Hondenopvang moet vergunning aanvragen WD pleit alsnog voor openbaar 'Rampenbestrijding toilet aan oostzijde centrum Goes kanaal moet op orde' Lopend door de Sluiskiltunnel 20 BEVELANDEN en THOLEN OPRUIMACTIE OEVERS WESTERSCHELDE Vrijwilligers in de weer met schoonmaakactie op het strandje bij Borssele. De hondenopvang aan de Zuidlan- geweg bestaat inmiddels een klei ne zeven jaar, maar volgens het college is van begin af aan door omwonenden geklaagd over ge luidsoverlast. De gemeente is ge vraagd of er vanuit de milieuregel geving kon worden opgetreden. Recent zijn er, aldus het dagelijks gemeentebestuur, ook twee ha nen van verschillende buren doodgebeten door een loslopende hond, waarna de politie is inge schakeld. De eigenaresse is volgens B en W vaker te kennen gegeven dat het bedrijfsmatig exploiteren van de opvang vergunningplichtig is bin nen de Wet milieubeheer, maar zij hield vol slechts kostenver- goedend te werken. De kernactiviteit was het opvan gen van zwerfhonden uit met na me Spanje en daar een goed te huis voor te zoeken, maar inmid dels worden ook pensionhonden opgevangen; een commerciële ac tiviteit. Volgens de website van De Pannehoeve kunnen er maxi maal 15 pensionhonden op de Pan nehoeve verblijven. De eigenaresse heeft volgens B en W zelf tegenover de politie ver klaard dat er op 3 december vorig jaar wel 30 honden (pension en opvang) verbleven op de locatie, wat door de dierenpolitie is beves tigd. Ook worden honden op Marktplaats en Zeelandnet (prik bord) te koop aangeboden, zo heeft de politie geconstateerd. Nu het aantal honden de tien structureel overschrijdt en de acti viteiten als bedrijfsmatig kunnen worden aangemerkt, wil de ge meente Noord-Beveland een ver gunningaanvraag afdwingen. Eigenaresse Jolanda Kap reageer de afgelopen weekeinde niet op een verzoek om haar kant van het verhaal toe te lichten. BORSSELE - Lenteweer? Op De Ka- loot, het strandje achter de kern centrale bij Borssele, staat deze za terdagochtend een stevige, kille bries. Maar de kleine twintig men sen ter plekke zijn toch al niet ge komen om te relaxen in de beloof de zon. Er is werk aan de winkel. Het strandje en de duinen moe ten zo veel mogelijk worden ont daan van afval dat is aangespoeld of gewoonweg is achtergelaten. Op zo'n dertien locaties langs de Westerschelde zijn burgers deze dag in touw tijdens de opruimac- tie. Die is onder de vlag 'Schoon Zeeland', gehouden door gemeen ten Borsele en Reimerswaal, het Milieu Educatie Centrum de Beve- landen, Natuur&Zo en Rijkswa terstaat. De Kaloot is één van de plekken die worden gekuist. Gehuld in groene hesjes en gewapend met vuilniszakken, grijpertjes en zelfs een riek, gaan de deelnemers aan de slag. René Boeters van Rijkswa terstaat gebruikt zijn handen. Dat betekent extra diep bukken, maar een vermoedelijke rugpijn neemt hij op de koop toe. Hij probeert namelijk fijne rommel als plastic draadjes die in dotten zeewier ver strikt zitten, te verwijderen. Ja, het is eigenlijk onbegonnen werk", erkent hij. „Plastic dat al aan het afbreken is, dat krijg je bijna niet weg. Toch wil ik mijn steentje bijdragen aan een schon ere wereld, want ik word er wel triest van." Luiers, tubes, blikjes en plastic, heel veel plastic. Vooral doppen van allerhande flessen, weet Soe- ters. Toch valt de hoeveelheid rommel op de Kaloot hem mee. „Vorig jaar deed ik mee bij Bath, daar lag veel meer troep", zegt de Rijkswaterstater, terwijl hij ander maal naar de grond reikt. Desalniettemin heeft de Kaloot de kleur rood op de speciale kaart met 'zwerfafvalhotspots' die Rijkswaterstaat in elkaar heeft ge knutseld. Rood staat voor een ex treme concentratie en hoeveel heid. Ook het Schor van Bath heeft die zeer twijfelachtige eer. In totaal prijken op de kaart uit december vorig jaar maar liefst 81 locaties die matig, sterk of extreem ver vuild zijn. Na een half uur 'rapen' hebben de meeste schoonmakers op de Ka loot al een behoorlijk gevulde vuilniszak. Nog steeds komen er mensen het strandje op om mee te helpen, zoals Conny de Koster uit Lewedorp. Een goede actie, vindt zij. „We zitten hier vaak, het is echt ons strandje. Dan vind ik het belangrijk dat het een beet je schoon is." Dat de Westerschelde over een et maal doodleuk weer een nieuw la ding afval die zonder pardon van een containerreus is gekieperd uit spreidt over het strand, weet De Koster ook wel. „Tja, het is echt ongelofelijk wat er allemaal aan spoelt." De Lewedorpse is lid van Red de Kaloot, de vereniging die vijftien jaar geleden is opgericht om te voorkomen dat het strandje plaats zou moeten maken voor de komst van de Westerschelde Container Terminal. „Je hebt hier naturlijk geen voorzieningen, maar er staat inmiddels wel een metalen bak waar afVal in kan worden achter gelaten." Behalve het strand zelf worden ook de duinen niet over geslagen. Met militaire precisie vlooien de zwerfvuilbestrijders, onder wie ook enkele kinderen, het helmgras uit. Ook daar ligt van alles, door de wind meege voerd. De Kaloot is een bijzonde re plek. Op en rond het strandje komen twee werelden samen: je kunt er fossiele haaientanden vin den, maar evengoed producten van de moderne (wegwerpmaat schappij. EXTREEM VERVUILDE PLEKKEN Hoewel het volgens de liberalen met de fysieke uitstraling van de binnenstad na het masterplan wel goed zit, vindt de WD dat een 'goede gastheer er voor moet zorgen dat zijn gasten van alle ge makken zijn voorzien'. „Daartoe horen naast onderdelen als vol doende parkeervoorzieningen en voorzieningen die de veiligheid bevorderen, ook voldoende fat soenlijke openbare toiletten", al dus raadslid Ad Schuurbiers. „De binnenstad beschikt welis waar over openbare toiletten in het centrum en aan de westzijde van het centrum, maar met het vervallen van de komst van een parkeergarage aan de Oostwal is ook de geplande voorziening voor een openbaar toilet schijnbaar in de vergetelheid geraakt." De WD was de afgelopen jaren de enige partij in de gemeente raad die een - ondergrondse - par keergarage op de Oostwal zonder meer zag zitten. Er is al eens een voorkeursvariant uitgewerkt, die ruimtelijk, technisch én finan cieel haalbaar was. Het ging om een tweelaags-garage, die net on der het maaiveld zou komen. Het idee was om boven de garage een waterpartij met een diepte van veertig centimeter aan te leggen. De kosten van de bouw, inclusief herinrichting van de Oostwal, de waterpartij, openbare toiletvoor ziening en een fietsenstalling wa ren vier jaar geleden begroot op 21 miljoen euro. De investering werd echter, met het oog op be zuinigingen, te hoog geacht. De aanleiding is de evaluatie van het ongeluk op het Schelde-Rijn kanaal, vorig jaar oktober. Ter hoogte van Oud-Vossemeer kwa men een riviercruiseschip en een binnenvaartschip met elkaar in botsing. Dat laatste schip zonk, maar de twee Poolse bemannings leden konden zich op tijd in vei ligheid brengen door aan boord van het cruiseschip te gaan. Uit de evaluatie blijkt dat de com municatie tussen de hulpdien sten in Zeeland en Brabant niet vlekkeloos verliep. Dat is wel be langrijk, omdat het Schelde-Rijn kanaal bij Tholen de grens tussen de twee provincies vormt. Ook is er geen actueel rampenbestrij dingsplan voor incidenten op het kanaal. De gemeente stelt dat het nu ge lukkig goed is afgelopen. „Maar als het passagiersschip door het binnenvaartschip zou zijn overva ren, zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest." door Luc Oggel KATS - Hondenopvang De Panne- hoeve in Kats moet een omgevings vergunning aanvragen om de activi teiten te kunnen voortzetten. Dat hebben burgemeester er wethou ders van Noord-Beveiand besloten. TERNEUZEN - Tweeduizend mensen grepen zaterdag een unieke kans aan om door de Sluiskiltunnel te lopen. De tweede editie van de ziekenhuisloop, geor ganiseerd door Stichting Koesterpas en ziekenhuis ZorgSaam, bood de eenma lige gelegenheid om de tunnel te voet te verkennen. De Sluiskiltunnel is nog niet open, auto's rijden er nog niet. De wandeltocht leverde vijftienduizend eu ro op voor het goede doel, projecten voor kankerpatiënten bij ZorgSaam. foto Ronald den Dekker Vuilniszakken vol door Luc Oggel pdMtk' -2* - Buitenhaven Vlissingen Duin Rammekens Slufter Rammekens Kaloot Slufter Kaloot Zuidgors West Zuidgors Oost Schor van Baarland West Westnol Hansweert Zuidervoorhaven Hansweert door Luc Oggel GOES - De WD in Goes zou graag zien dat er een openbaar toilet (zo wel regulier als invalide) komt aan de oostkant van het centrum. De partij wil van burgemeester en wet houders weten of die daar plannen voor hebben en zo nee, of die dan wellicht kunnen worden gemaakt. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen wil dat de rampenbestrijding op het Schelde-Rijnkanaal zo snel moge lijk op orde wordt gebracht. Daar om heeft ze een brief naar de Vei ligheidsregio Zeeland gestuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71