Het Witte Paard PWC 's-Gravenpolder loopt promotie mis SPORT 51 De Toren/VSV-HWP Sas van Gent 2-8: Tegen alle verwachtin gen in werd het een makkelijke middag voor HWP. Teamcaptain Hans Groffen trakteerde zijn te genstander al rap op een neder laag. Nadat Tom Piceu verloren had, ging het snel de goede kant op. Thibaut Vandenbusche won knap van IM Bart von Meijen- feldt, terwijl Steven Geirnaert zijn tegenstander de bietenbrug opjoeg. Thibaut Maenhout en Tie- me Verlinde wonnen beiden met duidelijk voordeel waardoor HWP uitliep naar een 5-1-voor- sprong. De knappe overwinning van Helmut Cardon en de remi ses van Koen Leenhouts en Adrian Roos zorgden ervoor dat HWP dik won. Landau Axel-Messemaker 1847 4-4: Tegen het sterke Goudse team werden de punten gedeeld in een spannende tweede klasse en werd er een puntje bijgeschre ven in de strijd tegen degradatie. Bas de Feijter wilde het graag pro beren tegen de kopman van de op ponent, maar die bleek toch een maatje te groot. Het vervolg van de match was gelijkopgaand. Na een handvol remises trok Nouri Zouaghi de stand gelijk. De par tijen van Dennis van Vliet en Christophe Gregoir eindigden on beslist. Rijswijk-HWP Sas van Gent 4-4: In de derde klasse stonden de beide koplopers tegenover el kaar. Het leek een makkelijke mid dag te worden voor de reserves van HWP, aangezien er veel pret tige stellingen waren. Op het laatst werd het toch nog billen- knijpen. Renzo Ducarmon speel de niet de voortzetting naar winst, maar naar remise. Maarten Rademakers verloor zelfs nadat hij zich juist had teruggevochten in de partij. Bij een 4-3-achter- stand moest teamleider Kees Nieuwelink winnen. Een gevaarlij ke breekzet gaf de doorslag. Zijn tegenstander kwam niet meer on der de druk vandaan en bezweek. LSG 4-HWP Sas van Gent 3 3-5: Het derde team van HWP deed goede zaken en kan een langer verblijf in de landelijke competi tie tegemoetzien. Tegen het laag geklasseerde LSG 4 uit Leiden werd met 5-3 gewonnen. Yves Regniers, Marc Lacrosse, Marnix van der Zalm en André Galle zorg den voor de productie. Charlois Europoort 2-Souburg 4,5-3,5: De Souburgers kunnen door deze pijnlijke nederlaag het kampioenschap in de derde klasse op hun buik schrijven. Ondanks een nederlaag van Bert Henderik- se ging Souburg nog wel goed van start. Jeroen Hekhuis won knap een stuk en later zijn partij, terwijl René Tiggelman zijn te genstander langzaam naar de pijn bank stuurde. Henrik Porte maak te de voorsprong nog groter. Daar na ging het mis. Collin Boelhou wer verslikte zich in zijn partij en Henrik Westerweele trapte in een mat val. Teamleider Roeland Al ders vergooide zijn stelling in tijd nood en daarmee bleven de pun ten in Rotterdam. Goes-De Pion 3 2,5-5,5: Uit de twee vooruit gespeelde wedstrij den hield Goes anderhalf punt over. Op de speeldag zelf ging het helemaal mis. Na een remise van Rinus Burgerhoff werd de ene na de andere partij verloren. Remco van de Braak verloor een stuk, Louis Nieuwenhuijse maakte een blunder en Maxim le Clercq ver gooide zijn prettige stelling. Toen Joey van de Braak zich makkelijk van het bord af had laten zetten, was het gedaan met de Goesena- ren. Door deze vervelende neder laag moet de ploeg vrezen voor de gradatie. Dat de Bevelandse ploeg het niet redde was geen verrassing. De ploeg uit Leeuwarden had een veel hogere gemiddelde rating. Aan vier borden resulteerde het ratingverschil in een nederlaag. Captain Kees Rijk liep tegen top- speler Rein van der Pal in het mid denspel in een doorbraakcombina- tie, Cor Boot raakte in een nadelig eindspel het spoor bijster, Jos de Wild werd in een klassieke partij langzaam weggetikt en Jaap Veer- hoek kon na een foutzet een door braak van zijn tegenstander niet meer voorkomen. Ook in de partijen die in remise eindigden was PWG meestal de mindere partij. Jacob Provoost en Ko Louwerse ontsnapten aan een nederlaag en ook Aart Walraven moest alle zei len bijzetten om een punt te ha len. Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw zette zijn Friese opponent onder druk, maar deze weigerde te breken. Ook Danny de Jager speelde een goede partij (tegen de uit Aagtekerke afkomstige Jan Bos- selaar). Hij gaf echter te vroeg re mise. De enige winstpartij voor PWG kwam met een dosis geluk tot stand. Niels Roelofsen profiteerde in een nadelig eindspel van een grove blunder van zijn tegenstan der. MAANDAG 9 MAART 2015 wat meer lucht sr|Ji*de macht door Roeland Alders Oemoemenoe in de aanval tegen Ascrum. De Middelburgse ploeg boekte een belangrijke overwinning op de Am sterdammers. foto Ruben Oreel vlissingen - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent de den goede zaken in de eerste klas se van de landelijke schaakcompeti tie. Concurrent De Toren/VSV werd dik verslagen met 8-2. Om dat Schaakstad Apeldoorn met min dere cijfers won van het zwakke LSG 2 is de Sasse formatie op bord- punten koploper. door Daaf Kasse Erwin Harmes (links) eindigde zaterdag als derde in de Kustcross en verzekerde zich daarmee van de eindzege in de crosscompetitie, foto Izaak Verkeste AMSTELVEEN - De dammers van PWG 's-Gravenpolder spelen ook volgend seizoen in de eerste klas se. De nacompetitiewedstrijd tegen Huizum ging zaterdag in Amstel veen verloren. Uiteindelijk moest de ploeg een 13-7-nederlaag slik ken. (tielemor IK F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52