Handballers van Orion Van Kempen houdt eer hoog geloven in goede afloop Waterpolosters DZK ten onder De Nuon Club Competitie: goed voor de clubkas én voor het milieu 46 SPORT Mannen. SV.Orion-Gemini 2 35-20: Door de vele blessures is het schuiven op tal van posities. De gebroeders Van Dalen komen dit seizoen niet meer in actie wegens een blessure aan de schouder. Daarnaast is schutter Arno Riemens (heupbles sure) beperkt inzetbaar. Maar de positiewisselingen vormden giste ren tegen rode-lantaarndrager Ge- mini 2 geen enkele belemmering. Het trio Jasper Bakker (7), Mischa (5) en Mark Dorst (4) was succes vol in de afronding. Het drietal kon vooral schitteren dankzij de strakke regie van spelbepaler Jean Marie Toubiana. Door een vliegende start (5-0 en 9-2) was de buit al na een kwar tier veilig gesteld. Via 20-10 bij de pauze liep het verschil zelfs op naar vijftien treffers: 35-20. Dank zij de zege liep het verschil met concurrent HWC onderin op naar drie punten met nog vier duels voor de boeg. Coach Jaap Sinke ziet het slotak koord met veel vertrouwen tege moet. „We hebben drie reeële kansen om de buit te pakken, dus dat moet goed aflopen." Delta Sport-SOS/Kwiek Sport 26-22: Delta Sport haalde twee be langrijke punten binnen. „De druk is een eind van de ketel", stelde sluitpost Mick Vleeshou wer. De equipe van coach John Jansen wil uit de laatste vier duels nog drie punten pakken om de doelstelling (achttien punten) te halen. Eenvoudig ging het gisteren niet. Het duurde maar liefst vijftig mi nuten om de bezoekers op de knieën te krijgen: 23-18. „Het was geen beste pot," zei Vleeshouwer. „Pas tien minuten voor het eind had iedereen het gevoel dat het niet meer fout kon gaan." Vrouwen. EMM-Red Rag/Tachos Witte Ster 19-19: Door de goede resulta ten van de laatste weken - vijf punten uit drie duels - is de druk van de ketel. De Middelburgse equipe staat in de middenmoot en wil uiteindelijk in het linkerrij tje eindigen. Trainer Ron de Waal is trots op zijn ploeg, zeker na alle tegensla gen. „Vandaag was het ook weer behelpen, maar de jeugd laat zien dat er potentie bij EMM aanwezig is." Net als het eerste treffen kwam er geen winnaar uit de bus bij EMM-Red Rag/Tachos Witte Ster. „Ik heb vrede met een punt", zei De Waal na afloop. Scores: Riemens 6, Heijens 4, Huij- ben, Wielemaker, Van Strijdonck 2, Coppoolse, Joosse en Quist 1. Van Kempen was in de klasse MX 1 uitstekend op dreef op zijn nieu we 450 cc Yamaha. In de eerste manche moest hij nog het hoofd buigen voor de sterke Belg David Segers uit Leerbeek. In de tweede reeks pakte de Zeeuw het echter energieker aan. De 22-jarige crosser pakte meteen de kopstart gevolgd door de Bel gen Segers, Ronny van Hove en Robin Bakens. Bakens bleek de sterkste, maar hij reed in deze klasse buiten mededinging mee. Al in de openingsronde kwam Se gers ten val en duikelde uit de top vijftien. Een sterke inhaalrace bracht hem uiteindelijk toch nog op een derde plaats, achter Van Kempen en de twintigjarige Ja panner Junya Takenaka, die afgelo pen week in België vertoefde. Ke vin Spruijt (Meliskerke) legde be slag op de vierde plaats in de eind stand. In de eerste manche werd hij vijfde en in de tweede manche deed hij het met vierde plaats net iets beter. Boy Stockman uit Terneuzen werd zesde met vlak daarachter als zevende Steven Ovaa uit Oost-Souburg. Zuidwesthoek-DZK 9-2: De DZK-vrouwen hadden een goede start en namen in de eerste perio de een t-o-voorsprong. Daarna liep het minder en werden te veel fou ten gemaakt. De gevolgen waren desastreus. Zuidwesthoek liep uit naar 5-1. Coach Pim Bekkers probeerde het tij nog te keren, maar kreeg een woordenwisseling met de scheids- Ovaa's plaatsgenoot Martin Stroo, die dit jaar een stapje terug heeft gedaan en nu uitkomt bij de MX 1 vrije tijdrijders, werd in die cate gorie tweede achter de Belg Jeroen Vanrijsselberghe. De MX 2 viertakten werden gedo mineerd door de zuiderburen. De 20-jarige Bakens toonde zich op permachtig. Hij won beide man ches. „Ik wilde veel meters maken in aanloop naar het nieuwe sei zoen en daarom had ik gevraagd om ook mee te mogen doen in de MX 1", zei Bakens na afloop van de wedstrijd in Axel. „De organi satie had geen bezwaar en ik vond het super." Jordi van de Wiele uit Sint Jan steen was de beste Nederlander met de vijfde plaats. Barney Steke- tee uit Yerseke won bij de vrije tijdrijders in de deze klasse. rechter en moest het bad verlaten. DZK was daarna machteloos en de Zuidwesthoek liep uit naar een 6-1-voorsprong. Ook in de laatste periode was De Zuidwesthoek de betere ploeg en DZK ging met een 9-2-nederlaag naar huis. Kijk voor meer informatie op nuon.nl Sportclubs, bijna iedereen in Nederland is erbij betrokken. Als sporter, vrijwilliger of als enthousiaste supporter langs de lijn. En juist deze sportclubs verkeren in finan cieel zwaar weer door dalende inkomsten. De energierekening is een grote kosten post en bij sportverenigingen valt veel te besparen en te verduurzamen. Daarom blijven wij de amateur sportclubs van Nederland steunen met de Nuon Club Competitie, een wedstrijd waarbij de clubs laten zien hoe zij op een creatieve manier energie kunnen besparen en daarmee kans maken op €10.000. Hoe verloopt de Nuon Club Competitie? Inzending Bevestiging pere-mail Selectie 50 genomineerden Stemmen Bekendmaking winnaars VLISSINGEN - De handballers van Orion en Delta Sport deden in de hoofdklasse prima zaken. Beide ploegen wonnen en zijn op weg naar lijfsbehoud. Orion versloeg Ce- mini 2 (35-20), Delta Sport was met 26-22 te sterk voor SOS/Kwiek Sport. door Herman Heuvink AXEL - Jeffrey van Kempen hield de Zeeuwse eer hoog tijdens de twee de clubcross in Axel. De Souburgse motorcrosser zegevierde in de klas se MX 1. Jayden Hoek was succes vol met winst in beide manches bij de 85 cc. Bij de veteranen was een glansrol weggelegd voor Patrick Piessens uit Heikant. Joost Serra- rens uit Lamswaarde mocht als der de mee naar het podium. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK kwamen dit weekeinde niet in actie. De wedstrijd tegen Njord werd uitgesteld, omdat de keeper van die ploeg verplichtingen had met het nationale jeugdteam. Het duel wordt later ingehaald. De vrou wen van DZK verloren kansloos van Zuidwesthoek: 9-2. Scores DZK: Eline Bekkers en Anouk van Haaren beiden 1. advertorial Verzin een leuk idee om de energierekening van jouw sportclub te verlagen. Sporten bij kaarslicht, douchen in het donker, zonnepanelen op het doel? Een leuk onderwerp om het over te hebben tijdens de derde helft! Kom met een creatief idee om energie te besparen bij jouw sportclub en maak kans op maximaal 10.000 voor jouw club! Iedere sportclub met een eigen energierekening kan meedoen. De sportclub hoeft geen klant van Nuon te zijn om deel te nemen aan de wedstrijd. Je kunt je eenvoudig aanmelden op onze website. In 2014 hebben we negen clubs een energieadvies op maat en een financieel steuntje in de rug kunnen geven. Dit jaar voegen we daar graag negen clubs aan toe. Grijp deze kans en doe mee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68