Pattinama laat zich niet remmen 1 Zeelandia Middelburg: Oostkapelle tankt vertrouwen door remise voelt als verlies doelpuntloze remise bij Ter Leede 44 Het was SPORT 41 if-1Vi die puntjes mist. Ik ga ervan uit dat dat punt in mindering nog wordt teruggedraaid. Dat kan aan het eind van het seizoen toch het verschil maken." Komend weekeinde is Goes vrij. Daarna treft de ploeg achtereen volgens nummer zes Boshuizen en lijstaanvoerder RKAW. Dan zal duidelijk worden of de ploeg het o-o-gelijkspel tegen IFC een vervolg kan geven en koploper RKAW aan het wankelen kan brengen. Goes speelde gisteren op ei gen veld doelpuntloos gelijk tegen concurrent IFC uit Hendrik-ldo-Ambacht. Het antwoord van Josimar Pattina ma liet zich raden, want hij ging gisteren in Alkmaar verder met de handeling waar hij dit seizoen al 22 keer goed in bleek: doelpun ten maken. Althans, het seizoens totaal werd deze week door de KNVB gereduceerd tot vijftien competitietreffers. De spits van Vlissingen was name lijk in twee wedstrijden tegen Haaglandia zeven keer trefzeker, maar omdat die ploeg zich terug trok uit de hoofdklasse A werden alle punten behaald en doelpun ten gescoord tegen de ploeg uit Rijswijk ongeldig verklaard. Gele en rode kaarten en behaalde perio- detitels bleven wel rechtsgeldig. „Maar omdat er dus ook ineens zes punten in mindering werden gebracht bij ons, en wij daardoor ineens van de tweede naar de vier de plaats afdaalden, wilde ik het toch nog even aanhalen", vertelde Pennings. „Gelukkig dacht de spe lersgroep er hetzelfde over als ik." 'Er is niks aan de hand, de stand wordt vanzelf wel weer gelijkge trokken', was het geluid dat de coach van de Walcherse hoofd klasser opving. Pennings: „We moeten naar ons zelf blijven kijken. Volgende week kunnen we in het inhaal- duel met Chabab bonuspunten pakken, omdat alle andere ploe gen dan niet spelen. Vandaar dat deze wedstrijd tegen AFC ook zo belangrijk was. Door dit duel te winnen hebben we onszelf een gunstige uitgangspositie ver schaft." Dat deed Vlissingen zoals gezegd door twee doelpunten van Josi mar Pattinama. De Walcherse zondagclub keek al binnen vijf mi nuten tegen een achterstand aan. Spits Eelke de Graaf profiteerde van slordig uitverdedigen van Vlissingen en schreef de openings treffer op zijn naam. Pattinama trok de stand na een klein half uur gelijk met een lob over de doelman van de thuisploeg, waar na hij het duel kort voor rust van af de strafschopstip besliste met zijn - officieus - 24e competitie treffer: 1-2. „In de tweede helft nam AFC meer risico's en pompten ze alle ballen naar voren, maar ik heb niet echt het gevoel gehad dat we de voorsprong nog weg zouden geven", zo analyseerde Pennings na afloop. „Het was wel een zwa re wedstrijd, maar dat had alles met het veld te maken. We speel den op een veengrond, het veld was erg zacht en veerde een beet je. Daardoor hadden we het voet ballend moeilijk, moesten we mee in het fysieke spel van AFC. Maar uiteindelijk was een 1-3 uit een counter nog wel verdiend ge weest." KARAKTERISTIEK TSC-Zeelandia Middelburg 0-0: Zeelandia Middelburg speelde te gen de nummer twaalf niet goed genoeg om met drie punten huis waarts te keren. De hoofdstedelin gen leken al vroeg op weg naar een voorsprong, maar een overtre ding binnen het strafschopgebied op Alberto Conde de Morgado werd in de derde minuut niet met een strafschop bestraft maar met een vrije trap net buiten de zestien. Veel kansen dwong de ploeg van trainer Daan Eikenhout daarna niet af. „De eindpass was iedere keer niet goed", keek Eiken hout terug. In de slotminuut scoorde Zeelandia alsnog via Rog ier Veenstra, maar tot veler verba zing werd die treffer wegens bui tenspel afgekeurd. „De 0-0 voelt als een nederlaag", zei Eikenhout. RKTVV-HVV'24 5-2: HW'24 kwam in de tweede minuut al achter door een treffer van Ismael Erdem. Hoewel de thuisclub do mineerde maakte HW'24 na ruim een kwartier gelijk via San- der van Remortele. Kort voor rust sloeg RKTVV nog eens toe via Mohamed Marouane. De achter stand verplichtte HW'24 tot een aanvallender speelwijze, maar een eigen doelpunt van job Ing- hels bracht HW'24 verder van huis. Tussen de vierde en vijfde Tilburgse treffer scoorde Van Re mortele uit een strafschop tegen. Oostkapelle-Ter Leede 2 0-0: De ploeg van Ilona Stouthamer speel de op zijn Italiaans. De verdedi ging gesloten houden en loeren op een gaatje. „Dat ging heel goed, want Ter Leede 2 heeft geen kans gehad. Eindelijk kregen mijn speelsters loon naar werken. Het was antivoetbal, maar het leverde ons wel een terecht punt op. Ie dereen deed zaterdag een stapje extra voor elkaar en dat geeft ver trouwen", zei Stouthamer. Wartburgia 2-Smerdiek 5-2: Smerdiek speelde de slechtste wedstrijd van het seizoen en stond al snel met 3-0 achter. De 3-1 van Angelique Hage bood per spectief. Toen werd het 4-1 en kreeg Wartburgia rood. Chanel Brinkman maakte er 4-2 van, maar een stunt zat er niet in. „Dit was een collectief falen. We lie- antivoetbal, maar het leverde ons wel een terecht punt op pen vanaf het eerste fluitsignaal achter de feiten aan. Een wed strijd om snel te vergeten", ver klaarde trainer Servaas Brouwer. SVS-IJzendijke 4-1: Carmen Foks opende de score tegen de num mer twee. Binnen een tijdsbestek van twee minuten stond SVS met 2-1 voor. Na kansjes op 2-2 vielen de doelpunten aan de andere kant. Trainer Guust van de Velde noemde SVS scherp in de afwer king en uiterst effectief. Zuidland-MZC'11 4-1: In het eer ste bedrijf was de formatie van Walter de Jonge de bovenliggen de partij. Toch maakte Zuidland er 1-0 van uit een counter. Net na rust werd het snel 2-0 en 3-0 en was de wedstrijd gespeeld. Daniel le Boogert maakte er nog 4-1. „We waren de baas en dat we dan zo verliezen is flink balen", aldus De Jonge. MAANDAG 9 MAART 2015 lef tonen door Mitchell Minnaard aa.5^ Jeremy Hubregtse levert namens Goes een voorzet af in de semi-topper tegen IFC, die doelpuntloos zou eindig den. foto Johan van der Heijden ALKMAAR - „In mijn voorbespre king heb ik allerlei omstandighe den aangehaald", deelde Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings na de nipte 2-1-overwinning van zijn ploeg op hekkensluiter AFC'34. „Het zware veld, de trainerswissel van afgelopen week bij de tegen stander, het terugtreden van Haag- landia en de doelpunten van Josi- mar Pattinama die hem door dat besluit van Haaglandia zijn afgeno men. Met name dat laatste vind ik echt kwalijk. Maar gelukkig heeft hij met zijn twee doelpunten direct een goed antwoord gegeven." AFC'34 - Vlissingen 1-2 (1-2). 5. Eelke de Graaf 1-0,28. Josimar Pat tinama 1-1,44. Josimar Pattinama (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: M. Boekholt (Assen). Gele kaar ten: Etienne Mallie, Milton Roem- eratoe en Dennis Kovacevic (Vlis singen). Vlissingen: Joan van Belzen; Khalid El Hattach (20. Joost de Kubber), Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Quincy Gooding; Etienne Mallie, Thomas Ragut, Salim Ben Sellam (80. Dennis Kovacevic), Abdoe Ab- denbi, Josimar Pattinama, Geraldi Geerman (70. Raymond Wolff). door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Zeelandia Middelburg speelde gisteren doelpuntloos ge lijk bij TSC in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De concurren tie won, maar de Zeeuwse club bleef leider. HVV'24 verloor met 5-2 bij RKTVV. door Robin Hamelink VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal pakte hek kensluiter Oostkapelle een punt te gen hoogvlieger Ter Leede 2. Smer- diek ging met 5-2 onderuit bij Wartburgia 2 en SVS was met 4-1 te sterk voor IJzendijke. Ilona Stouthamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65