SPORT Oemoemenoe krijgt lucht 50 en 51 Hoek deelt tik uit aan enemuiden 38 en 39 Na de 100 en 200 meter is sprintster nu ook op de 60 meter de snelste van Europa. Lijfsbehoud lonkt na overwinning op concurrent Ascrum MAANDAG 9 maart 2015 33 PRAAG - Het moest hard gaan, wist Dafne Schippers na de halve finale het EK indoor. „Echt hard." In de eindstrijd liet het boegbeeld van de vaderlandse atletiek vervolgens zien hoe snel ze inmiddels een 60 meter af kan afwerken. Met 7,05 pakte ze het goud in een nieuw persoonlijk record. „Dit was lekker", jubelde de 22-jari- ge Utrechtse nadat ze getooid met de rood-wit-blauwe vlag het Praag se strijdtoneel had verlaten. Na het winnen van de 100 meter en 200 op het afgelopen EK outdoor liet ze zien ook op het echt korte werk uit de voeten te kunnen. „Ik pak de drie sprinttitels binnen een jaar. Dat is volgens mij al uniek en sa men met Muriëlle Ahouré (Ivoor kust) ben ik nu ook world leading qua seizoenstijd op 60 meter. Zij is nota bene de snelste starter van de wereld." Schippers geldt bepaald niet als een snelle starter. In Praag liet ze echter zien de afgelopen winter ook op dit punt enorme stappen te hebben gezet. Ze werkte hard aan het verbeteren van haar start. „Pak te ik er vroeger eens in de drie we ken een starttraining bij, nu deed ik dat wekelijks. In de afloop naar het EK zelfs twee keer per week." Ze maakte dankbaar gebruik van het feit dat haar Amerikaanse 'mee- kijk-coach' Rana Reider op Papen dal was met een aantal snelle pupil len. „De verbetering van mijn start neem ik mee naar de 100 meter", is voor de blondine de grote bij vangst van haar jacht op Europees indoorgoud. „Als ik de ontspan ning vind om die snelheid door te trekken, kunnen er leuke tijden uit komen op de 100 meter." Schippers is er de vrouw niet naar om nu al nieuwsgierig te zijn of ze inmiddels in staat is onder de elf seconden te duiken. „Eerst van dit genieten", zo klonk het in de O2 Arena. „Daarna de meerkamptrai ning weer oppakken en dan pas zien we verder." De snelste vrouw werkt haar zaakjes één voor één af. Dit weekeinde was dat de indoorti- tel op de 60 meter. Zo flitsend als de serie ging, zo matig was de hal ve finale. „De focus was niet hele maal goed. Ik was een beetje afge leid en afwezig." Omdat haar con currentes wel scherpe tijden had den gelopen, wist Schippers dat ze in de finale aan de bak moest. De start was veel beter dan in de halve eindstrijd, maar desondanks moest ze van ver komen. Het maakte haar geen moment onzeker. „Dat Engel se meisje (Asher-Smith) start al tijd snel. Dan is het zaak niet in pa niek te raken, goede passen te blij ven maken en de turbo erop." Liverpool moet op Matthew Lentink laat Hoek-spelers gaan herhaling in FA Cup maandag echo maken op stage bij Telstar Liverpool heeft gisteren nagela ten zich in één wedstrijd bij de laatste vier in de FA Cup te scharen. De ploeg kwam niet verder dan 0-0 tegen Black burn Rovers, dat uitkomt op het tweede niveau. Bradford Ci ty en Reading moeten ook op herhaling. Vanavond treffen Manchester United en Arsenal elkaar in de laatste kwartfinale. Matthew Lentink viel zaterdag te gen Spijkenisse (3-0-nederlaag) uit met een schouderblessure. De doelman van Kloetinge was kort daarvoor tegen de paal gedoken, ging nog even verder, maar moest na een tweede val passen. Jaco van der Schee verving hem. Van daag moet de ernst van de blessu re blijken als Lentink in het zie kenhuis een echo laat maken. Goes verlengt contract Record in Davis Cup: met acht spelers partij van dik zes uur Thomas van den Houten en Gert-Jan van Leiden zijn door eer- stedivisionist Telstar uitgenodigd voor een stage. De huidige num mer veertien van de Jupiler Lea gue bekeek al meerdere wedstrij den van de spelers. De stage vindt half april plaats. Het tweetal kwam via Youssif Hamzaoui, ma nager technische zaken bij VC Vlissingen, bij Telstar terecht. Voetbalclub Goes heeft het con tract met acht spelers verlengd. De opvallendste naam is die van Bart Deprez. De clubtopscorer werd door meerdere clubs be geerd, waaronder Sparta Rotter dam. Ook doelman Niels Zoute- welle, Boy de Jonge, Thijs van den Dries, Trung Tran, Maarten van Rosevelt, Leen IJzelenberg en Ray Kroon blijven. Leonardo Mayer en Joao Souza hebben in de Davis Cup tennis- historie geschreven. De kop mannen van Argentinië en Bra zilië stonden in Buenos Aires zes uur en 42 minuten op de baan, met Mayer als winnaar: 7-6 7-6 5-7 5-715-13. Nog nooit duurde een partij in de Davis Cup zo lang. In de algehele his torie stonden alleen John Isner en Nicolas Mahut langer op de baan: ruim elf uur in 2010. Schippers: turbo erop door Ad Pertijs Dafne Schippers lacht de tanden bloot na haar Europese indoortitel op de 60 meter. „Ik pak de drie sprinttitels bin nen een jaar. Dat is volgens mij al uniek." foto Sven Hoppe/EPA LONDEN KLOETINCE HOEK pagina 42: Hooligans op veld pagina 38: Niks lukt Kloetinge GOES BUENOS AIRES pagina 38: Hoek deelt tik uit pagina 40: Goes tankt vertrouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34