gouden EK-plak Vierde plaats in Thailand voor door hitte bevangen Van de Ven Stybar slaat slag op steile slotklim in Strade Bianche SPORT 37 Herlings weer klasse apart De Tsjechische wielrenner Zde- nek Stybar heeft zaterdag de negende editie van de Strade Bianche gewonnen, een zware wedstrijd in Toscane. De oud wereldkampioen veldrijden los te in de steile slotklim naar de beroemde Piazza del Campo in Siena zijn medevluchters Greg van Avermaet en Alejandro Val- verde. De Pool Michal Kwiatkowski won gisteren de proloog van Parijs-Nice. De wereldkampi oen was de snelste over 6,7 ki lometer met start en finish in Maurepas. Het verschil met de Australiër Rohan Dennis was minder dan een seconde. De Duitser Tony Martin, ploegge noot van Kwiatkowski bij TVirner Bretschneider lang uitgeschakeld De Duitse turner Andreas Bret schneider, een concurrent van Epke Zonderland, is voor een halfjaar uitgeschakeld vanwe ge een afgescheurde achil lespees. Hij werd een bekend heid nadat hij aan de rekstok een nieuw element had ont wikkeld met een niet eerder toegekende moeilijkheids graad: de internationale turnfe- deratie FIG beloonde het ele ment met de tot dan nog niet bestaande H-status. Brons paralympisch skiester Jochemsen Anna Jochemsen heeft zater dag in het Canadese Panorama bij het WK aangepast skiën brons veroverd op de super combinatie. De 29-jarige atlete stond na de super-G nog op de vierde positie, maar wist op de slalom een plek naar voren te schuiven. Het was de eerste medaille voor Nederland bij dit WK. De Franse Marie Bochet was een klasse apart en greep het goud. Etixx-QuickStep, werd op ze ven seconden derde. Lars Boom was de beste Neder lander. De renner van Astana werd vijfde, op tien seconden van de winnaar. Danny van Poppel zegevier de gisteren in de laatste etappe van de Driedaagse van West- Vlaanderen. De Nederlandse wielrenner van Trek was na 184 kilometer tussen Nieuw- poort en Ichtegem in de sprint sneller dan de Belgen Kris Boeckmans en Michael Van Staeyen. De eindzege was voor de Belg Yves Lampaert, die za terdag na winst in de eerste etappe de leiderstrui had over genomen van proloogwinnaar Anton Vorobjev uit Rusland. Quinten Ducarmon in EK-middenmoot Quinten Ducarmon uit Terneu- zen heeft het EK schaken in Jeruzalem gisteren afgesloten met een remise tegen thuisspe- ler Evgeny Zanan. Daardoor eindigde hij de titelstrijd met een vijftigprocentscore in de middenmoot (vijfenhalve punt uit elf partijen). Robin van Kampen werd met zesenhalve punt de beste Ne derlander. De Rus Evgeniy Najer werd Europees kam pioen. Volledig Keniaans podium bij CPC Loop Stanley Biwott heeft gisteren de halve marathon gewonnen bij de CPC Loop in Den Haag. De Keniaan voltooide de 21,1 ki lometer door Den Haag en Scheveningen binnen het uur: 59.20. Hij bleef daarmee zijn landgenoten Cyprian Kotut en Edwin Kiptoo net voor. Kotut werd tweede in 59.28. Kiptoo haalde meer dan een halve mi nuut van zijn persoonlijk re cord af en snelde in 59.35 naar de derde plaats. DRIE KEER BRONS VOOR NEDERLANDSE PLOEG In Qatar werden in het eerste weekeinde van maart de Grand Prix-races nog 's avonds gereden. Omdat het in de woestijn in de avonduren niet meer zo moor dend heet was. In Thailand von den de wedstrijden gewoon over dag plaats. Bij een temperatuur van boven de 40 graden. „Bij de mannen werd de tweede manche zelfs vijf minuten inge kort, maar bij de vrouwen niet. Ik snapte daar helemaal niets van", zei Giel van de Ven, de vader van de Vlissingse. „Het was veel te heet om te rijden." Nancy van de Ven werd in beide manches vierde. Daardoor was ze ook de nummer vier in de eind stand. In de eerste manche moest ze zich, nadat ze aangereden was, van de laatste plaats terugknok- ken. Ze redde het net niet om nog op het podium te komen. In de heat van een dag later reed ze juist lang tweede toen ze in één van de laatste rondes een soort black-out kreeg en terrein prijs moest geven. Versuft reed ze nog wel als vierde over de meet. Van de Ven stond na de eerste GP in Qatar zevende. Door haar resul taten in Zuidoost-Azië klom ze twee plekken in de WK-stand. Het WK wordt pas in de zomer vervolgd met nog vier wedstrij den in Europa. Jeffrey Herlings heeft in Thailand zijn 45e GP-zege geboekt. De twintigjarige Brabander reed in beide manches van de MX2-klas- se van start tot finish op kop. Her lings liet gisteren wederom zien dat hij de beste motorcrosser in zijn leeftijdscategorie is. Na twee raceweekenden heeft Herlings al een voorsprong opgebouwd van 22 punten op zijn achtervolgers. De organisatie besloot vanwege de hitte om de tweede manche met vijf minuten in te korten. On der anderen regerend wereldkam pioen Jordi Tixier werd tijdens de eerste omloop bevangen door de hitte en moest de strijd staken. MAANDAG 9 MAART 2015 SIENA Sven Kramer in actie op de 5000 meter. Hij hoeft niet eens een wereldrecord op zijn favoriete afstand te rijden om de concurrentie het nakijken te geven, foto Jerry Lampen/ANP CHEMNITZ PANORAMA JERUZALEM DEN HAAG Naast de verwachte gouden me dailles voor Dafne Schippers (60 meter) en Sifan Hassan (1500 meter) sleepte Nederland afgelo pen weekeinde ook drie minder voor de hand liggende bronzen plakken in de wacht op het Euro pees kampioenschap indoor in Praag. Dat Maureen Koster met haar bronzen medaille op de 3000 me ter - 25 jaar na dato - in de voet sporen treedt van Elly van Hulst, vindt ze geweldig. Maar dat was niet de reden dat ze zaterdaga vond op het podium van de 3000 meter haar tranen niet langer kon bedwingen. „Dit is omdat eindelijk heb kunnen laten zien wat ik in me heb", snotterde de 22-jarige at lete. door Roeland van Vliet Thijmen Kupers koos net als Has san en Koster voor een vroege aan val in de finale van de 800 meter. „Het was dé tactiek om zilver of brons te pakken, had ik bedacht." Om goud te winnen moet hij nog beter worden, weet de Gelderlan der. „Voor mij is dit nu de max", zei Kupers. Eelco Sintnicolaas was er na de eerste dag (vier onderdelen) van de zevenkamp nog van overtuigd dat hij van plek vier naar één kon klimmen. „Waar ik het uiteindelijk heb laten liggen, weet ik niet", zei hij in de 02 Arena. „Op alle on derdelen een beetje. In ieder geval bij het polsstokhoogspringen. Als ik daar over 5.40 in plaats van 5.20 spring, heb ik in ieder geval zilver." NAKHONCHAISRI - Motorcrossster Nancy van de Ven was gisteren even de weg kwijt. Aan het einde van de tweede manche van de Grand Prix van Thailand werd de hitte de zeventienjarige Vlissingen even te veel. Het kostte haar een topdrienotering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38