Sportpark Vrijburg, op de grens van Middelburg en Vlissingen, bevat hockeyvelden, een atletiekbaan en een zwembad. Hier was een sportboulevard gedroomd die zou ogen als een klein Olympisch park. 24 ZEELAND VRIJBURG De sportboulevard had in de grootste gedroomde omvang een sportparkje van Olympi sche allure moeten worden bij het zwembad op de grens van Middelburg en Vlissingen. Het werden drie hockeyvelden en een atletiekbaan, met accom modaties. Sinds het eind van de 20e eeuw wordt de aan leg geopperd van een sportboulevard tussen beide Walcherse steden. Het idee duikt op in de sportnota van de gemeente Middelburg, die in januari 2000 wordt gepresenteerd door de dan verantwoordelijke wethouder Strous. Op 4 maart 2004 meldt de Middelburgse wet houder Albert de Vries, tegenwoordig Tweede Kamerlid voor de PvdA: „Er gaat iets unieks gebeuren." Middelburg en Vlissingen presente ren een plan voor een sportcomplex achter het nieuwe Vrijburgbad, op de grens van de beide gemeenten. Vlissingen en Middelburg hebben al een gemeenschappelijk grondbe drijf gesticht om de uitvoering mogelijk te ma ken. Het is vanaf het begin de bedoeling dat de atle tiek- en hockeyverenigingen van Middelburg en Vlissingen gebruikmaken van het complex. Beide clubs zijn er hard aan toe. Atletiekvere niging Dynamica is al sinds het midden van de jaren negentig op zoek naar een nieuwe ac commodatie. In Vlissingen trainen de atleten op een baan die sterk verouderd is en deels zelfs afgekeurd. De baan in Middelburg is er niet veel beter aan toe. De club is in 1997 ont staan uit de fusie tussen Atletica Vlissingen en Dynamo' 70 Middelburg. Ook de hockey clubs in beide steden willen fuseren. De MMHC (Middelburgsche Mixed Hockey Club) leidt een bloeiend bestaan en telt relatief veel jeugdleden. De MHCV (Mixed Hockey Club Vlissingen) heeft juist veel senioren. Wat zou er mooier zijn dan samen verder te gaan op het nieuwe complex op Vrijburg? Behalve de atletiekbaan en de hockeyvelden voorziet het plan voor de sportboulevard in een anderhalf kilometer lange route voor ska ters, wandelaars en fietsers. Om de sportvel den heen zijn kanalen bedacht. Aan de noord kant van het Vrijburgbad is een parkachtige omgeving gecreëerd, waar mensen uit de om geving kunnen sporten en recreëren. Aan de westkant van de boulevard zijn drie 'bolwerken' gepland, bedoeld voor verblijfsre- creatie. Verder moeten er voorzieningen ko men in de sfeer van gezondheid en ontspan ning (health en leisure-hoek). Het plan be helst ook de bouw van 60 recreatiewoningen, De opening van het sportpark op een mooie zomerse dag in september 2011 trok een massa belangstellenden. TUSSEN DROOM EN DAAD De kopgroep van de Vrijburgloop 2014. foto Izaiik Verkeste door Willem Staat Olympisch park wordt Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indruk wekkende stapels papieren het Zeeuwse landschap zouden herscheppen? Vandaag: Tussen Mid delburg en Vlissingen ontpopte een gedroomd klein Papendal zich tot een klein maar fraai sportpark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25