Patrijzen krijgt hulp in titelstrijd Terneuzen kleurt rood, RIA W. is witte raaf 40 SPORT EERSTE KLASSE ZONDAG Ondanks het 0-0-gelijkspel tegen IFC doet Goes goede zaken in de eerste klasse. Luctor'88 zette twee weken voor de derby tegen Patrijzen de goede serie voort met een 7-0-zege in IJ- zendijke. Zeeland Sport verloor dik van Aardenburg (1-5). Patrijzen-Biervliet 2-0: De score werd geopend door Marlo Janisse (1-0), waarna Roy Haerkens er na een halfuur 2-0 van maakte. Na de thee zag trainer Hans de Nooijer hoe zijn ploeg terugviel waardoor de bezoekers twee keer een mogelijkheid kregen op de aansluitingstreffer. Deze kwam er echter niet, maar desondanks haalde Patrijzen niet helemaal ongeschonden de eind streep. De ploeg eindigde de wed strijd namelijk met tien spelers omdat Marlo Janisse een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart kreeg. Ijzendijke-Luctor'88 0-7: De sup porters van de thuisploeg zagen een ploeg die zonder veel bezie ling aan de wedstrijd tegen een la ger geklasseerd Luctor'88 begon. Mede hierdoor was de wedstrijd bij rust al beslist, omdat na de snelle openingstreffer van Jannick Rentmeester (0-1), ook Jeroen Kedde en Rutger van Rossum (2x) het net lieten bollen: 0-4. In de tweede helft maakten op nieuw Van Rossum, Jeroen van Zee en Jannick Rentmeester de ze venklapper vol. IJzendijke kwam niet verder dan een inzet tegen de paal van Dwight van Hulle. Steen-Hontenisse 0-1: Kenneth Triest, de topscorer van Steen, zag een wedstrijd met veel strijd van beide kanten, die alle kenmerken van een o-o-wedstrijd had. „We hebben het altijd al moeilijk te gen Hontenisse, de enige ploeg waarvan we dit seizoen verloren hebben." Op het moment dat ve len dit niet meer verwachtten, ge beurde dit opnieuw toen Gert-Jan van den Dries na een kort geno men hoekschop de 0-1 binnenkop te. Zeeland Sport-Aardenburg 1-5: Trainer Jaimy van Bloppoel had 'zijn' Zeeland Sport gewaar schuwd voor de snelle en gevaar lijke uitbraken van de bezoekers. Eerder dit seizoen had dit bij de heenwedstrijd een 5-2-eindstand opgeleverd. Veel effect had deze waarschu wing niet, want ditmaal won Aar denburg na 0-3 halverwege met 1-5. Nadat Thijs Ringoot de score had geopend, was Stijn de Vreeze voor de thee tweemaal trefzeker, iets dat hij in de tweede helft her haalde. Wouter van Belzen deed kort na rust iets terug namens de Vlissingers. GOES - Om nou te zeggen dat Goes met vlag en wimpel is ge slaagd voor de eerste echte test in 2015, is overdreven. Maar op basis van strijd en passie liet de ploeg tegen concurrent IFC zien klaar te zijn voor het slotakkoord van het seizoen (0-0). „Als je zo speelt als vandaag, kun je elke tegenstander pakken", stelde Jan Poortvliet na afloop. Het duel tussen de nummer drie en vier van de eerste klasse eindig de weliswaar in een o-o-gelijk- spel, maar was allesbehalve bloe deloos. Beide ploegen creëerden amper kansen, maar legden een waar voetbalgevecht op de mat. „In de eerste helft speelden we slordig en durfden we onze mid denvelders niet in te spelen", zag aanvoerder Sherief Tawfïk. „We hanteerden te vaak de lange bal, terwijl daar onze kracht niet ligt. In de tweede helft namen we meer risico." KARAKTERISTIEK Aan het eind van de wedstrijd be taalde het genomen risico zich bijna uit. Linksback Boy de Jonge en middenvelder Leen IJzelen- berg bemoeiden zich nadrukkelij ker met de aanval, waardoor de bal vaker in het vijandelijke straf schopgebied belandde. Invaller Sa lim Sandee, spits Bart Deprez, Di mitri Hooftman en de kopsterke IJzelenberg hadden het geluk niet aan hun zijde. Vaak viel de bal net verkeerd en een enkele keer stond de IFC-doelman in de weg. Toch had de goal vlak voor tijd ook aan de andere kant kunnen vallen. Spits Yoeri Rombouts stond oog in oog met doelman Niels Zoutewelle, maar kwam niet tot schieten door een uiterste krachtsinspanning van Tawfik. „Dat was geweldig", vond Poort vliet. „Anders ga je de boot in." De oefenmeester was tevreden met het resultaat en prees zijn spelers voor de werklust. „De in stelling was geweldig." Toch zag Poortvliet ook negatieve punten. „We moeten iets meer lef tonen. In het begin leek het alsof we een beetje onder de indruk waren van IFC. Het was toch een wedstrijd die ergens over ging. Dat is ty pisch iets Zeeuws: jezelf onder schatten. Dit resultaat is goed voor ons zelfvertrouwen. Als je de komende wedstrijden wint, neemt dat gevoel alleen maar toe." Door het gelijkspel zag Goes kop loper RKAW twee punten uitlo pen, waardoor het verschil nu acht punten bedraagt. Door het verlies van nummer twee Nieu- werkerk (1-2 tegen Olympia) en de nederlagen van Poortugaal en Boshuizen deed de rood-witte for matie toch goede zaken. De kans op het kampioenschap is volgens Thijs van den Dries verke ken, maar Poortvliet en Tawfik houden hoop. „RKAW kan na tuurlijk ook een keer een slechte dag hebben en we spelen thuis nog tegen ze", hield de centrale verdediger een slag om de arm. „Je moet er bovenin bijzitten en hopen dat de concurrentie foutjes maakt", voegde Poortvliet eraan toe. De Arnemuidenaar baalt nog al tijd van een aantal misstappen die de ploeg in de eerste seizoens helft maakte. „We hebben wat foutjes gemaakt aan het begin. Was dat onderschatting? Ik weet het niet. Het is doodzonde dat je Verlies was er ook voor RCS te gen Hoeven (0-2) en voor Terneu zen met met 6-0 bij Unitas'30. RIA W. was de witte raaf, want het won als enige Zeeuwse der deklasser: 5-0 tegen Breskens. RCS-Hoeven 0-2: Voetballend wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd, maar in de afronding kwam de thuisploeg telkens net iets tekort. Zo was er na een doel puntloze eerste helft na de rust een kans op de openingstreffer voor Joey Katzenbauer die deze niet benutte. Kort hierna was het aan de andere kant wel raak na een onnodig weggegeven hoek schop waaruit Joost Blaauwhof de 0-1 aantekende. De Souburgers gingen op zoek naar de gelijkma ker, maar werden in de tachtigste minuut definitief verslagen door de 0-2 van Jordy Verheijen. Philippine-SC Kruisland 0-0: Na de snelle rode kaart (zesde mi nuut) voor een speler van de be zoekers had Philippine optisch een overwicht dat echter niet meer dan wat kleine kansjes ople verde. Kort voor tijd kreeg de thuisploeg een strafschop die de aanleiding vormde voor wat com motie in en rond het veld. Toen Jordy van Bremen na enige tijd eindelijk mocht aanleggen, zag hij hoe de doelman zijn inzet stopte. Het bleef 0-0. FC Bergen-Clinge 3-1: Hoewel te genstander FC Bergen de laatste vier duels op rij had verloren, leek het geloof in een goede afloop bij Clinge te ontbreken. Na een met 1-0 afgesloten eerste helft door een treffer van Benny van Eeke ren, kopte Stephan van Rooijen in de 59e minuut de 2-0 binnen. De bezoekers kwamen vervolgens goed weg met een inzet van Ro land de Leeuw tegen de lat, waar na Thomas Leegwater profiteerde van een foute terugspeelbal en de spanning terugbracht: 2-1. Dit was echter van korte duur, want tien minuten later schoot De Leeuw de bal wel binnen: 3-1. RIA W.-Breskens 5-0: Zeker in de eerste helft deed Breskens goed mee. De ploeg keek echter al na vijf minuten tegen een 1-0-ach- terstand aan na een treffer van Jos Westerhout. Na rust herhaalde dit zich toen Sebastiaan Vanhijfte in de 50e minuut de 2-0 aanteken de. Bij de bezoekers leek hierna de geest uit de fles, maar pas in de laatste tien minuten profiteerde RIA W. hiervan door verder af stand te nemen. Jos Westerhout, Roniël Uranie en Metin Yavuz be paalden de eindstand op 5-0. Unitas'30-Terneuzen 6-0: Na het vertrek twee dagen eerder van trainer Wesley Visser moest Ter- neuzen gisteren op bezoek bij de nummer drie van de ranglijst. Met Eddy van der Hooft als trai ner op de bank ging de ploeg er vanaf de aftrap fel in, maar de ne gen spelers die resteerden na rood voor Aaron Witte en Niels Burm (twemaal geel) gingen aan de thee met een 1-0-achterstand via een treffer van Tom Croes. In de tweede helft was er met elf tegen negen geen houden meer aan en liep de thuisploeg uit naar 6-0 via Gianni Tiebosch, Jordy Bollaart (2x) en Ilias Ben Omar (2x). door Jos van Belzen VLissiNGEN - Het was een prima weekeinde voor koploper Patrijzen in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal. Zelf won de ploeg van Hans de Nooijer met 2-0 van num mer drie Biervliet, terwijl voor naamste concurrent Steen op ei gen veld met 0-1 verloor van Hon- tenisse. Koewacht-Corn Boys 3-2 (1-1). Zoë Schelfhout 1-0, Sebastiaan de Meijer 1-1, Jeffrey Kox 2-1, Sebastiaan de Meijer gelijk 2-2, Zoë Schelfhout 3-2. Schoondijke-Vogelwaarde 1-1 (0-1). Dennis van Passel 0-1 (strafschop), Yassine Benali 1-1. Sluiskil-Oostburg 0-3 (0-1). Arjen Versluijs 0-1, Davy Maes 0-2, Peter van der Linde 0-3. Goes moet iets meer door Len Wolters Goes-IFC 0-0. Scheidsrechter: N. Mourabit (Gouda). Gele kaarten: Sherief Tawfik, Gert Jan Tieri, Bart Deprez (allen Goes), Youri Rom- bouts (IFC). Aantal toeschouwers: 400. Goes: Niels Zoutewelle, Trung Tran, Sherief Tawfik, Thijs van den Dries (68. Menancio Weeda), Boy de Jonge, Dimitri Hooftman, Gert Jan Tieri (80. Rob Schalkoort), Leen IJzelenberg, Jeremy Hubregt- se, Ray Kroon (65. Salim Sandee), Bart Deprez. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Philippine kwam in de derde klasse van het zondagvoet bal ondanks een vroege overtalsi- tuatie en een strafschop in blessu retijd tegen SC Kruisland niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel. De rode lantaarn werd echter overgedragen aan Clinge, dat met 3-1 verloor bij FC Bergen. 8 RIA W. is op de acht ste plaats het best ge klasseerde Zeeuwse team in de derde klas se.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64