Betaal je niet blauw aan deze kleurrijke telefoon. ZEELAND 23 hollands nieuwe. op de Roma en Sinti, zigeuners die ook in Auschwitz werden ge dood, maar bij herdenkingen vaak worden vergeten. Rathgeb had als autodidact enige jaren nodig voor het creëren van zijn 'muzikaal mo nument', bedoeld als herdenking maar ook als bewustwording. „Hij heeft als componist een vrij klassieke stijl. Je hoort zijn af komst, dit requiem is doorspekt met zigeunerinvloeden", zegt diri gent Van Wijk. De geschiedenis die aan dit requiem ten grondslag ligt, is voor de KOV aanleiding veel meer te doen dan de genoem de drie concerten. Vanuit het koor komt ook het initiatief voor de tentoonstelling Berookte beel den, Sinti en Roma toen en nu, die donderdag 19 maart wordt ge opend in de Wandelkerk/Nieuwe Kerk in Middelburg. Hier zijn tot en met 26 april schilderijen te zien van beeldend kunstenaar Ron Glasbeek. Hij verbeeldt de reislust en vrijheidsbehoefte van de Roma en Sinti en toont hoe die worden doorkruist door regis tratie, razzia's en deportatie toen, maar ook in de huidige tijd. Ver der geeft de KOV invulling aan een educatief project. Componist Rathgeb bezoekt in dat kader acht Zeeuwse middelbare scholen. Hij vertelt over het belang van her denken en over het omzetten van emoties in noten. Ook is er maan dag 20 april in samenwerking met Scoop een debat over Sinti en Roma in verleden, heden en toe komst. Samenwerking in Museum Veere Burgemeester Rob van der Zwaag opent zaterdag 28 maart het nieuwe museum Veere. Het museum bundelt de krach ten van het Stadhuis van Veere en De Schotse Huizen. Pu bliekstrekkers die vanaf deze dag met één kaartje zijn te be zoeken. Vanaf Pasen krijgen bezoekers met dit kaartje ook toegang tot de Grote Kerk. Het Museum Veere is het hele jaar door dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Seniorenmiddag De Klikoos en Kasander In 't Kerkje van Ellesdiek in El- lewoutsdijk wordt woensdag 11 maart de voorjaarssenioren- middag gehouden. Deze keer zullen humor en muziek hoog tij vieren, want zowel De Kli koos als Frans Kasander is pa raat. De Klikoos brengen een komisch, muzikaal verhaal van uit huize 'Avondrood' en Kasan der ondersteunt de vrolijke sfeer met passende accordeon- muziek. De seniorenmiddag is van 14.30 uur tot 16.45 uur. Expositie Hooymeyer Zeeuwse bibliotheek Nog tot en met 4 april expo seert Judy Hooymeyer in het Zeelandpaviljoen van de Zeeuwse bibliotheek. Hooy meyer heeft meer dan 30 jaar werkervaring als begeleider, therapeut, docent en onderzoe ker. Leren, doceren en onder zoeken staan centraal in haar le ven. Ze laat zich leiden door de inspiratie van het moment, die te vinden is in de natuur en in interactie met de ander. Galerie Krans met surrealistische kunst Bij Galerie Krans, de galerie voor surrealistische en aan- schurkende kunst en decoratie ven, wordt op dit moment werk van Her de Vries en Vin cent Krans getoond. Galerie Krans is ondergebracht in een boerderij in Ouwerkerk en heeft ook een grote beelden tuin, die monumentaal is aan gekleed met decoraties. De galerie is open op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Daarnaast op afspraak, tel: 0111-644684/ 06-46200083 Apple iPhone 5c 275 MB/minuten/sms 500 MB extra hollandsnieuwe.nl/pzc MAANDAG 9 MAART 2015 als woorden tekortschieten www.oratoriummiddelburg.nl Tijdens de wekelijkse repetitieavond in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg werken de leden van de Koninklijke Oratorium Vereniging 'tot Oefening en Uitspanning' intensief aan het instuderen van het Requiem voor Auschwitz, foto Izaak Verkeste Uniek aanbod VEERE ELLEWOUTSDIJK Q www.ellesdiek.nl MIDDELBURG www.judyhooymeyer.com OUWERKERK je betaalt slechts per maand! In blauw, wit en roze - 4" display - ÏOS 8 Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5c (t.w.v. €599,-) nu voor maar €12,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €23,- heb je die kleurrijke iPhone en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau. Bij hollandsnieuwe heb je de vrijheid om eenvoudig je abonnement af te stemmen op jouw verbruik. Wil je bijvoorbeeld meer internetten? Voor slechts €2,- meer krijg je nog 500 MB erbij (totaal dus 1000 MB). Zo profiteer je maximaal van onze voordelige tarieven en weet je zeker dat je nooit te veel betaalt. Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24