Korfballers Zaamslag Vasseur en La Heyne eindigen als derde beste bandstoters SPORT 45 Basketballers Scheldesport komen tekort Handbalsters van Novitas stunten tegen de koploper Zaamslag-Seolto 14-9: „Een wed strijd van niks. De minst slechte ploeg heeft gewonnen." Die con clusie deelden de coaches Carlo de Waele (Zaamslag) en Sjaak Jo- ziasse (Seolto). Waar de Vlissin- gers een collectieve offday had den, viel er voor de thuisploeg nog wel een lichtpuntje te bespeu ren in de vorm van topschutter Jeffrey Courtens. van de bucketlist. Eindelijk werd er weer eens gewonnen in een uit wedstrijd. Dat de winst niet ge paard ging met groots spel nam coach Erik-Jan Dellebeke voor lief: „Het sprankelende werd ruimschoots gecompenseerd door inzet." De Terneuzenaren waren verdedi gend op een aantal slordigheden te betrappen, waardoor de rust stand slechts 6-4 was. In de eerste tien minuten na rust sloeg Luctor haar slag. In Grand Café De Kroon in Sint Jansteen regeerde Aart Vasseur van Hof van Eede met harde hand en was hij al voor aanvang van de finale zeker van de eindzege. De biljarter uit Cadzand bleef het ge hele toernooi ongeslagen. Eerder dit seizoen pakte hij ook al de titel in het libre. Clubgenoot Ko van Haneghem werd tweede voor Wim van Brink van CBC. Sjaak van der Bliek en Hans Toet speelden een bijrol net als thuis- speler en wedstrijdleider Eddie van Goethem. In café Rue du Nord, waar de an dere poule werd afgewerkt, was er wel spanning. Na vier ronden leidde La Heyne (DOA) en Jos van Damme met zes punten voor Alain Duerincks en Luc Yzewijn met vier. In de slotronde won Duerincks knap van Freyzer en uitte zijn vreugde op intense wij ze. Yzewijn won van La Heyne en kwam ook op zes punten. Daar door moest de rekenmachine er aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. La Heyne redde het nog net, maar zakte in de slotronde nog van 103 naar 95,7 procent. Zijn clubgenoot Jos van Damme (95,1) werd twee de, Duerincks (94,3) van CBC leg de beslag op de derde plaats en clubgenoot Yzewijn (90,9) moest genoegen nemen met de vierde plaats. TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport kwamen zaterdag in Terneuzen tekort tegen High Five 2: 46-68. De Terneuzenaren kon den in de beginfase nog gelijke tred houden met de koploper in de tweede klasse zuid, maar daar na kwam de ploeg van coach Mi chael van Leeuwen er eigenlijk niet meer aan te pas. De fysiek sterke Tilburgers won nen de duels en waren in de re bounds de baas over Schelde sport. „We kregen te weinig ruim te om ons spel te spelen. Ook de aanvoer naar onze centerspelers Ricardo Loof en Maurits van Aalst lukte niet. Zij werden te wei nig aangespeeld", zei Van Leeu wen na afloop. In de eerste periode had Schelde sport nog een minimale voor sprong: 14-13. Nog voor de pauze stelde High Five orde op zaken en zette de achterstand om in een 27-36-voorsprong bij de rust. In de derde periode kwam Schelde sport eerst nog terug tot zes pun ten, maar het spel bleek niet goed genoeg om terug in de wedstrijd te raken. Men kon niet meer aan haken bij de ploeg uit Tilburg. In tegendeel. De kloof werd daarna juist groter. In de slotfase liep High Five uit naar een marge van 22 punten: 46-68. De uitslag gaf aan dat Schelde sport op alle fronten tekortkwam. De Terneuzense productie was te mager. Alleen guardspeler Mat- thijs Kingma kwam met elf pun ten net boven de grens van tien punten uit. Door het verlies blijft Scheldsport middenmoter in de tweede klasse. HULST - De handbalsters van Novi tas zorgden in de derde klasse voor een stunt. De ploeg van coach Erwin Bel bracht gisteren in Hulst koploper Avanti de eer ste nederlaag van het seizoen toe. Het werd 16-12. De ploeg uit Drunen nam in de beginfase een 3-1-voorsprong, maar daarna ging het beter lopen bij Novitas. „We wisten waar on ze mogelijkheden lagen. Dat was aan de rechterkant. Daar hadden we veel op getraind", zei Bel na af loop van de wedstrijd. Het duel kantelde vervolgens. In korte tijd boog de thuisclub via snelle combinaties de achterstand om in een 7-4-voorsprong. Avanti kwam door afstandsschoten nog terug tot 8-6 bij de rust. In de tweede helft ging het lang gelijk op, maar Novitas bleef de zwakke plekken in de Brabantse verdedi ging opzoeken. Dat resulteerde uiteindelijk in een 16-12-overwin- ning. Rechterhoekspeelster Caroline Burm blonk bij het Hulster team uit met acht treffers. MAANDAG 9 MAART 2015 Het blok van Sarto blijkt effectief in de wedstrijd tegen De Sterre. De bezoekers uit Tilburg trokken in een boeiende vijfde set aan het langste eind. foto Ronald den Dekker door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag wonnen in de derde klas se van Seolto. Het werd 14-9. De Zeeuws-Vlaamse ploeg eindigt dit zaalseizoen op de derde plaats. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 9, Marco van Reeuwijk 3, Linda Hame link en Marianne van Delzen 1. Thor-Luctor 9-13: Vierdeklasser Luctor kon er eentje afstrepen Scores Luctor: Eline Jansen 3, Karlijn den Hollander, Jasmijn Hamelink, Peter Durink en Pieter Kousemaker 2, Adrie de Jonge en Jasper de Pooter 1 BKC-Seolto 4:11-15 Scores BKC: Kirsten Willemsen, Koen de Bliek, Ruben van de Sande en Mare Kolijn 2, Naomi Hamelijnck, San dra de Reu en Jan-Willem de Groote 1. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Het kampioenschap bandstoten van de Zeeuws Vlaam se Biljartbond (ZVB) werd in twee poules op verschillende locaties ge speeld en leverde met Aart Vas seur en Stanny la Heyne verdiende winnaars op. door Aector Dooms door Aector Dooms Scores Novitas: Caroline Burm 8, Pat ty Kerckhoven, Patricia Bel beiden 3, Mascha Spieringhs, Carlo Salles bei den 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46