Sander Post richt zich volledig op Marathon van Zeeuws-Vlaanderen SPORT 47 Driebanders van Verbrugge alleen aan de leiding Turnsters EMM en Voorwaarts in de prijzen Beide teams uit Hulst verliezen hun duels. De mannen van Olympia komen als enige Zeeuws-Vlaamse ploeg tot winst. Vrouwen. Tweede klasse. Forescate-Rapide 3-1: De vrou wen uit Hulst lieten in de eerste helft drie steekjes vallen, wat hen meteen op drie, achteraf gezien, dure tegentreffers kwam te staan. „Forescate speelde in een hoog tempo en wij blunderden drie keer achterin", zag coach Mark-Jan de Jonge. In de tweede helft speelde Rapide beter en kwam het éénmaal tot scoren. Tatsjana van den Eynde kreeg de treffer op haar naam. „Die goal vond ik wel verdiend", zei De Jonge. „Ik heb in de twee de helft wel goede dingen gezien en dat biedt perspectief voor de toekomst." Liberty-Olympia 1-0: Een nipte nederlaag voor de ploeg uit Ter- neuzen. „Maar wel terecht", vond trainer Jans Sips. De oefenmeester zag dat Liberty beter speelde dan zijn vrouwen en uiteindelijk de winst over de streep trok. Al had het niet veel gescheeld of er werd gelijk ge speeld. „Wij kregen vlak voor tijd nog een strafcorner, die twee keer net voor de lijn werd gered door hun keeper. Daarmee hadden we pech. Maar gezien het speelbeeld verdienden wij de gelijkmaker niet. Liberty was vandaag de bete re ploeg en heeft terecht gewon nen." Mannen. Vierde klasse. Teteringen-Olympia 3-5: „Een goede eerste helft en een mindere tweede helft", zo vatte Olym- pia-trainer Jan Boerbooms de wedstrijd samen. Maar hoewel het tweede bedrijf niet goed was, werd er toch gewonnen. De overwinning kwam geen mo ment in gevaar. De ploeg stond de gehele wedstrijd op voor sprong. Douwe Boerbooms was met drie treffers topscorer, de an dere twee doelpunten kwamen op naam van Sander Vermeeren en Gijs Schueler. Rapide-DDHC 1-3: Een kopie van de wedstrijd van de Rapide-vrou- wen. De thuisploeg speelde goed en bracht veel strijd, maar ging toch met een 3-1-nederlaag van het veld na het laatste fluitsignaal. In de eerste helft werd het 1-0 voor DDHC uit een strafcorner en na de rust liepen de bezoekers uit naar 2-0. Vijf minuten daarna deed Rapide iets terug. Het was Maxime Post die de aan sluitingstreffer liet aantekenen. Dit doelpunt smaakte naar meer, waardoor de thuisploeg vol op de aanval ging spelen. Dit kwam Rapide echter duur te staan, want uit een snelle tegen aanval besliste DDHC de wed strijd. „We hadden het gevoel dat er meer in zat", sprak coach Ab Klae- ijsen na afloop. „Daarom namen we wat extra risico, om toch die gelijkmaker te forceren. Maar he laas liepen we in de val." ZUNDERT - Na een royale 8-0 over winning op Poelierschrauwen.nl en het gelijkpel van Aardexpress is het team van Garage Verbrugge Hyundai alleen koploper gewor den in poule A van de eerste divi sie driebanden. „We liggen op koers" zei Patrick Vasseur na afloop, „maar we zijn er nog lang niet. Er zijn nog vijf wedstrijden te spelen en twee daarvan zijn heel erg lastig. Vol gende week zondag is Goirle de eerste zware dobber en de laatste ronde krijgen we nog Van de San- den." Vasseur herstelde zich voorbeel dig van zijn slechte optreden vori ge week. Tegen Mark Havermans kwam de biljarter uit Cadzand met 37-30 achter, maar vocht zich knap terug en won de wedstrijd met 41-45 in 47 beurten. „Het was een moeilijke pot. Havermans ver dedigde zwaar, dus moest ik op mijn tellen passen. Maar ik ben blij dat het gelukt is", zei Vasseur na afloop. Samen met invaller Louis Dallin- ga, die neef Berry verving, legde hij de basis voor de zege van zijn team. Dallinga vocht zich net voorbij Ton de Hoon met 44-45. Na de pauze maakte de beide Bel gische kopmannen het karwei af. Vooral Steven van Acker deed dat op indrukwekkende wijze. Hij versloeg zijn landgenoot Danny Geysen overtuigend met 20-45 in 28 (moyenne 1.607). Bart Ceule- mans won nipt van Lennart Schrauwen: 42-45. Er komen de komende tijd nog meer mogelijkheden aan om zijn vorm te testen voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Komen de zondag staat de internationale Zwinstedenloop in Sluis op het programma en op 28 maart wacht de 25 kilometer van Hulst. „Voor een goede vormtest is het belang rijk om daar aan mee te doen. Om een goede marathon te lopen moet je toch behoorlijk wat kilo meters in de benen hebben", ver telde Sander Post zaterdag na de aankomst. In Sas van Gent hield Sander Post zich zaterdag allesbehalve in. Vooral in de eerste kilometers was het moeilijk om rustig te lo pen omdat de lopers de harde wind in de rug hadden. „Dan moet je de wedstrijd goed inde len en niet direct keihard van start. Ik denk dat ik daar in ge slaagd ben." In de Corn Boysloop kwam zijn positie nimmer in gevaar en reali seerde hij een tijd van 54.30 minu ten. Ook nummer twee, de Belg Frederik Christiaens, slaagde er in binnen het uur te blijven: 56.20. Andres de Witte uit Terneuzen eindigde als vijfde (1.01.09). Bij de vrouwen won Nadia Ble- ijenberg uit Nieuw-Namen. Op de overige afstanden gingen de Belgen met de hoogste eer strij ken, al deden met name Monique Allefs (Hulst) en Cathy Poppe (Terneuzen) het op de middenaf stand goed door als tweede en derde te eindigen. MIDDELBURG - De Zeeuws-Vlaam- se turnsters waren succesvol bij een turnwedstrijd in Middelburg. Bij de junioren haalde EMM Ter neuzen met Lotte Broere en San ne de Kok een tweede en derde plaats. Voorwaarts Axel won met Emma van de Vlist in het niveau G. Jodi Wauters (EMM) haalde goud bij de pupillen 2. Er deden aan de wedstrijden 400 turnsters mee. Zij moesten zich op de verschil lende niveaus kwalificeren voor de regiofinales, die 11 en 18 april worden gehouden. Ook kon men zich plaatsen voor de diverse toe- stelfmales een week later in Vlij men. Genk met één been in de play-offs Racing Genk heeft zaterdag een belangrijke zege ge boekt in de strijd om plaat sing voor de play-offs om de landstitel. De ploeg van Alex McLeish won op eigen veld met 2-1 van Zulte Waregem. Genk klom daardoor naar de zes de plaats van de ranglijst, met nog één speelronde te gaan in de reguliere competi tie. Genk heeft 49 punten na 29 wedstrijden België verrast in Davis Cup De Belgische tennissers heb ben gisteren titelverdediger Zwitserland uit het toernooi om de Davis Cup geslagen. Kopman David Gofïin be zorgde België in Luik het be slissende punt door Adrien Bossel in het laatste enkel spel te verslaan: 6-4 6-0 6-4. Voor het eerst sinds Spanje in 2005 werd zodoende de ti telverdediger van de Davis Cup al in de eerste ronde uit geschakeld. Brons voor judoka Femke Catsburg Femke Catsburg heeft zater dag een derde plaats be haald op de Nederlandse kampioenschappen judo in Eindhoven. De judoka uit Oostburg le verde een knappe prestatie gezien het sterke deelne mersveld. Catsburg kwam uit in de klasse tot 52 kilo gram. Voor Lenique Smijs uit Sluis was er een vijfde plaats weg gelegd. Koploper zaalvoetal dicht bij de titel Met nog zes speeldagen op het programma komt Tugspotters.com steeds dich ter bij de titel in de tweede klasse van het zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws-Vlaanderen. De koploper had ook geen moeite met Reham Vast goed (9-5) en liep drie pun ten uit op De Bokx/Kyabetonboringen, dat tegen Tencezaman.nl 2 een offday had: 11-2. MAANDAG 9 MAART 2015 Rapide blijft met lege handen door Daniel Vervelde VLISSINGEN - Het was een slechte dag voor de hockeyers van Rapide. Zowel het mannen- als het vrou wenteam ging gisteren onderuit. Ook de vrouwen van Olympia hiel den geen punten over aan hun wed strijd tegen Liberty. De mannen van de Terneuzense club kwamen als enige wel tot winst. Tegen Te- teringen werd het 3-5. Rapide in de aanval tegen DDHC. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven door Wim de Vos SAS VAN GENT - Nog zes weken en dan staat de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op het pro gramma. Voor Terneuzenaar San- der Post wordt dat zijn debuut op de afstand van ruim 42 kilometer. Zaterdag toonde de atleet uit Ter- neuzen tijdens de Corn Boysloop in Sas van Gent aan al in een goe de vorm te verkeren. Post schreef die loop over meer dan vijftien kilo meter op zijn naam. GENK LUIK TERNEUZEN TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48