Pilsje voor Harmes na winst in crosscompetitie 50 SPORT RUGBY Lijfsbehoud lonkt voor de Middelburgse rugbyers na zege op concurrent Ascrum. Provoost mag toch naar NK dammen Ben Provoost doet in april toch mee aan het NK in Em- meloord. De uit Aagtekerke afkomstige dammer was op 28 februari achter Wim Ka lis en Wouter Ludwig als derde geëindigd in een bar rage om één finaleticket. De nummer twee, Wouter Ludwig, kreeg van de KNDB een keuzeplaats. Toen top- speler Pim Meurs zich terug trok, ging de vrijgekomen plaats naar Ben Provoost. Het wordt zijn vierde NK. Westmaas en KVS degraderen Korfballer Daan Westmaas uit 's-Heer Hendrikskinde ren is zaterdag met het Sche- veningse KVS gedegradeerd uit de Korfbal League, de hoogste klasse in Nederland. Hij verloor met zijn club van Koog Zaandijk (21-35) en kan nu in de resterende speelrondes de concurrentie niet meer achterhalen. De Middelburgse Naomi Zuidweg speelde met OVVO gelijk bij LDODK: 27-27. Ze scoorde vijfmaal. Van Lieren derde met nationale ploeg Laurens van Lieren is met het Nederlands dressuur- team bij de eerste landen- wedstrijd als derde geëin digd. De ploeg haalde in Frankrijk een score van 412.700 procent. De zege ging naar Duitsland (420,556). Van Lieren werd in de Grand Prix met Ulys ses la Haya zesde (68,60). Bij de Grand Prix Special was de ruiter uit Schore twaalfde (67,137). Van Assche komt dicht bij EK-limiet Bij de tweede kwalificatie wedstrijd voor het EK tur nen haalde Sassenaar Antho ny van Assche net geen li miet. Hij kreeg in Volendam op het onderdeel ringen een jurywaardering van 14,85. Daarmee kwam hij 0,15 te kort. Van Assche heeft donderdag in Den Bosch nog een kans. De Europese titelstrijd is van 15 tot en met 19 april in Montpellier. Marco de Bat sterkste zeiler Marco de Bat kwam zater dag uitstekend voor de dag bij de Goofies zeilraces op de Oosterschelde. De Terneuzenaar won met zijn boot Bateleur de strijd in de klasse IRC 1 en werd tweede in de ORC i-klasse. In de categorie IRC 2 was er een mooie zege voor Johan Bol uit Kruiningen met de A Boen. De laatste wedstrijd wordt in april gehouden. MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe moesten er ruim een halfjaar op wachten, maar zater dag kon er op sportpark De Sprong weer eens een zege wor den bejubeld. Opnieuw was het Amsterdamse studententeam As crum de tegenstander. Na een 13-3-voorsprong bij rust zegevier de het team van Herbert-]an van der Waal en Ray Blackburn met 22-15. Door de verdiende zege namen de Middelburgers in de degradatie poule vier punten voorsprong op hekkensluiter Ascrum. Er resteren voor beide ploegen nog zes duels, waaronder een onderlinge ont moeting in Amsterdam. Uiteinde lijk degradeert er één ploeg. Oemoemenoe, dat alleen Dicky Wullems miste, kwam sterk uit de startblokken. Ascrum kreeg weliswaar de eerste mogelijkheid om de score te openen, maar de verre kick kwam niet in de buurt van de palen. Referee Mike Hoyer leidde het duel strak, liet niets toe en de thuisploeg had daar het meeste baat bij. De spelers van Ascrum gingen regelmatig over de schreef, waarna Deniël van der Waal en ]oey Luitwieler het spel met verre kicks naar de helft van Ascrum konden dirigeren. In totaal bestraf te scheidsrechter Hoyer Ascrum 21 keer - tegen Oemoemenoe negen - en Oemoemenoe incasseerde die buitenkansjes dankbaar. In de derde minuut bracht Joey Luitwieler Oemoemenoe op een 3-0-voorsprong en een kwartier la ter was het weer raak. De Middel burgers opteerden voor een li ne-out die balbezit opleverde voor Peter de Lange en vervolgens wal sten de veel sterkere voorwaartsen moeiteloos over de trylijn, waar Quinten van Dijk de bal achter de lijn drukte. Joey Luitwieler liet de score vervolgens oplopen naar 10-0. Marcel van der Poel bracht As crum halverwege de eerste helft te rug tot 10-3, waarna Luitwieler de marge vlak voor rust weer tot tien punten bracht: 13-3. Na rust was het windvoordeel voor de gasten, maar ze bleven zonder overtuiging spelen. Na twee penaltykicks van Luitwieler leidde Oemoemenoe met 19-3 en leek de zege binnen. Halverwege de tweede helft verloor Oemoeme noe echter het overwicht in de voorwaartsen en ook de greep op de wedstrijd. Ascrum creëerde veel meer balbe zit en dat resulteerde in de zestig ste minuut in een try van Robbert Bekker, die geconverteerd werd door Marcel van der Poel. Geen re den voor paniek bij de Middelbur gers, maar toen Thys de Rooy ze ven minuten later opnieuw scoor de en de achterstand terugbracht tot 19-15, sloop de onzekerheid in de Middelburgse gelederen. Trainer Ray Blackburn gaf achter af toe dat hij hem in de slotfase be hoorlijk had zitten knijpen: „Het laatste kwartier was Ascrum beter en het was eigenlijk wachten op een beslissende score van de be zoekers." Zover kwam het echter niet. Oe moemenoe hield de zaak achterin gesloten en Luitwieler maakte vlak voor tijd aan alle onzekerheid een eind door nog maar eens een penaltykick te benutten en zijn Tim Pleijte ging er op het par koers meteen vandoor en had na de eerste ronde van 3220 meter al een comfortabele voorsprong op Martijn de Kok en Erwin Harmes. In het verdere verloop van de wed strijd hield Pleijte het tempo er goed in om, onder de modder be smeurd, in 33 minuten en 34 se conden de overwinning te pak ken. „Mijn trainingen hebben kenne lijk effect", zei Pleijte naderhand. Vrijwel elke dag loopt Pleijte van zijn huis in Zoutelande naar Vlis singen waar hij werkt. „Soms loopt hij een flink stuk om, zodat hij aan dertig kilometer komt", verklapte vriendin Samantha de Haan. Martijn de Kok, die zaterdag als tweede finishte, won al drie keer het circuit. „Het is jammer dat ik in het begin nog niet in vorm was", zei de atleet van Dynamica, die dit seizoen ook aan het natio nale crosscircuit meedeed en daar als tiende eindigde. Volgende week loopt De Kok de halve mara thon in Sluis en hoopt daar de ka ter die hij aan de trail van Westen- schouwen overhield - hij liep ver keerd - weg te spoelen. Harmes gaf zaterdag bij de Kust cross, die een lengte van 9660 me ter had, drie minuten toe op Pleij te. Dat kon hem nauwelijks de ren, omdat de derde plek genoeg was voor de zege in het crosscir cuit. Met een pilsje in de hand nam hij de felicitaties in ont vangst. Maarten Harthoorn uit Ka- pelle was het gehele seizoen onge naakbaar bij de masters H35. Zijn vrouw Anneke behaalde de zege bij de vrouwen V35 en dochter Marise maakte het feest compleet door bij de pupillen C de eind overwinning te grijpen. Monique Verschuure (AV'56) liet de Kustcross schieten, maar had voldoende punten voor winst bij de vrouwen senioren. Corina Grim (LGr G) en Jannie de Vries (Dynamica) tekenden voor de winst bij de overige categorieën. Arjo Verhage (Dynamica) hield Erik Cappon (Wielingen) ruim schoots achter zich. Ron Dellebe- ke was het meest constant in de categorie H55. Bij de Hós-man nen behaalden Wim de Jonge (AV'56) en Joop Lasseur (Delta Sport) 716 punten. Doordat De Jonge in de laatste wedstrijd ach ter Lasseur eindigde, ging de zege naar de oud-voorzitter van Delta Sport. Tommy Staal (AV'56), vo rig jaar nog winnaar van de Kust cross, koos in aanloop naar zijn beenoperatie voor de korte cross over 3220 meter. Hij won die wed strijd ruimschoots. De eindzege ging naar Wouter Verstraate (Dy namica), die met twee overwin ningen en drie tweede plaatsen voldoende punten verzamelde voor de eindzege. Sanne van Mou- rik (Delta Sport) won het korte crossklassement bij de vrouwen. we de laatste maanden besteed hebben aan de verdediging betaal de zich uit." team op een 22-15-voorsprong te zetten. Blackburn was na afloop een tevreden man: „Het werk dat VLISSINGEN SCHEVENINGEN VIDAUBAN VOLENDAM KORTGENE Oemoemenoe krijgt door Hans Markusse door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Erwin Harmes is win naar geworden van de Koole Sport crosscompetitie. De Middelburger werd zaterdag bij de laatste wed strijd, de Kustcross in Vlissingen, derde achter Tim Pleijte en Martijn de Kok en dat was voldoende voor de eindzege. „Ik ben dolblij met mijn eindoverwinning", zei Har mes. 3334 Tim Pleijte was zaterdag de sterkste in de Kustcross, de laatste wedstrijd van de crosscompetitie. Hij noteerde een tijd van 33 minuten en 34 secon den. De afstand bedroeg 9660 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51