Zaamslag boekt zwaarbevochten overwinning SPORT 39 Topklasse De Wolf goud waard voor FC Axel Spui verliest nipt de topklasse op negen, waarmee hij zich clubtopscorer aller tijden mag noemen in de topklasse. „Hij scoorde altijd al makkelijk, maar ik wist niet dat hij ook zo goed kon voetballen joh!", roem de aanvoerder Giovanni Siereveld de matchwinner om zijn goede spel, al was het met een kwink slag. „Maar ik denk dat iedereen vandaag zijn aandeel weer heeft gehad", kaatste Clinckemaillie, om er ietwat dubbelzinnig aan toe te voegen: „Iedereen heeft er veel kilometers opzitten." Feit was dat Hoek dit keer als col lectief de voorsprong met hand, tand, ziel, zaligheid en wat al niet meer verdedigde, en met succes. Clinckemaillie: „Maar je ziet maar weer: soms is zelfs een 2-o-voor- sprong - bijna - niet genoeg. In de topklasse kan iedereen terugko men in de wedstrijd, dat hebben we dit seizoen al vaker gezien." Martijn Jansen verzorgde in de 67e minuut de aansluitingstreffer, maar verder dan die ene treffer kwam Genemuiden niet meer. Daardoor is Hoek na 22 wedstrij den al in het bezit van 24 punten. Datzelfde puntenaantal hield de club over aan het gehele seizoen 2010/2011. Destijds degradeerde de ploeg als hekkensluiter uit de hoogste amateurklasse. Nu hangt de vlag er iets anders bij, is er nog volop hoop op (directe) handha ving. „In dat seizoen waren we niet echt een team", onderwierp Siereveld zijn eerdere seizoen in de topklasse nog eens aan een kor te analyse. „Deze groep speelt al drie, vier jaar met elkaar. De sfeer is goed. Dat was toen niet zo. Een team is niet altijd een ploeg vol goede spe lers. Je hebt waterdragers en sier- paarden nodig. Zeker in deze fase van het seizoen is het dan zo dat dan niet altijd de beste voetbal lers spelen." De mix tussen 'waterdragers en sierpaarden' was zaterdag goed voor een nipte overwinning op een directe concurrent in de strijd tegen degradatie. „We tref fen nu nog vier van zulke concur renten", doelden Verhoene en Sie reveld op de komende confronta ties met Ajax, Sparta Nijkerk, Lis- se en IJsselmeervogels. Verhoene: „Het zal tot de laatste wedstrijd spannend blijven. Ik verwacht dat we nog zeker vijftien punten no dig hebben om erin te blijven, en zelfs dan kan het nog fout gaan." Clinckemaillie bediende zich, vooruitkijkend op de komende weken, maar van de aloude dood doener. „We spelen nu iedere week een finale." Zaamslag-Zwaluwe 1-0: In een slechte wedstrijd boekte Zaam slag een zwaarbevochten zege. De eerste helft verliep al rommelig, maar mede dankzij goed keepers werk van Zaamslag-goalie Guido Vinke bleef het in de laatste fase voor rust 0-0. In de tiende mi nuut na rust zette Peter Dieleman een aanval op. Na een prachtige actie van Mark de Haas was Dieleman net op tijd voor de goal om de 1-0 aan te teke nen. Daarna drukte Zwaluwe Zaamslag terug, maar was de thuisploeg via Ramon Ruiten burg en Dieleman nog dicht bij de 2-0. In de slotfase werd nog een goal van Zwaluwe wegens buitenspel afgekeurd. Bij Zaam slag maakte Tommy Tissink na an derhalf jaar blessureleed zijn ren tree. MZC'11-De Meeuwen 4-2: Na een overtreding op Mathijs Hage opende Martijn van Grunsven uit een penalty de score. In de 53e mi nuut schoot Menno de Nooijer De Meeuwen naar de 1-1. Even la ter nam Corné Schilperoort op slimme wijze een vrije trap en Ha- ge maakte alleen voor doelman Denni Oosse geen fout: 2-1. Door goals van Ingmar Quist en Wesley Goud liep MZC'11 uit naar 4-1. Uit een corner kopte Delano Langezaal nog de 4-2 binnen. WHS-Bruse Boys 0-3: Vijf minu ten voor rust schoot Domenique van den Berge de koploper uit Bruinisse naar de 0-1. In de twee de helft verrichte WHS-keeper Anton Elenbaas de nodige reddin gen, maar vier minuten voor tijd moest hij bij een inzet van Tom Blomaard toch capituleren. In blessuretijd werd het via Mats Willemse, die een strafschop be nutte, ook nog 0-3. Oostkapelle-GPC Vlissingen 2-4: In de eerste helft straften Dylan Schalier en Robin de Pagter fout jes van Oostkapelle af. Na de pau ze maakte Davy van Geersdaele er met een lob 0-3 van. Wouter Verduijn maakte met het hoofd de 1-3, maar via Jesper de Vlieger liep GPC uit naar 1-4. Uit een vrije trap bepaalde Harold Ver meulen de eindstand op 2-4. Arnemuiden-SSV'65 1-2: Uit een corner nam Stefan Francke de bal na zeven minuten in één keer op zijn slof: 0-1. Voor rust liet Basti- aan Grootjans het na om voor de 1-1 te zorgen. In de tweede helft viel die, na een volley van Jarco Siereveld, alsnog. De Arnemuidse vreugde was ech ter van korte duur, want na balver lies op het middenveld werd Rico de Putter in staat gesteld om de winnende goal te maken: 1-2. FC Dauwendaele-VVC'68 0-0: Dauwendaele miste wegens bles sures acht selectiespelers en dat bleef binnen de lijnen niet onop gemerkt. Voor rust mocht de thuisploeg dan ook van geluk spreken dat doelman Joshua van Dolder in goede vorm verkeerde. In de slotfase werd een Middel burgse goal van Timme Kwast we gens vermeend buitenspel afge keurd. FC Axel-Kapelle 2-1: FC Axel kwam uit twee vrije trappen van Maik de Wolf voor rust al op 2-0. In de 78e minuut bepaalde Marco den Deurwaarder met een fraaie treffer de eindstand op 2-1. De Noormannen-Serooskerke 1-2. Maikel Simonse 0-1 en 0-2, Dylan Mal- jers 1-2. HANSWEERT - Een vroege goal van Alex Trieling leek vierdeklasser Hansweertse Boys zaterdag wak ker te schudden om meer doel punten te maken tegen Spui. Dit gebeurde niet en in de laatste tien minuten kwamen de bezoekers nog gevaarlijk opzetten. Tot een gelijkmaker kwam het niet, waar door de ploeg van trainer Jean-Pierre Hubregsen genoegen moest nemen met een 1-0-verlies. MAANDAG 9 MAART 2015 Hoek-speler Thomas van Renterghem (links) in duel met Martijn Jansen. De aanvoerder van SC Genemuiden tekende in de tweede helft voor de aanslui tingstreffer, maar kon een zege van de Zeeuws-Vlamingen niet voorkomen, foto Orange Pictures/Helmich Lubberts door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Zaamslag wist de overwinning op Tholense Boys za terdag een goed vervolg te geven in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen zegevierden in het duel met Zwalu- we: 1-0. De top drie maakte geen fout. WHS was niet opgewassen te gen koploper Bruse Boys (0-3), MZC'11 klopte De Meeuwen met 4-2 en GPC Vlissingen zette Oost- kapelle met 4-2 opzij. Bij Zaamslag maakte 5 Tommy Tissink zaterdag na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree. Sparta Nijkerk-FC Lisse 1-3 (0-1). 36. Winter 0-1, 55. Pauw 0-2, 75. Heerschop 1-2, 90+1. Hardenberg 1-3. Scheidsrech ter: Serik. Gele kaart: Heerschop (Sparta Nijkerk), De Goede (FC Lisse). Aantal toe schouwers: 900. Spakenburg-Capelle 0-1 (0-0). 63. Smirnov 0-1. Scheidsrechter: Dijkstra. Ge le kaart: Scholten, Tillema (Spakenburg). Aantal toeschouwers: 1.800. Ajax AFC-HHC 0-3 (0-1). 15. Penterman 0-1, 55. Penterman 0-2, 90. Meester 0-3 (e.d.). Scheidsrechter: De Winter. Gele kaart: Eloisghiri (Ajax AFC), Klok, Pol, Van Hezel (HHC). Aantal toeschouwers: 534. Rijnsburgse Boys-ONS Boso Sneek 2-0 (2-0). 22. Ignacio 1-0, 41. Wijks 2-0. Scheidsrechter: Dieperink. Gele kaart: Gonzales, R. de Boer, Strikwerda, Van Eeken, Werumeus Buning (ONS Boso Sneek). Aantal toeschouwers: 1.000. Scheveningen-Kozakken Boys 0-2 (0-1). 25. De Boer 0-1, 48. Powel 0-2. Scheidsrechter: Van Wijk. Rode kaart: 90+1. Ros (2x geel), 90+1. Nieuwlaat (Scheveningen), 90+1. Husen (Kozakken Boys). Gele kaart: Hogedoorn (Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1.100. GVVV - Excelsior M. 0-1 (0-0). 76. Van den Berg 0-1. Scheidsrechter: Brons voort. Gele kaart: Bonke, Hulsbos (GVVV), Kurt, Mendes Moreira (Excelsior M.). Aantal toeschouwers: 1.050. Barendrecht-IJsselmeervogels 3-1 (1-1). 2. Verheijdt 0-1, 16. Navajas Sanchez 1-1, 56. Winterberg 2-1, 69. Aarts 3-1. Scheidsrechter: Karremans. Ro de kaart: 90. Winterberg (Barendrecht). Gele kaart: Rutgers, De Harder (IJssel meervogels). Aantal toeschouwers: 1.250. VLISSINGEN - FC Axel bleef zater dag ongeslagen in de derde klasse A. De Zeeuws-Vlamingen gingen er dankzij twee rake vrije trappen van Maik de Wolf met de vijftiende ze ge van het seizoen vandoor: 2-1. Nieuwland-Domburg 1-0. Richard Ja cobs 1-0. Arendskerke-VCK 1-2. Simon Voet 0-1, Justin Ie Conté (strafschop) 1-1, Pieter Hage 1 -2. Walcheren-Wemeldinge 5-1. Daryl Hollander 1-0, 4-1 en 5-1, Niels Kole 1 -1Steve Schalkwijk 2-1Mark van der Eijk (strafschop) 3-1. MZVC-Yerseke 0-3. Arjen de Koeijer 0-1, 0-2 en 0-3 (strafschop). Nieuwdorp-Veere 8-2. Youness Ben Khedda 0-1, Stefan van de Klooster 1-1, 3-1, 4-2 en 6-2, Roderick Gakeer 2-1, Lorenzo de Groot 3-2, Frank Oostdijk 5-2, Ruud la Grand 7-2, Mar tijn de Goffau (strafschop) 8-2. Rode kaart: 88. Alex Bakker (Veere).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40