Strafcorners doen hockeysters Walcheren de das om in uitwedstrijd tegen Prinsenbeek Jeugdspelers inspireren Tovaal SPORT 47 Vele medailles voor Zeeuwse afvaardiging bij tweedaagse wedstrijd in Middelburg. Magere oogst Bevelandse biljarters MIDDELBURG - Tijdens een turn- weekend in sporthal De Sprong in Middelburg hebben de Zeeuw se deelnemers zich van hun goe de kant laten zien. Er werden vele medailles behaald en de meesten plaatsten zich voor de volgende wedstrijd. De Middelburgse turnvereniging MTV, die voor de organisatie van dit evenement tekende, had op de eerste wedstrijddag succes met Karlijn Hendriks. Zij haalde zilver bij de senioren. Bij de junio ren was VTV Vlissingen succes vol met een overwinning voor Yvette de Kam. EMM Terneuzen haalde met Lotte Broere en San ne de Kok een tweede en derde plaats. Voorwaarts Axel won met Emma van de Vlist in het niveau G. Bij de jeugd ging de overwinning naar Nicole Boogert van Olympia Kapelle. VTV Vlissingen bezette het gehele podium bij de pupillen 1, met Noemi Hendrikse, Domeni- ca de Poorter en Myrthe Jellema. Jodi Wauters (EMM) haalde goud bij de pupillen 2, terwijl Marit Ste- KWADENDAMME - De vier wedstrij den van de Bevelandse biljart teams leverden slechts drie pun ten op. Alleen de driebanders van 's Lands Welvaren wonnen. De Bevelandse tweededivisionist ze gevierde in eigen huis over Rokx Transport: 6-2. Tweede divisie. 's Lands Welvaren-Rokx Trans port 6-2: Voor de pauze legde Onur Can met een uitstekende partij de fundering voor de latere zege. Raymond Peeters verloor weliswaar, maar na de pauze maakten Ronald van Geyt en Luc Peters het karwei vakkundig af. Derde divisie. 't Tapperijke -De Stene Brug 4-4: Wim de Kok en zoon Joey sleep ten gezamenlijk een punt uit het vuur voor hun team. Wim won royaal en Joey zegevierde met een punt verschil. Maar dat was ge noeg voor een punt na de nederla gen van Rob van Linden en Ad Menheere. BV Sprundel 3-Bevelandse Tafel ridders 8-0: De koploper was veel te sterk voor de bezoekers. Alleen Alfred van den Dries bood weer stand van betekenis: 35-32. André Karelse, Rinus Kramer en Rinus Rijk hadden geen kans. Kader. HWA Alblasserdam-Kaderteam 's Lands Welvaren 6-2: De enige die zich staande hield bij de be zoekers was een sterk spelende Jaap van der Weijde uit Noordgou- we. Danny Walhout, Jan Eicken- boom en Jaap Cijsouw verloren. veis van Veldo Middelburg dit presteerde bij de Jeugd 1. Zo'n 400 turnsters bevolkten de sporthal in Middelburg die zich uit stekende leent voor dit evenement. Op twee wedstrijdbanen werd tege lijkertijd en verdeeld over in totaal vijf wedstrijdronden in tien groe pen geturnd. De turnsters moesten zich op de verschillende niveaus kwalificeren voor de regiofinales, die 11 en 18 april worden gehouden. Ook kon men zich plaatsen voor de diverse toestelfmales die een week later op 25 en 26 april, in Vlijmen worden gehouden. Michel van Gils, voorzitter van de regio Zuid West Nederland en wedstrijdleider bij alle vrouwen turnwedstrijden in de regio ('ik zit dit seizoen zeventien weekenden achter de wedstrijdtafel') ziet de kwaliteit toenemen. „Ik zie voor uitgang bij de turnsters, maar ook de organisatie van de wedstrijden hebben kwaliteit." Bijna wekelijks ziet hij honderden turnsters uit de regio Zeeland en West Brabant voorbijkomen. „Ik zie bijna elke week alle turnsters, van laag en hoog niveau. En ook de plaatsings wedstrijden van de landelijke wed strijden in de hoogste categorieën Vrouwen. Derde klasse. Prinsenbeek-Walcheren 4-0: Al le vier de Prinsenbeekse treffers kwamen voort uit strafcorners. En ook nog eens allemaal ge- Trainer Brian Hendry begon met de jeugdspelers Sam Richel en Laurens Dourleijn in de basis en dat pakte goed uit voor de Goese- naren. De beginfase verliep rom melig, maar het regende try's, die zie ik. Het is goed om te constate ren dat het niveau omhoog gaat." Gisteren op de tweede wedstrijd dag deed de Zeeuwse afvaardiging nog een greep in de prijzenpot. Goud was er voor Mirthe van Doorne van Atlas Heinkenszand en Synne Geeratz van Forza Gym- maakt in de eerste helft. „De wedstrijd ging gelijk op", vond trainer Lars de Kubber van Walcheren. „Alleen maakten zij vier van de ongeveer tien strafcor ners die zij kregen af. En ook nog eens in de eerste helft, waardoor we nog tijd over hadden om terug te komen." De Walcherse ploeg vond echter geen aansluiting. Wel lukte het de ploeg om in de tweede helft het doel schoon te houden. „Ik vond dat wij in de tweede helft goed speelden en misschien wel beter waren", blikte De Kubber te rug. „De 4-0-uitslag vind ik dan ook gedateerd. Zij hebben geen veldgoals gemaakt en qua spel wa ren wij niet veel minder." vaak uit het niets ontstonden. Alex Vlieland, Danker Rijk en Brendan Richards scoorden tus sen de palen, maar alle conver sions werden gemist en aange zien de gasten na gedegen voor- waartsenwerk ook twee keer scoorden, leidde Tovaal halverwe ge de eerste helft nog maar met 15-14. Ook de try van Rik Markusse kwam zonder gedegen aanvals plan tot stand, maar het in groten getale opgekomen publiek kon nastica uit Goes in de categorie In stap Di. In de categorie pupil Dl was er goud en brons voor Forza Gymnas- tica, met respectievelijk Zoë Nuyens en Zena Weijers. Chayen- ne van de Wouw van Dios eindig de op de derde plaats bij de senio- Mannen. Vierde klasse. GMHC-Gilze Rijen 4-4: Acht doelpunten, waar van er liefst zes in de eerste helft vielen. De Goese mannen kwa men tweemaal op voorsprong, door Simon de Recht (1-0) en Maxime Gijs (2-1), maar gaven het initiatief daarna uit handen. „We begonnen sterk aan de wed strijd en kwamen op voorsprong, maar Gilze Rijen wist ons daarna onder druk te zetten en wij gin gen hier niet goed mee om", zei GMHC-coach Steven Sijnja." Dit zorgde ervoor dat de bezoe kers nog voor rust konden uitlo pen naar een 4-2-voorsprong. Ook na de pauze kwamen de man nen van GMHC als de sterkste eindelijk eens juichen voor een perfecte conversion, toen Sam Ri chel, met zijn achttien jaar de jongste speler op het veld, liet zien hoe het wel moest: 22-14. De try van Giel Edam was de eer ste waar een fraaie aanval aan voorafging en ook Jac Markusse was voor rust na een rush van tachtig meter nog succesvol. Sam Richel kickte opnieuw raak: 34-19- Na rust geloofde Diok 3 het wel. De ervaren voorwaartsen bleven ren E, evenals clubgenote Tamara Loesberg bij de senioren G. Tot slot ontving MTV-turnster Julie Adriaanse het zilver bij de senio ren vierde divisie, terwijl het brons ging naar Jordan van Herwij nen, eveneens van MTV, bij de jeugd 1 meisjes. ploeg uit de kleedkamer. En het offensief leverde opnieuw twee doelpunten op. Robert Bouma ver kleinde de achterstand naar 4-3 en Sjoerd Inja zorgde voor de ge lijkmaker. Na de gelijkmaker van Goes na men de bezoekers het heft weer in handen, maar kwamen ditmaal niet op voorsprong. Ook Goes scoorde niet meer, waardoor het 4-4 bleef. „Even was ik bang dat zij na de 4-4 opnieuw op voorsprong zou den komen", zei Sijnja. „Maar doordat Guyon Bom ons een aan tal keren goed heeft gered, heb ben we een puntje over de streep weten te trekken. Bom heeft ons vandaag en punt opgeleverd." gelijkwaardig aan de thuisploeg, maar in de driekwartlijn was To vaal oppermachtig. Met Ray Blackburn in de ploeg combineerden de driekwarten er lustig op los en Jens Dekker en Blackburn zelf voerden de voor sprong met twee conversions van Sam Richel op tot 48-19. Tovaal bleef vlot combineren, maar na een nieuwe rush van Jac Markusse scoorde alleen Bram Bruijnes nog een keer. Eindstand: 53-19- MAANDAG 9 MAART 2015 TUrnsters weren zich prima Naomi Klapwijk in actie bij de vloeroefening, op de achtergrond wedstrijdleider Michel van Gils, foto Izaak Verkeste door Janny Vermeule door Joop van den Oudenhoven door Daniel Vervelde VLISSINGEN - De hockeysters van Walcheren zijn er gisteren in de derde klasse tegen Prinsenbeek niet in geslaagd om te winnen. Het werd 4-0 in het voordeel van de Brabantse ploeg. In de vierde klas se bij de mannen kreeg ook Goes vier tegentreffers te verwerken. De Bevelandse ploeg wist echter zelf ook dat aantal doelpunten te pro duceren tegen Gilze Rijen: 4-4. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Tovaal be haalden op eigen veld een ruime 53-19-zege op Diok 3 uit Leiden. Bij de rust leidde de thuisploeg al met 32-19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69