Er lukt niks bij kwetsbaar Kloetinge ]-[ock dCClt iftemai t r Terneuzense Boys herstelt zich van zeperds 38 SPORT TOPKLASSE De mix tussen 'sierpaarden en waterdragers' bezorgt Hoek in en tegen Genemuiden de winst: 1-2. Niks lukte zaterdag bij Kloetinge. „Je hebt van die wedstrijden waar bij je denkt: als we een halfuur langer zouden spelen, scoren we nóg niet", zei trainer Diederik Hiensch na afloop. „Dit was er zo één." Met een 3-0-score was tegen stander Spijkenisse nog lief voor Kloetinge. „En juist deze wed strijd waren de drie punten heel belangrijk", sipte verdediger Julius Bliek. Een driepunter had Kloetinge riant boven de degradatiestreep en boven Spijkenisse gebracht in de hoofdklasse. Behoudens de eer ste tien minuten zat dat er geen moment in. Een vrije trap van Ru ben Hollemans net langs de paal en een open schotkans voor Alex Jobse boden hoop, maar de vroe ge tegentreffer werkte als een boor in de grond. In de tiende minuut viel een bal in het doelgebied van Kloetinge. KARAKTERISTIEK Julius Bliek miste de bal, Timo Jansen kwam er ook niet aan en Julien Cret profiteerde dankbaar: 0-1. Hiensch: „Die tegenslag zijn we niet meer te boven gekomen." Bliek: „Keken we wéér tegen een vroege achterstand aan. Vorige week tegen Rijnvogels knokten we ons daar overheen. Nu lukte dat niet." Spijkenisse liet de Kloetingse backs aan de bal komen en zette vervolgens de jacht in. Van rustig opbouwen was geen sprake en de roei naar voren kwam negen van de tien keer in Spijkenisser voe ten terecht. „Fysiek waren ze ons ook de baas", zag Hiensch. Voeg daarbij wat defensieve slippertjes en de mix voor een nederlaag is gemengd. De ene week is de andere niet, be sefte Julius Bliek. Bij afwezigheid van Michel Maaskant stond de linksbenige bakkerszoon ander maal centraal achterin met Ruben Hollemans. „Vorige week ging het wel aardig, maar over vandaag ben ik niet tevreden." Maar dat kon geen enkele Kloetinge-speler zijn over zijn eigen optreden. Zowel Bliek als Hiensch verwees naar het slechte veld dat goed voetbal onmogelijk maakte. Ru- perto Dorothea, de nummer 8 van Spijkenisse, bewees echter dat op de plaggendeken wel dege lijk te voetballen is. Zijn techni sche inhoud was een wapen. Daar naast won Jeffrey Duynstee vrij wel elk kopduel en was Julien Cret de dankbare afmaker. „We wisten dat hun kracht in de aanval lag", zei Hiensch. „Ook dat ze achterin kwetsbaar zijn. Maar we zijn er helemaal niet aan toege komen om daar gevaar te stich ten." Spijkenisse profiteerde juist van de defensieve kwetsbaarheid van Kloetinge. Zowel bij de 1-0 (missers Bliek en Jansen) als bij de 2-0 (Hollemans liet Duynstee te makkelijk passeren). De 3-0 van opnieuw Cret kwam voort uit een counter. Kloetinge mocht de handen dichtknijpen dat het daarbij bleef. Dat was het enige dat Kloetinge wel lukte. GENEMUIDEN - De koppen van de supporters van SC Genemuiden draaiden in de blessuretijd van het duel met Hoek allemaal naar het eigen doel. De fanschare riep in koor naar doelman Albert Flier dat 'Appie' mee naar voren moest. De goalie vatte de oerkreet niet KARAKTERISTIEK op als wanhopige suggestie, maar als serieus bevel en spurtte naar voren bij een hoekschop van zijn ploeg. De ultieme poging om de 2-i-voorsprong van de Zeeuws-Vlaamse bezoekers teniet te doen sorteerde geen ef fect. „We hadden centraal achter in kopsterke spelers staan", blikte Hoek-trainer Kenny Verhoene koeltjes terug op de enerverende ontknoping. „Ik heb dan ook niet het gevoel gehad dat we het nog weg zouden geven." Hoe anders was zijn houding tij dens en kort na de wedstrijd in het Overijsselse Genemuiden, de stad waar ze het over Kozak'n Boys hebben als ze de koploper van de topklasse bedoelen en de favoriete speler van de pupil van de week volgens de speaker van dienst Arjen Rob'n is. Verhoene maande zijn elftal in de laatste mi nuten als een dirigent tot kalmte, viel zijn spelers na het laatste fluitsignaal in de armen. Het mee gereisde publiek werd uitbundig bedankt voor de gereden kilome ters en bewezen diensten en de overwinningskreet 'zigge-zag- ge-zigge-zagge-Hoek-Hoek- Hoek' schalde voor het eerst sinds half januari weer eens uit de kleedkamer van de Zeeuws-Vla mingen. „We hadden een aantal opgelegde kansen laten liggen, waardoor het nog even spannend werd op het laatst. Daarom was de ontlading zo groot", verklaarde Verhoene. „En het is voor de jongens ook fijn dat ze nu weten dat we de drie punten ook in dit soort wed strijden over de streep kunnen trekken." Dat deed de Zeeuws-Vlaamse top- klasser, puur statistisch gezien, door twee doelpunten van Guillaume Clinckemaillie. Voor rust profiteerde hij bij een verre uittrap van doelman Jordi de Jong he van een botsing van twee Ge- nemuiden-verdedigers, waarna hij de bal onverstoorbaar door de benen van doelman Albert Flier tikte. Fabian Wilson, die ook ko mend seizoen bij Hoek speelt, ver sierde na de pauze een strafschop. Door die te benutten bracht Clin ckemaillie zijn aantal treffers in „Ik had de tijd om na te denken. Ik zag de keeper een stap naar vo ren maken. Het moment om voor een lob te kiezen. De keeper wist zich geslagen toen de bal over hem heenging. Dat zag je aan zijn gezicht", keek Van Opdorp terug naar het hoogtepunt van het ver der slechte duel in de tweede klas se E. „Het is een van mijn mooi ste doelpunten. Met mijn linker nog wel, terwijl ik rechtsbenig ben." De overwinning was volgens de routinier een opsteker voor de ploeg. „Het vertrouwen was na de twee zeperds tegen Oostkapelle (5-0-nederlaag) en GPC (4-2-ver- lies) weg. We missen de winnaars mentaliteit van type spelers als Jacky Scheele, Mare de Kunder en Ronald Gort. Dat waren bij de Boys echte winnaars." Het resultaat was dit keer weer eens heilig voor de Zeeuws-Vla mingen. Na de twee zware verlies- partijen had trainer Alexander van Keulen meer zekerheden in het elftal gebouwd. „Ik heb een as met ervaring opgesteld. Ik ben blij met het resultaat, maar over het spel kan ik niet tevreden zijn. Het is te fragiel. Een gebrek aan kwaliteit, maar ik mis ook de bele ving." Het trainersduo Van Keu- len-Jeroen van den Broeke was on tevreden over de houding van sommige spelers die (te) gemakke lijk verzaakten voor oefenwedstrij den. Van Keulen: „We moeten ons eerst zien veilig te spelen. Voor een periodetitel zijn we niet goed genoeg." De uitspraak wekte verbazing bij zijn spelers. „Laten we voor de derde periodetitel gaan", zei Tim Faassen, die na blessureleed op de weg terug is, op zijn beurt. „Het wilde de laatste tijd voetballend niet lukken. Dus moet je terug naar de basis gaan. Spelen vanuit je organisatie. Er stond nu een middenveld met ervaring." Van Opdorp: „Het spel kan beter, maar we moeten voor het hoogst Voor een periodetitel zijn we dit seizoen niet goed genoeg. haalbare gaan." Het tweetal kreeg bijval van doelman Dennis Rijn berg. „Ik wil zo hoog mogelijk ein digen. Ik ben vooral blij met de nul. De laatste twee duels kreeg ik negen doelpunten tegen." Ook bij André Siereveld, die Ter neuzense Boys trouw blijft, leefde de strijd om de derde periodetitel. „Daar moeten we voor gaan." Het was zaterdag een gezapige wedstrijd met veel balverlies op een moeilijk bespeelbaar veld. De thuisclub kreeg de beste kansen na de openingstreffer van Van Op dorp. Zo kopte Niels de Booij uit een voorzet van Van Opdorp naast, ging een schot van Faassen net over en had Len Eversdijk in de slotfase de 2-0 moeten scoren. De middenvelder schoot van dichtbij over. In de eerste minuut viel bij Ter neuzense Boys Sander Overbeeke uit na een botsing met tegenstan der Niels Hopmans. In het zieken huis werd een lichte hersenschud ding geconstateerd. Ook Bart van Fraeyenhove viel nog voor rust uit bij de thuisclub. Hij moest het veld verlaten met een hamstring blessure. Zaterdag wacht de thuis wedstrijd tegen rivaal SSV'65, de oude club van Van Keulen. KARAKTERISTIEK door Rudy Boogert KLOETINGE - Vanaf het aanpalende veld waar kinderen aan het voetbal len waren, vloog een bal in het strafschopgebied van Kloetinge. Doelman Jaco van der Schee wilde de bal even snel terugschieten, maar via een reclamebord ketste de bal terug, nóg verder het straf schopgebied in. Ook de tweede po ging belandde tegen een reclame bord en de bal rolde maar net over de zijlijn. Kloetinge-Spijkenisse 0-3 (0-1). 10. Julien Cret 0-1, 57. Jeffrey Duynstee 0-2, 77. Julien Cret 0-3. Scheidsrechter: R. Witlox. Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Matthew Lentink (42. Jaco van der Schee); Timo Jansen, Ruben Hollemans, Julius Bliek, Dangelo Martien; Roy Mulder, Remco van Tiggele; Jason Tjien Fooh, Daan Esser, Alex Jobse (75. Dennis Dorssers); Yves Nyemb (83. Urvin van Hekelen). een tik uit door Mitchell Minnaard SC Genemuiden-Hoek 1-2 (0-1). 26. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 51. Guillaume Clinckemaillie (straf schop) 0-2, 67. Martijn Jansen 1 -2. Scheidsrechter: D. Schaper (Dok- kum). Gele kaart: Herman van Dijk (SC Genemuiden). Aantal toe schouwers: 980. SC Genemuiden: Albert Flier; Ar jen Netjes (82. Olivier Duinker ken), Jasper Bremmer, Ryan van Lente (54. Siebren Visscher), Erik Rotman; Anne van der Kolk, Ro bert Boes (75. Herman van Dijk), Jacco Riemens; Tjeerd Korf, Philip Ties, Martijn Jansen. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Emre Dönmez (70. Birgen Martens), Lionel Fitsch, Guillaume Clinckemaillie, Thomas van Rent- erghem; Mattis Persoons (66. Nick de Groote), Sam De Munter (79. Kyle Doesburg). A door Aector Dooms TERNEUZEN - Een geniaal moment van Evert-Jan van Opdorp volstond zaterdag voor Terneuzense Boys om degradatiekandidaat Tholense Boys met 1-0 te verslaan. In de ze vende minuut passeerde Van Op- dorp met een fraaie lob doelman Ibrahim Eljilali van Tholense Boys. Alexander van Keulen Terneuzense Boys-Tholense Boys 1-0 (1-0). 7. Evert-Jan van Opdorp 1-0. ScheidsrechterG. Daems (Gilze). Gele kaart: Werner Mars man (Tholense Boys). Bijzonder heid: een minuut stilte voor de wedstrijd vanwege het overlijden van Frans Willaert, oud-voorzitter en voorzitter sponsorcommissie Terneuzense Boys. Aantal toe schouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39