Nieuwdorp walst over Veere heen Krabbendijke vloert koploper SPORT 39 Vosmeer komt tekort tegen Hulsterloo Maar dat kon geen enkele Kloetin- ge-speler zijn over zijn eigen op treden. In zijn eerste Kloetinge-jaar be gon Bliek voorzichtig met inval beurten, maar sinds november is hij basisklant. Nog niet op een vaste plaats, want hij speelde al linksbuiten, hangend linksbuiten, linksback en nu centraal achterin. „Tussen toen ik begon en nu heb ik wel stappen gemaakt. Ik ben VLISSINGEN - Vosmeer drukte Hul sterloo zondag in het eerste half uur ver terug op eigen helft. De openingstreffer van Ricky de Klerck kwam in de tiende mi nuut dan ook niet als een verras sing. Pas na de hervatting her vond de Zeeuws-Vlaamse vijfdek- lasser het ritme van de laatste we ken. Een minuut na rust bracht Christof Praet de stand weer in evenwicht. Na de 1-1 kwam Vos meer ook niet meer in het stuk voor. Niels Vlasveld zorgde in de 68e minuut voor 2-1, Praet in de tachtigste minuut voor de 3-1. Dat was meteen de eindstand. Hulsterloo komt door de zege op 3t punten uit zestien wedstrijden. De achterstand op koploper BW'63 bedraagt twee punten. Vosmeer bezet de negende plaats in de vijfde klasse A, met veertien punten uit vijftien duels. rustiger en vaster aan de bal en weet beter wanneer ik een actie moet maken of wanneer niet." En al die positiewisselingen? „Ik speel waar de trainer me nodig heeft. Op al die plaatsen kan ik iets leren." Zowel Bliek als Hiensch verwees naar het slechte veld dat goed voetbal onmogelijk maakte. Ru- perto Dorothea, de nummer 8 van Spijkenisse, bewees echter Krabbendijke-Hellevoetsluis 2-0: Na wat kansjes over en weer was het in de tweede helft raak. Elco Jansen kopte de 1-0 op het scorebord. Hellevoetsluis ging meer druk zetten zonder veel mo gelijkheden te creëren. Aan alle onzekerheid kwam een eind toen Armin de Bat via een kopbal de eindstand op 2-0 bepaalde. Duiveland-Kogelvangers 1-0: Duiveland was in het begin ster ker en kreeg kansen. Vlak voor rust kopte Masoud Osmanie raak uit een voorzet van Ronald Zwa ger. Na de pauze waren de oppo- dat op de plaggendeken wel dege lijk te voetballen is. Zijn techni sche inhoud was een gevaarlijk wapen. Daarnaast won Jeffrey Duynstee vrijwel elk kopduel en was Julien Cret de dankbare afma ker. „We wisten dat hun kracht in de aanval lag", zei Hiensch. „Ook dat ze achterin kwetsbaar zijn. Maar we zijn er helemaal niet aan toege komen om daar gevaar te stich- nenten aan elkaar gewaagd en moest Duiveland-goalie Jelmer Stouten vlak voor tijd handelend optreden. Bij een opstootje in blessuretijd kreeg Tabesh Osma nie van de thuisploeg rood. Noad'67-Kruiningen 4-2: Waar Kruiningen het spel maakte, speel de Noad'67 vol op de counter en dat resulteerde in vier treffers. Twee treffers van Frank den En gelsman leverden een 2-0-stand op, maar op slag van rust kopte Lennart van de Berge de 2-1 bin nen. Na weer een uitval maakte Den Engelsman 3-1 en Thomas Paauwe kopte de 3-2 op het score bord. Met een heerlijke lob in de kruising zorgde Den Engelsman Krabbendijke zorgt voor een stunt in de derde klas se. De Bevelandse ploeg wint van de koploper. ten." Spijkenisse profiteerde juist van de defensieve kwetsbaarheid van Kloetinge. Zowel bij de r-o (missers Bliek en Jansen) als bij de 2-0 (Hollemans liet Duynstee te makkelijk passeren). De 3-0 van opnieuw Cret kwam voort uit een counter. Kloetinge mocht de handen dichtknijpen dat het uiteindelijk bij 0-3 bleef. Dat was het enige dat Kloetinge wel lukte. met zijn vierde van de middag voor een 4-2-eindstand. DFS-WFB 6-0: DFS begon goed en kwam op 1-0 door een goal van Orlando Monteiro Brito. Na een individuele actie maakte Nic ky van de Velden er 2-0 van. Met een goed schot zorgde hij ook voor 3-0. Tien minuten voor tijd kreeg de doelman van WFB rood en verzilverde Dylan Adelaar de toegekende strafschop. Monteiro Brito knalde uit een vrije trap de 5-0 binnen en Van de Velden be paalde met zijn derde treffer de eindstand op 6-0. Smerdiek-ZSC'62 1-3: Een heuse degradatiewedstrijd waarin ZSC'62 meteen druk zette en Bar ry van der Stel de 0-1 uit een afge slagen corner raak knalde. Na de pauze bracht Dennis Moerland de 1-1 op het scorebord. Hij kreeg de kans op 2-1, maar raakte de paal. Aan de andere kant trof Michiel Schipper wel doel, net als Jean-Paul van der Weele: 1-3. De Noormannen - Serooskerke 1-2: Voor rust strafte Maikel Si- monse twee persoonlijke fouten bij de thuisploeg af en dat leidde tot de 0-2-ruststand. In de zeven tigste minuut zorgde Dylan Mal- jers na een voorzet van Ron de Nooijer voor de 1-2. Daarna voor kwam Seroos-doelman Jordy Suurmond tot een paar keer toe de 2-i. Nieuwland - Domburg 1-0: Nieuwland was beter, maar maak te het duel onnodig spannend. In de dertiende minuut kreeg de thuisploeg een penalty, maar André Goedhart miste. Voor de pauze raakte Dennis van Belzen de paal. Pas in de 86e minuut, na dat Nieuwland de nodige kansen had gemist, wierp Richard Jacobs zich op als matchwinner: 1-0. Arendskerke - VCK 1-2: Uit een corner kopte Simon Voet VCK naar de 0-1, maar uit een straf schop kwam Arendskerke nog in het eerste bedrijf via Justin le Conté op gelijke fioogte. In de 65e minuut stond Pieter Ha- ge na een rommelige situatie op de juiste plaats om de bezoekers naar de overwinning te schieten. FC Axel - Kapelle 2-1: Kapelle zag lijdzaam toe hoe FC Axel uit twee vrije trappen van Maik de Wolf voor rust al op 2-0 kwam. In de 78e minuut zorgde Marco den Deurwaarder voor de fraaie aan- sluitingstreffer. Daarna was Kapel le nog dicht bij de gelijkmaker, maar Robin Boogaard raakte de lat. Walcheren - Wemeldinge 5-1: „Het veld was slecht. Goed voet bal was niet mogelijk", meende Walcheren-trainer René van Her pen. Daryl Hollander zorgde voor 1-0, maar via Niels Kole kwam Wemeldinge langszij. Bij rust leid de Walcheren, door goals van Ste ve Schalkwijk en Mark van der Eijk (strafschop) met 3-1. Na de pauze scoorde Hollander nog twee keer. Bij de 5-t kreeg hij de assist van de debuterende A-ju nior Niek Schuitema. MZVC - Yerseke 0-3: MZVC speelde pover en Yerseke was op alle fronten beter. Arjen de Koe- ijer zorgde na twintig minuten voor de 0-1 en nog voor rust maak te De Koeijer er met een lob over doelman Maikel Hoogstad 0-2 van. In de 75e minuut kregen de bezoekers een strafschop en maak te De Koeijer zijn valse hattrick compleet. Nieuwdorp - Veere 8-2: Youness Ben Khedda zette Veere nog wel op 0-1, maar door goals van Stefan van de Klooster (1-1 en 3-1) en Ro derick Gakeer leidde Nieuwdorp bij rust met 3-1. Lorenzo de Groot maakte direct na de hervatting de 3-2, maar via Van de Klooster werd het 4-2. Door goals van Frank Oostdijk, Van de Klooster en Ruud la Grand liep de score op naar 7-2. In de 88e minuut gingen Veere-doelman Alex Bakker en Martijn de Goffau in een duel naar de grond. Bakker kreeg rood en Nieuwdorp een strafschop. De Goffau schoot de 8-2 binnen. door Klaas Verspoor MAANDAG 9 MAART 2015 Kloetinge probeert gevaar te stichten voor het doel van Spijkenisse. Behoudens de eerste tien minuten en één goede aanval kort na rust lukte dat de Zeeuwse hoofdklasser nauwelijks, foto Johan van der Heijden door Robin Hamelink VLISSINGEN - Krabbendijke ver sloeg in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal koploper Helle- voetsluis: 2-0. Duiveland was met 1-0 te sterk voor Kogelvangers en Noad'67 won van Kruiningen dank zij vier treffers van Frank den En gelsman. VLISSINGEN - In de derde klasse A haalde Nieuwdorp, mede door vier goals van Stefan van de Klooster, flink uit tegen Veere (8-2). Nieuw- land boekte een belangrijke 1-0-ze- ge op Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63