Hulsterloo boekt tegen Vosmeer negende overwinning op rij Waterpoloers beleven een slecht weekeinde 44 SPORT VOLLEYBAL Titelstrijd in de promotieklasse lijkt na 3-2-nederlaag tegen Sarto 2 beslist. Hoofdplaat-Graauw 2-3: Hoofd plaat had in het duel met Graauw voortdurend het beste van het spel, maar een gebrek aan geluk, de paal en een uitblinkende doel man Martin Mouthaan stonden een groot aantal doelpunten in de weg. Via een inzet in eigen doel van Ruben de Meijer kwamen de be zoekers na tien minuten op 0-1 en kort voor de rust werd het ook nog eens 0-2 door een treffer van Joep Steijaert. Mare Boeckhout bepaalde de rust stand op 1-2, maar in de jacht op de gelijkmaker liep Hoofdplaat zich daarna voorbij. Tim Roodhuizen maakte de mis sie voor de thuisclub met een tref fer in de 78e minuut nog moeilij ker. Verder dan een door Wouter Ghijs benutte strafschop kwam Hoofdplaat uiteindelijk ook niet: 2-3. De achterstand op koploper BW'63 liep daardoor op naar twee punten. De ploeg van Jos de Wilde heeft nog wel een wed strijd tegoed. Hulsterloo-Vosmeer 3-1: Vos meer drukte Hulsterloo in het eer ste half uur ver terug op eigen helft. De openingstreffer van Ric ky de Klerck kwam in de tiende De achterstand op koploper BW'63 bedraagt voor Hoofdplaat en Hulsterloo twee punten. minuut dan ook niet als een ver rassing. Pas na de hervatting hervond Hul sterloo het ritme van de laatste weken. Een minuut na rust bracht Christof Praet de stand weer in evenwicht. Na de 1-1 kwam Vosmeer ook niet meer in het stuk voor. Niels Vlasveld zorg de in de 68e minuut voor de 2-1, Praet in de tachtigste minuut voor de 3-1. Dat was meteen de eindstand. Hulsterloo komt door de ruime overwinning op 31 punten uit zes tien competitiewedstrijden. De achterstand op koploper BW'63 bedraagt twee punten. Groede-SDO'63 3-2: Groede be gon goed aan het duel met SDO'63, maar het waren de bezoe kers die de score na een half uur via Joost van Esch wisten te ope nen. Nadat Kika Menue kort na de rust voor de gelijkmaker had gezorgd, kwam SDO'63 via Joep Freijzer opnieuw op voorsprong. Wesley Steijaert en Arno van den Hemel deden de balans daarna toch nog in het voordeel van de thuisclub doorslaan. Na de 2-2 van Steijaert had de thuisploeg nog wel een prima red ding van doelman Ricky Vercruys- se nodig om op de been te blij ven. Terhole-Sluis 1-6: De hoopgeven de resultaten van de laatste we ken ten spijt was Terhole niet op gewassen tegen een ontketend Sluis. Voor de rust was de wed strijd al beslist. Niek Hubregtse en Ronnie Treso- nie zorgden in eerste instantie voor 0-2 en nadat Onno Hoek te gen had gescoord werd het 1-3 door een doelpunt van - opnieuw - Tresonie. Een eigen doelpunt bracht de stand nog voor de pau ze op 1-4. In de tweede helft gaven Tresonie (met zijn derde treffer van de mid dag goed voor een valse hattrick) en Bob Hubregtse de ruime zege nog meer glans: 1-5. TERNEUZEN - Met nog vier wed strijden voor de boeg lijkt de titel strijd in de promotieklasse bij de vrouwen beslist. Koploper Sarto 2 boekte in Zuiddorpe bij De Sterre een 3-2-overwinning en nam daar door verder afstand van de Zeeuws-Vlaamse nummer twee. De mannen van Voorwaarts won nen met 4-0 en verkleinden de marge met de koploper tot twee punten. Vrouwen. Promotieklasse. De Sterre-Sarto 2 2-3 (19-25, 25-21, 25-23, 22-25,13-15): Een ech te topper met alles erop en eraan. De Sterre, dat eerder dit seizoen met 4-0 in Tilburg had gewon nen, wilde laten zien dat dat des tijds geen toeval was geweest. Ge spannen spelend verloor de thuis ploeg echter de eerste set. Daarna raakte De Sterre op toeren. De Zeeuws-Vlamingen werden in el ke set op achterstand gezet, maar wisten die verbeten vechtend en gesteund door het publiek in het tweede en derde bedrijf op te ha len. De Tilburgers beschikten over veel lengte en twee ijzersterke middenaanvalsters, op wie De Sterre geen vat kreeg. Sarto, dat in tegenstelling tot De Sterre twee keer per week met een voltallige selectie traint, bleek vooral een stabiele ploeg zonder zwakke plekken. In de vierde set veerde de thuisploeg bij een 16-7-achter- stand op. De net te laat ingezette eindsprint bleek een opmaat voor een boeiende vijfde set, waarin de bezoekers aan het langste eind trokken. Eerste klasse. Voorwaarts-Dunamis 3-2 (25-15, 15-25, 25-18, 25-18): Tegen het op de derde plaats geklasseerde Dun- amis trokken de Axelse vrouwen de goede lijn van de voorbije we ken door. Voorwaarts speelde met veel enthousiasme en lef en zette met een lastige opslag en prima passend de bezoekers het mes op de keel. Nadat beide teams elk een set hadden gewonnen, pak ten omzettingen aan Axelse kant goed uit. Voorwaarts haalde de an gel uit de aanval van de bezoe kers, scoorde in verdedigend op zicht een dikke voldoende en boekte met goed volleybal twee setzeges op rij. YVC-Sic Pugno 0-4 (23-25,15-25, 22-25, 13-25): Ondanks de ruime nederlaag een goede wedstrijd van YVC. De ploeg uit IJzendijke begon prima, bestookte de gasten met een moeilijke opslag en aan val en haalde veel ballen van de grond. Met winst in het verschiet stokte het ritme in de slotfase van de eerste set. Met veel lengte in de gelederen en een gevarieerde aanval was Sic Pugno in de twee de set beduidend beter. Daarna klampte YVC opnieuw goed aan, maar opnieuw trokken de bezoe kers in de slotfase aan het langste eind. Moegestreden boog de thuis ploeg in de vierde set het hoofd. Mannen. Eerste klasse. De Sterre-Dunamis 4-0 (25-11, 25-18,25-18,25-18): Een afgeteken de zege voor de Zuiddorpse man nen, die geen moment in de pro blemen kwamen. De Sterre ser veerde strak en scherp en nam daarmee het initiatief. Vooral Stef Linssen en Jonas Fransen maak ten het de bezoekers serverend lastig. Thijs Acke bracht als libero rust in het achterveld. Omdat de pass goed kwam, kon De Sterre zich in aanvallend opzicht uitle ven. Slechts in de vierde set kon Dunamis de thuisploeg geruime tijd bijbenen. Vanaf het vijftiende punt drukte De Sterre beslissend door. Voorwaarts-Zuvo 2 4-0 (25-13, 25-14, 25-12, 25-22): In tegenstel ling tot eerder dit seizoen een erg eenzijdig duel. Waar Voorwaarts in november in een vijfsetter met de hakken over de sloot kwam, stond er nu geen maat op het spel van de Axelse titelkandidaat. Voor waarts serveerde weer erg sterk. De thuisploeg trok in aanvallend opzicht alle registers open en eta leerde in de eerste drie sets een sprankelende vorm. In de vierde set nam de servicedruk af. Zuvo leek daarvan te profiteren. In de slotfase zette Voorwaarts een 19-16-achterstand in winst om. Merlet-De Schelde 8-3: In de eer ste periode was het een leuke ge lijk opgaande wedstrijd waarin De Schelde te veel kansen liet lig gen. Merlet had minder moeite met scoren en leidde snel met 3-0. Mertijn Loof deed iets terug, maar het was slechts een spelden prik. Toen het bij het begin van de laatste periode snel 6-2 werd dankzij een mooie treffer van Cas van Vorstebos dacht De Schelde nog kans te hebben, maar Merlet liet zien dat het meer in huis had en besliste de wedstrijd snel: 8-2. Mark Legers bepaalde de eind stand nog op 8-3. De Krabben-De Bruinvis 14-5: De Bruinvis nam snel een i-o-voorsprong, maar miste daar na enkele manmeersituaties. De Krabben ging beter met de kan sen om en nam eind eerste perio de een 4-1-voorsprong. De gasten krabbelden hierna terug en kwa men tot 5-3. Daarna was het De Krabben dat goed druk ging zet ten en De Bruinvis kreeg het daar erg lastig mee, speelde aanvallend slecht en keek snel tegen een 9-3-achterstand aan. De Sasse ploeg kon het niet meer opbrengen om snelheid in het spel te krijgen en kon de bal niet lekker rondspelen. De Krabben was fanatieker, liet zien dat het de betere ploeg was en won ver diend met 14-5. De Sterre moet de rol lossen door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Van de hoogst geklas seerde ploegen in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal ging al leen Hulsterloo er met de volle buit vandoor. De ploeg uit Nieuw-Namen boekte thuis tegen Vosmeer alweer de negende opeen volgende zege: 3-1. Koploper BW'63 kwam tegen Vivoo niet ver der dan een 1-1-gelijkspel. Hoofd plaat ging met 3-2 onderuit tegen hekkensluiter Craauw, SDO'63 ver loor met 3-2 van Groede. NVS-Rimboe 1-0. BW'63-Vivoo 1-1. door Peter van Kouteren 9 De Sterre heeft na zeventien wedstrij den 64 punten en de achterstand op koploper Sarto 2 bedraagt na het ver lies van zaterdag inmiddels negen pun ten. TERNEUZEN - Het was een slecht weekeinde voor de Zeeuws-Vlaam se waterpoloërs. Eersteklasser De Schelde verloor met 8-3 bij Merlet, terwijl tweedeklasser De Bruinvis kansloos was bij De Krabben. Scores De Bruinvis: Maarten Hemel- aar 2 en Tim Roeb, Jonas de Maet en Danny Soetens allen 1. Een moment uit de wedstrijd tussen Zaamslag (geel-rood shirt) en Seolto. foto Ronald den Dekker linPjdt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45