Hoek deelt tik uit aan concurrent a I Rico de Putter schiet SSV'65 langs Arnemuiden 38 SPORT HOOFDKLASSE ZATERDAG Bevelandse hoofdklasser speelt op eigen veld een kansloze wedstrijd tegen Spijkenisse (0-3). „We hadden centraal achterin kopsterke spelers staan", blikte Hoek-trainer Kenny Verhoene koeltjes terug op de enerverende ontknoping. „Ik heb dan ook niet het gevoel gehad dat we het nog weg zouden geven." Hoe anders was zijn houding tij dens en kort na de wedstrijd in het Overijsselse Genemuiden, de KARAKTERISTIEK stad waar ze het over Kozak'n Boys hebben als ze de koploper van de topklasse bedoelen en de favoriete speler van de pupil van de week Arjen Rob'n is. Verhoene maande zijn elftal in de laatste mi nuten als een dirigent tot kalmte, viel zijn spelers na het laatste fluitsignaal in de armen. Het mee gereisde publiek werd uitbundig bedankt voor de gereden kilome ters en de overwinningskreten schalden voor het eerst sinds half januari weer eens uit de kleedka mer van de Zeeuws-Vlamingen. „We hadden een aantal opgelegde kansen laten liggen, waardoor het nog spannend werd op het laatst. Daarom was de ontlading zo groot", verklaarde Verhoene. „En het is voor de jongens ook fijn dat ze nu weten dat we de drie pun ten ook in dit soort wedstrijden over de streep kunnen trekken." Dat deed de Zeeuws-Vlaamse top- klasser, puur statistisch gezien, door twee doelpunten van Guillaume Clinckemaillie. Voor rust profiteerde hij bij een verre uittrap van doelman Jordi de Jong- he van een botsing van twee Ge- nemuiden-verdedigers, waarna hij de bal onverstoorbaar door de benen van doelman Albert Flier tikte. Fabian Wilson, die ook ko mend seizoen bij Hoek speelt, ver sierde na de pauze een strafschop. Door die te benutten bracht Clin ckemaillie zijn aantal treffers in in de topklasse op negen, waar mee hij zich clubtopscorer aller tijden mag noemen in de topklas se. Hoek verdedigde die voorsprong collectief met hand, tand, ziel, za ligheid en wat al niet meer verde digde, en met succes. Zeker nadat Martijn Jansen in de 67e minuut de aansluitingstreffer verzorgde, maar verder dan die ene treffer kwam Genemuiden niet meer. Daardoor is Hoek na 22 wedstrij den al in het bezit van 24 punten. Datzelfde puntenaantal hield de club over aan het gehele seizoen 2010/2011. Destijds degradeerde de ploeg als hekkensluiter uit de hoogste amateurklasse. KLOETINGE - Vanaf het aanpalende veld waar kinderen aan het voet ballen waren, vloog een bal in het strafschopgebied van Kloetinge. Doelman Jaco van der Schee wil de de bal even snel terugschieten, maar via een reclamebord ketste de bal terug, nóg verder het straf schopgebied in. Ook de tweede poging belandde tegen een recla mebord en de bal rolde maar net over de zijlijn. Niks lukte zaterdag bij Kloetinge. „Je hebt van die wedstrijden waar bij je denkt: als we een halfuur langer zouden spelen, scoren we nóg niet", zei trainer Diederik Hiensch na afloop. „Dit was er zo één." Met een 3-0-score was tegen stander Spijkenisse nog lief voor KARAKTERISTIEK Kloetinge. „En juist deze wed strijd waren de drie punten heel belangrijk", sipte verdediger Julius Bliek. Een driepunter had Kloetinge riant boven de degradatiestreep en boven Spijkenisse gebracht in de hoofdklasse. Behoudens de eer ste tien minuten zat dat er geen moment in. Een vrije trap van Ru ben Hollemans net langs de paal en een open schotkans voor Alex Jobse boden hoop, maar de vroe ge tegentreffer werkte als een boor in de grond. In de tiende minuut viel een bal in het doelgebied van Kloetinge. Julius Bliek miste de bal, Timo Jansen kwam er ook niet aan en Julien Cret profiteerde dankbaar: 0-1. Hiensch: „Die tegenslag zijn we niet meer te boven gekomen." Bliek: „Keken we wéér tegen een vroege achterstand aan. Vorige week tegen Rijnvogels knokten we ons daar overheen. Nu lukte dat niet." Spijkenisse speelde het spel slim. De ploeg liet de Kloetingse backs aan de bal komen en zette vervol gens de jacht in. Van rustig opbou wen was geen sprake en de roei naar voren kwam negen van de tien keer in Spijkenisser voeten te recht. „Fysiek waren ze ons ook de baas", zag Hiensch. Voeg daar bij wat defensieve slippertjes en de mix voor een klinkende neder laag is gemengd. De ene week is de andere niet, be- sefte Julius Bliek. Bij afwezigheid van Michel Maaskant stond de linksbenige bakkerszoon ander maal centraal achterin met Ru ben Hollemans. „Vorige week ging het wel aardig, maar over vandaag ben ik niet tevreden." Ik speel waar de trainer me nodig heeft Op al die plaatsen kan ik iets leren. MZC'11-De Meeuwen 4-2: Voor rust raakten beide teams een keer de paal, maar gescoord werd er pas in de tweede helft. Na een overtreding op Mathijs Hage open de Martijn van Grunsven uit een penalty de score. In de 53e mi nuut schoot Menno de Nooijer De Meeuwen naar de 1-1. Na een uur nam Corné Schilperoort op slimme wijze een vrije trap en Ha- ge maakte alleen voor doelman Denni Oosse geen fout: 2-1. Door goals van Ingmar Quist en Wesley Goud liep MZC'11 uit naar 4-1. Uit een corner kopte Delano Langezaal daarna nog de 4-2 bin nen. WHS-Bruse Boys 0-3: Bruse Boys miste tegen WHS de nodige kansen. Na een pass van Koen van de Berge schoot Domenique van den Berge de koploper vijf mi nuten voor rust naar de 0-1. In de tweede helft verrichte WHS-keeper Anton Elenbaas de nodige reddingen, maar vier mi nuten voor tijd moest hij na een inzet van Tom Blomaard toch ca pituleren. In blessuretijd, nadat Jo- han Vroegindeweij werd gevloerd in het strafschopgebied, werd het via Mats Willemse ook nog 0-3. Oostkapelle-GPC Vlissingen 2-4: „Een volwassen overwinning", ty peerde Karl Vergouwen de zege van zijn GPC. In de eerste helft straften Dylan Schalier en Robin de Pagter foutjes van Oostkapelle af. Na de pauze maakte Davy van Geersdaele er met een lob 0-3 van. Wouter Verduijn maakte met het hoofd de 1-3, maar via Jes- per de Vlieger liep GPC uit naar 1-4. Uit een vrije trap bepaalde Harold Vermeulen de eindstand op 2-4. Zaamslag-Zwaluwe 1-0: In een slechte wedstrijd boekte Zaam- slag een zwaarbevochten zege. De eerste helft verliep al rommelig, maar mede dankzij goed keepers werk van Zaamslag-goalie Guido Vinke bleef het in de laatste fase voor rust 0-0. In de tiende mi nuut na de pauze zette Peter Die- leman een aanval op. Na een prachtige actie van Mark de Haas was Dieleman net op tijd voor de goal om de 1-0 aan te teke nen. In de slotfase werd nog een goal van Zwaluwe wegens buiten spel afgekeurd. Bij Zaamslag maakte Tommy Tissink na ander half jaar blessureleed zijn rentree. Arnemuiden-SSV'65 1-2: Uit een corner nam Stefan Francke de bal in de zevende minuut van de wed strijd in één keer op zijn slof: 0-1. Voor rust liet Bastiaan Grootjans het na om voor de 1-1 te zorgen. In de tweede helft viel die, na een volley van Jarco Siereveld, alsnog. De Arnemuidse vreugde was ech ter van korte duur, want na balver lies op het middenveld werd Rico de Putter in staat gesteld om de winnende goal te maken: 1-2. FC Dauwendaele-WC'68 0-0: Dauwendaele miste wegens bles sures acht selectiespelers en dat bleef binnen de lijnen niet onop gemerkt. Voor rust mocht de thuisploeg dan ook van geluk spreken dat doelman Joshua van Dolder in goede vorm verkeerde. In de tweede helft ging het met de wind in de rug wel wat beter voor Dauwendaele. In de slotfase werd een Middelburgse goal van Timme Kwast wegens vermeend buitenspel afgekeurd en kreeg Umut Ertem (Dauwendaele) rood. Terneuzense Boys-Tholense Boys 1-0: Een geniaal moment van Evert-Jan van Opdorp vol stond voor Terneuzense Boys om degradatiekandidaat Tholense Boys met 1-0 te verslaan. In de ze vende minuut passeerde Van Op- dorp doelman Ibrahim Eljilali met een fraaie lob. door Mitchell Minnaard CENEMUIDEN - De koppen van de supporters van SC Genemuiden draaiden in de blessuretijd van het duel met Hoek allemaal naar het ei gen doel. De fanschare riep in koor naar doelman Albert Flier dat 'Ap- pie' mee naar voren moest. De goa lie vatte de oerkreet niet op als wanhopige suggestie, maar als se rieus bevel en spurtte naar voren bij een hoekschop van zijn ploeg. De ultieme poging om de 2-1-voor sprong van de Zeeuws-Vlaamse be zoekers teniet te doen sorteerde geen effect. SC Genemuiden - Hoek 1-2 (0-1). 26. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 51. Guillaume Clinckemaillie 0-2, 67. Martijn Jansen 1-2. Scheids rechter: D. Schaper (Dokkum). Ge le kaart: Herman van Dijk (SC Ge nemuiden). Aantal toeschouwers: 980. SC Genemuiden: Albert Flier; Ar jen Netjes (82. Olivier Duinker ken), Jasper Bremmer, Ryan van Lente (54. Siebren Visscher), Erik Rotman; Anne van der Kolk, Ro bert Boes (75. Herman van Dijk), Jacco Riemens; Tjeerd Korf, Philip Ties, Martijn Jansen. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Emre Dönmez (70. Birgen Martens), Lionel Fitsch, Guillaume Clinckemaillie, Thomas van Rent- erghem; Mattis Persoons (66. Nick de Groote), Sam De Munter (79. Kyle Doesburg). Niks lukt Kloetinge door Rudy Boogert Kloetinge-Spijkenisse 0-3 (0-1). 10. Julien Cret 0-1, 57. Jeffrey Duynstee 0-2, 77. Julien Cret 0-3. Scheidsrechter: R. Witlox. Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Matthew Lentink (42. Jaco van der Schee); Timo Jansen, Ruben Hollemans, Julius Bliek, Dangelo Martien; Roy Mulder, Remco van Tiggele; Jason Tjien Fooh, Daan Esser, Alex Jobse (75. Dennis Dorssers); Yves Nyemb (83. Urvin van Hekelen). Julius Bliek door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Na twee duels zonder zege weet SSV'65 in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal weer wat winnen is. De Bevelandse ploeg won met 2-1 bij Arnemui den. De top drie maakte geen fout. WHS was niet opgewassen tegen koploper Bruse Boys (0-3), MZC'11 klopte De Meeuwen met 4-2 en GPC Vlissingen zette Oost- kapelle met 4-2 opzij. 8Dauwendaele miste wegens blessures acht selectiespelers en dat bleef binnen de lijnen niet onopgemerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62