Onderscheiding voor vrouw met 'groot' hart Medicijnen niet vergoed 66 Je kunt bijkletsen met mensen die je niet zo vaak ziet. Het concept van Beachboom is gewoon goed. Lekker druk en een leuke sfeer 66 Dit is mijn vierde Beachboom. Er hangt altijd een leuke sfeer en alles is goed geregeld. Dat er geen minderjarigen zijn, vind ik top SCHOUWEN-DUIVELAND 21 De frontvrouw van de Zeeuwse Wereldvrouwen herpakte zich echter snel en bedankte haar 'maatje' Rudi Prager en alle vrou wen - veelal vluchtelingen - die haar met hun verhalen 'rijk' heb ben gemaakt. „Ik heb zo veel van jullie geleerd. Dank daarvoor." Stein kreeg de onderscheiding tij dens de viering van Internationa le Vrouwendag. „Ik doe dit werk omdat ik zie dat het in de wereld niet klopt met vrouwen. Er zijn nog steeds geen gelijke rechten", aldus de nieuwbenoemde ridder in de Orde van Oranje Nassau. Stein is ruim dertig jaar actief in de vrouwenbeweging op Schou- wen-Duiveland. In 1995 zocht zij contact met vrouwelijke asielzoe kers, steunde hen en organiseerde activiteiten voor hen. Ze is me de-oprichter van de Zeeuwse We reldvrouwen. „Samen doen is de rode draad in alles wat jij onder- neemt," zei Rabelink. „Ook als de subsidie wordt gestopt en jij wordt gepensioneerd, blijf jij je in zetten voor vrouwen en meisjes. Je bent een vrouw met een groot hart." Rabelink prees Stein ook vanwege haar steun aan de Af ghaanse Amira na het familiedra ma in 2010, waarbij haar man twee van hun kinderen en zich zelf doodde. Advocate Yvonne Artis Shaw, die Jamaica ontvluchtte wegens haar seksuele geaardheid, noemde Stein de 'First Lady' van vrouwen die voor hun rechten opkomen. „Dankzij Jessica worden vluchte lingenvrouwen ook gehoord. Zij heeft ons een stem gegeven. Maar ze heeft haar werk nu gedaan. Het is aan ons om dit voort te zetten." Brusea: monument van maand maart Oudheidkamer en Visserij museum in de Oudestraat in Bruinisse zijn uitverkoren tot het monument van de maand maart op Schou- wen-Duiveland. De Brusea, zoals beide musea worden genoemd, zijn als gevolg hiervan op zaterdag 28 maart van xo tot 17 uur gra tis te bezoeken. Man (29) gewond bij burenruzie Een ruzie in een kamerver huurpand in de Paul Kruger- straat in Vlissingen liep za terdagavond zo hoog op dat een 29-jarige Vlissinger ge wond raakte. Hij werd neer gestoken door zijn 40-jarige buurman. Het slachtoffer kon na behandeling door een arts naar huis. De ver dachte zat gisteren nog vast. Cursus gehoorzaam maken van de hond De Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland be gint morgen een nieuwe cur sus gehoorzaamheid. Het gaat om tien lessen op dins dagavond, 19.30 uur. Het trai ningsveld is aan de de Om- loopsweg, hoek Armhoeks- weg in Burgh-Haamstede. Info en aanmelding gaan via info@wvsd.eu. Zorgverzekeraars zijn per 1 maart plots gestopt met het vergoeden van ruim 400 'op maat gemaakte' medicijnen. Het gaat om midde len voor bijvoorbeeld kinderen of ouderen die een aangepaste dose ring of toedieningsvorm nodig hebben. Apotheker Serge van de Rijt van de Zeeuwse apotheek in Goes zegt - net als zijn collega's - door de maatregel te zijn 'overval len'. Hij moet steeds vaker 'nee' verkopen. „Een schrijnend voor beeld is dat van een 25-jarige pa tiënt met een prikkelbare blaas. Hij is afhankelijk van een speciaal bereide blaasspoeling. Die kost 580 euro per maand en wordt sinds een week niet meer ver goed. Hij moet dat voortaan zelf betalen, maar kan dat niet. Met het middel kon hij werken, zon der niet. Het zijn de kwetsbare pa tiënten die de dupe worden." Woordvoerder Wouter Kniest van Zorgverzekeraars Nederland zegt dat 'geneesmiddelen die volgens de overheid niet bewezen effec tief zijn niet door verzekeraars ver goed mogen worden'. De PW heeft over de Goese casus Kamer vragen gesteld. MAANDAG 9 MAART 2015 Met koolzuurgaspluimen en een confettikanon wordt naar de climax van Beachboom Wintereditie gewerkt, foto's Marieke Mandemaker Hans van der Have uit Oosterland Lucia Lima uit Zierikzee door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Ik ben helemaal flab bergasted", zei Jessica Stein uit Noordgouwe toen zij zaterdaga vond in het MFC in Zierikzee een lintje kreeg opgespeld door burge meester Gerard Rabelink. Jessica Stein uit Noordgou we werd zaterdag benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jessica Stein BRUINISSE VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE door Jeffrey Kutterink GOES - Wie oogdruppels of (zelfbe- reide) middelen tegen snel uitdro gende huid, eczeem, multiple scle rose of psoriasis gebruikt, heeft grote kans dat hij die voortaan zelf moet betalen. Zeeuwse apothekers waarschuwen hun patiënten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56