geleden bij de brand stichtingen in Oosterland nodig was." Zeeuwland schakelde vrijdag met een een beveiligingsbedrijf in. Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster biedt vanochtend aan de frequentie van surveillances door dit bedrijf te verhogen. Vorige winter werd Zierikzee ook al getroffen door een reeks van grote en kleinere brandstichtin gen. Toen ging onder meer een pand van Natuurmonumenten in rook op en liepen een voetbalkan tine en een restaurant forse scha de op. Enkele jaren geleden was al extra politie-inzet nodig van wege brandstichtingen in Oosterland. MIDDELBURG - Een directeur van een Middelburgse school heeft vrijdagmiddag aangifte gedaan bij de politie tegen een leerling van zijn school vanwege ernstig grens overschrijdend gedrag. De veertienjarige jongen raakte die middag op school totaal bui ten zinnen nadat hem verzocht werd zijn telefoon tijdelijk in te le veren omdat hij tijdens de les via Whatsapp berichten aan het ver zenden was. De jongen wilde niet gehoorzamen en reageerde zeer agressief. Ook riep hij bedreigin gen richting de school en enkele docenten. Toen de jongen de di recteur een kopstoot tegen zijn borst gaf, was de maat voor de schoolleiding vol en is de politie gevraagd om in te grijpen. De jon gen is ter afkoeling meegenomen naar het bureau. GOES - De politie is op zoek naar een man die in de nacht van zater dag 31 januari op zondag 1 februa ri uitgaanspubliek zou hebben mishandeld in Goes. Een van de slachtoffers heeft daarbij een scheurtje in zijn schedel opgelo pen en moest daarvoor enige tijd in het ziekenhuis worden opgeno men. Het voorval begon met een ruzie tussen een groepje jongeren en de verdachte in een eetgelegen heid aan de Lombardstraat. De verdachte stoorde zich eraan dat een van hen een stoel verkeerd had teruggezet. Het groepje wordt door de ver dachte achtervolgd tot op de Gro te Markt. Daar komt het tot een handgemeen. Enkele jongelui krij gen klappen van de verdachte, waarbij een 16-jarige jongen uit Oost-Souburg een scheurtje in zijn schedel oploopt. De verdachte is een kalende man van ongeveer 40 jaar oud met en geschatte lengte van 1.90 m. Hij droeg een blauwe jas met een grij ze streep met daaronder een rode trui. Ook had hij een grijze wollen muts bij zich en op zijn onderar men tribal tatoeages. Mensen die weten wie de man is, worden ver zocht te bellen met de opsporing- stiplijn van de politie via 0800-6070. GOES - In de vergaderzaal van het Erasmuspark aan de Troelstralaan in Goes is morgen een lotgenoten- middag voor stomapatiënten en hun naasten. De Nederlandse Stomavereniging en Palazollihuis de Bevelanden houden de middagen om leden el kaar te laten ontmoeten en infor matie te verstrekken. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Aanmelden is niet no dig. MAANDAG 9 MAART 2015 troep op De Kaloot Schor van Waarde Oost Schor van Bath Midden Schor van Bath Oost AppelzakZuid Appelzak Noord De zuidoever, de Zeeuws-Vaamse kant, is veel minder sterk vervuild. Daar bevindt zich volgens de kaart van Rijkswaterstaat slechts één ex treem vervuilde locatie, ter hoog te van Hoofdplaat. De 21 overige plekken hebben bijna allemaal een blauwe kleur, van matige vervui ling. De kaart is te vinden via de websi te www.schoonzeeland.nl. Het zaterdag verzamelde zwerf vuil wordt door Rijkswaterstaat ge analyseerd om de herkomst te ach terhalen. Vuilniszakken vol zwerfafval komen er zaterdagochtend van het strand de Kaloot. Deelnemers halen het zelfs tussen het wier vandaan, want als ze het doen, dan wel zo grondig mogelijk, foto's Johan van der Heijden door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Schouwse burge meester Gerard Rabelink vraagt vandaag om extra politieagenten en woningbouwvereniging Zeeuw- land laat de ingehuurde beveiligers vaker surveilleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72