IJzendijke moet nederlaag slikken w KT Terneuzen kleurt rood, RIA W. is witte raaf ■T. J 40 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Fabian Wilson langer bij Hoek Hontenisse haalt angel uit de titelstrijd door 1-0-overwinning in Sint-Jansteen. VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ging IJzendijke met 4-1 onderuit bij SVS. Ook Oostkapelle en Smer- diek bleven verstoken van een overwinning. Een klasse lager ging MZC'ir met 4-1 de boot in bij Zuidland. SVS-IJzendijke 4-1: Carmen Foks opende de score tegen de num mer twee. Binnen een tijdsbestek van twee minuten stond SVS met 2-1 voor. Na kansjes op 2-2 vielen de doelpunten aan de andere kant. Trainer Guust van de Velde noemde SVS scherp in de afwer king en uiterst effectief. Oostkapelle-Ter Leede 2 0-0. Wartburgia 2-Smerdiek 5-2 (3-1). Angelique Hage 3-1 en Chanel Brink man 4-2. De voetbalsters van HVV24 won nen de topper in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal overtui gend met 4-0 van Steen. Linda van Meurs was matchwinner (0-1) voor FC Axel in het duel met Koewacht. IJzendijke 2 ver loor in de vierde klasse kansloos met 6-0 bij De Meeuwen 2. De vrouwen van Hontenisse moesten gisteren tot één minuut voor tijd wachten om de overwin ning op Noad veilig te stellen. In Tilburg werd het 1-2. Terneuzen versloeg Marjola Girls met 2-0 en boekte daarmee zijn vierde zege van het seizoen. Noad-Hontenisse 1-2: Hontenisse speelde niet de beste wedstrijd van het seizoen en moest bij de rust ook genoegen met een 1-0-achterstand. Na de hervatting tekende Lisan van den Broek al snel voor de gelijkmaker. Eén mi nuut voor tijd werd Annelies Baauw matchwinner: 1-2. Terneuzen-Marjola Girls 2-0: Ter- neuzen kwam tegen Marjola Girls al vroeg op 1-0 door een doelpunt van Sibel Asanov. Daarna ging de wedstrijd gelijk op, maar kort voor tijd werd het alsnog 2-0. Si- bel Asanov scoorde nog eens, kort nadat Mandy Kloonen een straf schop onbenut had gelaten: 2-0. Vijfde klasse. Vivoo 2-Hulsterloo 1-2 (1-1). Sofie Verdonck 1-1, Man non Bogaert 1-2. HOEK - Fabian Wilson uit Terneu zen voetbalt ook volgend seizoen bij Hoek. Het aanblijven van de verdediger bij de Zeeuws-Vlaam- se topklasser werd zaterdag na de gewonnen wedstrijd in en tegen Genemuiden (2-1) bekendge maakt. Twaalf spelers uit de huidi ge selectie hebben inmiddels hun verblijf verlengd. Daartegenover staat het vertrek van vier (Bel gische) spelers. VLISSINGEN - Het was een prima weekeinde voor koploper Patrij zen in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Zelf won de ploeg van Hans de Nooijer met 2-0 van nummer drie Biervliet, terwijl voornaamste concurrent Steen op eigen veld met 0-1 verloor van Hontenisse. Luctor'88 zette twee weken voor de derby tegen Patrijzen de goede serie voort met een 7-0-zege in IJ zendijke. Aardenburg en Oost burg wonnen op vreemde bodem overtuigend van respectievelijk Zeeland Sport (1-5) en Sluiskil (0-3). Onderaan de ranglijst ein digde Schoondijke-Vogelwaarde met 1-1 onbeslist en won Koe wacht met 3-2 van Corn Boys. Patrijzen-Biervliet 2-0: De score werd geopend door Marlo Janisse (1-0), waarna Roy Haerkens er na een halfuur 2-0 van maakte. Na de thee zag trainer Hans de Nooijer hoe zijn ploeg terugviel, waardoor de bezoekers twee keer een mogelijkheid kregen op de aansluitingstreffer. Deze kwam er niet, maar deson danks haalde Patrijzen niet hele maal ongeschonden de eind streep. De ploeg eindigde de wed strijd namelijk met tien spelers. Marlo Janisse kreeg een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart van de wedstrijd. IJzendijke-Luctor'88 0-7: De sup porters van de thuisploeg zagen een ploeg die zonder veel bezie ling aan de wedstrijd tegen een la ger geklasseerd Luctor'88 begon. Mede hierdoor was de wedstrijd bij rust al beslist, omdat na de snelle openingstreffer van Jannick Rentmeester, ook Jeroen Kedde en Rutger van Rossum (2x) het net lieten bollen: 0-4. In de twee de helft maakten opnieuw Van Rossum, Jeroen van Zee en Jan nick Rentmeester de zevenklap per vol. IJzendijke kwam niet ver der dan een inzet tegen de paal van Dwight van Hulle. Steen-Hontenisse 0-1: Kenneth Triest, de topscorer van Steen, zag een wedstrijd met veel strijd van beide kanten, die alle kenmerken van een o-o-wedstrijd had. „We hebben het altijd moeilijk tegen Kloosterzande (Hontenisse), de enige ploeg waarvan we dit sei zoen verloren hebben." Op het moment dat velen dit niet meer verwachtten, gebeurde dit opnieuw toen Gert-Jan van den Dries na een kort genomen hoek schop de 0-1 binnenkopte. De thuisploeg zette nog wel een slot- offensief in, maar kon de tweede nederlaag niet meer voorkomen. Zeeland Sport-Aardenburg 1-5: Trainer Jaimy van Bloppoel had 'zijn' Zeeland Sport gewaar schuwd voor de snelle en gevaar lijke uitbraken van de bezoekers. Eerder dit seizoen had dit bij de heenwedstrijd een 5-2-eindstand opgeleverd. Veel effect had deze waarschu wing niet, want ditmaal won Aar denburg na 0-3 halverwege met 1-5. Nadat Thijs Ringoot de score had geopend, was Stijn de Vreeze voor de thee tweemaal trefzeker, iets dat hij in de tweede helft her haalde. Wouter van Belzen deed kort na rust iets terug namens de Vlissingers. Sluiskil-Oostburg 0-3: Al na vier minuten trof Arjen Versluijs uit een vrije trap doel namens de be zoekers: 0-1. Sluiskil, dat opnieuw zes basisspelers miste, had kort voor rust pech met een bal die te gen de paal eindigde. Al snel na het begin van de tweede helft kop te Davy Maes de 0-2 binnen, waar na de ingevallen Peter van der Lin de even later een fout achterin af strafte en de wedstrijd definitief besliste. Koewacht-Corn Boys 3-2: De wedstrijd begon sensationeel met binnen tien minuten een 1-1-stand op het bord via Zoë Schelfhout voor Koewacht en Se- bastiaan de Meijer voor Corn Boys. De thuisploeg kreeg hierna enkele mogelijkheden om verder afstand te nemen, maar deed dit pas kort na rust via Jeffrey Kox: 2-1. Opnieuw maakte De Meijer gelijk (2-2), maar in de slotfase be zorgde Schelfhout zijn ploeg de drie punten: 3-2. Schoondijke-Vogelwaarde x-i: Nadat eerder de paal de openings treffer van Nouredine Zaha in de weg had gestaan, kwam deze er op slag van rust aan de andere kant. Het was Dennis van Passel die vanaf elf meter raak schoot: 0-1. In de tweede helft drong Schoon- dijke meer aan en had de ploeg pech met een inzet van Niek Haartsen tegen de paal. Geluk had de ploeg ook en wel in de ze ventigste minuut toen een inzet van Yassine Benali van richting werd veranderd en de 1-1 oplever de. K|vl 'j v, M ,,*\v V Verlies was er ook voor RCS te gen Hoeven (0-2) en voor Terneu zen, dat met 6-0 verloor bij Uni- tas'30. RIA W. was de witte raaf, want het won als enige Zeeuwse derdeklasser: 5-0 tegen Breskens. RCS-Hoeven 0-2: Voetballend wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd, maar in de afronding kwam de thuisploeg telkens net iets tekort. Zo was er na een doel puntloze eerste helft na de rust een kans op de openingstreffer voor Joey Katzenbauer, die deze niet benutte. Kort hierna was het aan de ande re kant wel raak na een onnodig weggegeven hoekschop waaruit Joost Blaauwhof de 0-1 aanteken de. De Souburgers gingen op zoek naar de gelijkmaker, maar werden in de tachtigste minuut definitief verslagen door de 0-2 van Jordy Verheijen. Philippine-SC Kruisland 0-0: Na de snelle rode kaart (zesde mi nuut) voor een speler van de be zoekers had Philippine optisch een overwicht dat echter niet meer dan wat kleine kansjes ople verde. Gaandeweg de tweede helft werd het spel door het uitblijven van de openingstreffer onrustiger en kwamen ook de bezoekers vaker voor het doel. Kort voor tijd kreeg de thuisploeg een strafschop die de aanleiding vormde voor wat commotie in en rond het veld. Toen Jordy van Bremen na enige tijd eindelijk mocht aanleggen, zag hij hoe de doelman zijn inzet stopte. Het bleef 0-0. FC Bergen-Clinge 3-1: Hoewel te genstander FC Bergen de laatste vier duels op rij had verloren, leek het geloof in een goede afloop bij Clinge te ontbreken. Na een met 1-0 afgesloten eerste helft door een treffer van Benny van Eeke ren, kopte Stephan van Rooijen in de 59e minuut de 2-0 binnen. De bezoekers kwamen vervolgens goed weg met een inzet van Ro land de Leeuw tegen de lat, waar na Thomas Leegwater profiteerde van een foute terugspeelbal en de spanning terugbracht: 2-1. Dit was echter van korte duur, want tien minuten later schoot De Leeuw de bal nog binnen: 3-1. RIA W.-Breskens 5-0: Zeker in de eerste helft deed Breskens, dat het middenveld in handen had, goed mee. De ploeg keek echter al na vijf minuten tegen een 1-0-ach- terstand aan, na een treffer van Jos Westerhout. Na rust herhaal de dit zich toen Sebastiaan Van- hijfte in de vijftigste minuut de 2-0 aantekende. Bij de bezoekers leek hierna de geest uit de fles, maar pas in de laatste tien minu ten profiteerde RIA W. hiervan door verder afstand te nemen. Jos Westerhout, Roniël Uranie en Me- tin Yavuz bepaalden de eindstand op 5-0. Unitas'30-Terneuzen 6-0: Na het midweekse vertrek van trainer Wesley Visser moest Terneuzen gisteren op bezoek bij de num mer drie van de ranglijst. Met Ed dy van der Hooft als trainer op de bank ging de ploeg er vanaf de af trap fel in, maar de negen spelers die resteerden na rood voor Aaron Witte en Niels Burm (twemaal geel) gingen aan de thee met een 1-0-achterstand via een treffer van Tom Croes. In de tweede helft was er met elf tegen negen geen houden meer aan en liep de thuisploeg uit naar 6-0 via Gianni Tiebosch, Jordy Bollaart (2x) en Ilias Ben Omar (2x). Vijfde klasse. HW'24-Steen 4-0 (2-0). Marieke Kwast 1-0, Mara Fas- saert 2-0, Caitlin Peeters 3-0, Kwast Marieke 4-0. Koewacht-FC Axel 0-1 (0-0). Linda van Meurs 0-1. Graauw-Kapelle 1-2 (1-0). Kelsey Jonkheim 1-0. Nieuw Borgvliet-Vogelwaarde 0-1 (0-1). Amber Mahu 0-1. Steen moet Patrijzen door Jos van Belzen 6 Met nog acht wedstrijden voor de boeg in de vierde klasse is het verschil tussen koploper Patrijzen en achtervol ger Steen gisteren opgelopen tot zes punten. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Philippine kwam in de derde klasse van het zondagvoet bal ondanks een vroege overtalsi- tuatie en een strafschop in blessu retijd tegen SC Kruisland niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel. De rode lantaarn werd echter overgedragen aan Clinge, dat met 3-1 verloor bij FC Bergen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41