Pattinama laat zich niet remmen HVV'24 onderliggende Goes put vertrouwen uit gelijkspel partij tegen RKTW met het oog op slot van seizoen SPORT 41 Het antwoord van Josimar Pattina ma liet zich raden, want hij ging gisteren in Alkmaar verder met de handeling waar hij dit seizoen al 22 keer goed in bleek: doelpun ten maken. Althans, het seizoens totaal werd deze week door de KNVB gereduceerd tot vijftien competitietreffers. De spits van Vlissingen was name lijk in twee wedstrijden tegen Haaglandia zeven keer trefzeker, maar omdat die ploeg zich terug trok uit de hoofdklasse A werden alle punten behaald en doelpun ten gescoord tegen de ploeg uit Rijswijk ongeldig verklaard. Gele en rode kaarten en behaalde perio- detitels bleven wel rechtsgeldig. „Maar omdat er dus ook ineens zes punten in mindering werden gebracht bij ons, en wij daardoor ineens van de tweede naar de vier de plaats afdaalden, wilde ik het toch nog even aanhalen", vertelde Pennings. „Gelukkig dacht de spe lersgroep er hetzelfde over als ik." 'Er is niks aan de hand, de stand wordt vanzelf wel weer gelijkge trokken', was het geluid dat de coach van de Walcherse hoofd klasser opving. Pennings: „We moeten naar ons zelf blijven kijken. Volgende week kunnen we in het inhaal- duel met Chabab bonuspunten pakken, omdat alle andere ploe gen dan niet spelen. Vandaar dat deze wedstrijd tegen AFC ook zo belangrijk was. Door dit duel te winnen hebben we onszelf een gunstige uitgangspositie ver schaft." Dat deed Vlissingen zoals gezegd door twee doelpunten van Josi mar Pattinama. De Walcherse zondagclub keek al binnen vijf mi nuten tegen een achterstand aan. Spits Eelke de Graaf profiteerde van slordig uitverdedigen van Vlissingen en schreef de openings treffer op zijn naam. Pattinama trok de stand na een klein half uur gelijk met een lob over de doelman van de thuisploeg, waar na hij het duel kort voor rust van af de strafschopstip besliste met zijn - officieus - 24e competitie treffer: 1-2. „In de tweede helft nam AFC meer risico's en pompten ze alle ballen naar voren, maar ik heb niet echt het gevoel gehad dat we de voorsprong nog weg zouden geven", zo analyseerde Pennings na afloop. „Het was wel een zwa re wedstrijd, maar dat had alles met het veld te maken. We speel den op een veengrond, het veld was erg zacht en veerde een beet je. Daardoor hadden we het voet ballend moeilijk, moesten we mee in het fysieke spel van AFC. Maar uiteindelijk was een 1-3 uit een counter nog wel verdiend ge weest." KARAKTERISTIEK TSC-Zeelandia Middelburg 0-0: Zeelandia Middelburg leek al vroeg op weg naar een voor sprong, maar een overtreding bin nen het strafschopgebied op Al berto Conde de Morgado werd in de derde minuut niet met een strafschop bestraft maar met een vrije trap net buiten de zestien. Veel kansen dwong de ploeg van trainer Daan Eikenhout daarna niet af. In de slotminuut scoorde de ploeg alsnog via Rogier Veens- tra, maar tot veler verbazing werd die treffer wegens buitenspel afge keurd. „De 0-0 voelt als een neder laag", zei Eikenhout. RKTW-HW'24 5-2= HW'24 kwam al in de tweede minuut achter door een treffer van Ismael Erdem. Hoewel de thuisclub do mineerde kwam HVV'24 na ruim een kwartier terug in de wed strijd via Sander van Remortele: 1-1. Kort voor de rust sloeg RKT- W nog eens toe via Mohamed Marouane. De achterstand ver plichtte HW'24 na de hervatting tot een aanvallender speelwijze, maar een eigen doelpunt van Job Inghels bracht de Hulstenaren nog verder van huis. Na de 3-1 scoorden ook Marco Nahr en Mu- sa Elmas. Tussen de vierde en vijf de tegentreffer scoorde Sander van Remortele uit een strafschop nog tegen. Het duel tussen de nummer drie en vier van de eerste klasse eindig de weliswaar in een o-o-gelijk- spel, maar was allesbehalve bloe deloos. Beide ploegen creëerden amper kansen, maar legden een waar voetbalgevecht op de mat. „In de eerste helft speelden we slordig en durfden we onze mid denvelders niet in te spelen", zag aanvoerder Sherief Tawfik. „We hanteerden te vaak de lange bal, terwijl daar onze kracht niet ligt. In de tweede helft namen we meer risico." Aan het eind van de wedstrijd be taalde het genomen risico zich bijna uit. Linksback Boy de Jonge en middenvelder Leen IJzelen- berg bemoeiden zich nadrukkelij ker met de aanval, waardoor de bal vaker in het vijandelijke straf schopgebied belandde. Invaller Sa lim Sandee, spits Bart Deprez, Di- mitri Hooftman en de kopsterke IJzelenberg hadden het geluk niet aan hun zijde. Vaak viel de bal net verkeerd en een enkele keer stond de IFC-doelman in de weg. Toch had de goal vlak voor tijd ook aan de andere kant kunnen vallen. Spits Yoeri Rombouts stond oog in oog met doelman Niels Zoutewelle, maar kwam niet tot een schot door een uiter ste krachtsinspanning van Taw fik. „Dat was geweldig", vond Poortvliet. „Anders ga je de boot in." De oefenmeester was tevre den met het resultaat en prees zijn spelers voor de werklust. „De instelling was geweldig." Toch zag hij ook negatieve punten. „We moeten iets meer lef tonen. In het begin leek het alsof we een beetje onder de indruk waren van IFC." Door het gelijkspel zag Goes koploper RKAW twee punten uitlopen, waardoor het verschil nu acht punten bedraagt. MAANDAG 9 MAART 2015 laten gaan door Mitchell Minnaard ALKMAAR - „In mijn voorbespre king heb ik allerlei omstandighe den aangehaald", deelde Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings na de nipte 2-1-overwinning van zijn ploeg op hekkensluiter AFC'34. „Het zware veld, de trainerswissel van afgelopen week bij de tegen stander, het terugtreden van Haag- landia en de doelpunten van Josi- mar Pattinama die hem door dat besluit van Haaglandia zijn afgeno men. Met name dat laatste vind ik echt kwalijk. Maar gelukkig heeft hij met zijn twee doelpunten direct een goed antwoord gegeven." AFC'34 - Vlissingen 1-2 (1-2). 5. Eelke de Graaf 1-0,28. Josimar Pat tinama 1-1,44. Josimar Pattinama (strafschop) 1-2. Scheidsrechter: M. Boekholt (Assen). Gele kaar ten: Etienne Mallie, Milton Roem- eratoe en Dennis Kovacevic (Vlis singen). Vlissingen: Joan van Belzen; Khalid El Hattach (20. Joost de Kubber), Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Quincy Gooding; Etienne Mallie, Thomas Ragut, Salim Ben Sellam (80. Dennis Kovacevic), Abdoe Ab- denbi, Josimar Pattinama, Geraldi Geerman (70. Raymond Wolff). door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - HW'24 leed gisteren in de tweede klasse van het zon dagvoetbal de tweede opeenvol gende nederlaag. Bij RKTVV werd het na een 2-1-ruststand 5-2. Kop loper Zeelandia Middelburg kwam opnieuw niet tot winst. Tegen TSC werd niet gescoord: 0-0. door Len Wolters GOES - Om nou te zeggen dat Goes met vlag en wimpel is geslaagd voor de eerste echte test in 2015, is overdreven. Maar op basis van strijd en passie liet de ploeg tegen concurrent IFC zien klaar te zijn voor het slotakkoord van het sei zoen (0-0). „Als je zo speelt als van daag, kun je elke tegenstander pak ken", stelde Jan Poortvliet na af loop. Goes speelde gisteren op ei gen veld doelpuntloos gelijk tegen concurrent IFC uit Hendrik-ldo-Ambacht. V«r*v#' i 4»find'V- 2 Vogelwaarde (groene shirts) en Schoondijke hielden elkaar gisteren in evenwicht. Met het 1-1-gelijkspel schoten beide ploegen weinig op in de strijd voor lijfsbehoud in de vierde klasse, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42