Met de benen buiten bij de bingo in Bastion Strandwacht houdt in zijn huis indringer aan Burgemeester Zierikzee wil extra agenten na nieuwe brandstichting WALCHEREN 21 Bingo in bovenzaal van de wijkpost in Middelburg is van alle leeftijden. Tieners tussen negentigers. en ouderen samen te laten leven. En dat lukt", zegt Regina Rein- ders van het bestuur trots. Vanaf 12.30 uur zijn de deuren van de wijkpost open. De eerste koffiedrinkers komen niet lang daarna binnen. „Er moeten stoe len bij!", roept bestuurslid Jeroen Verheul een uurtje later. Voor vijf euro krijgt iedereen een bingo bord, acht spelronden, een lootje en twee keer koffie of thee. Al het geld gaat weer op aan de activitei ten in Het Bastion. Keramieken paashaazen met lantaarns, grote chocolade-eieren, rode geraniums in pot, mandjes delicatessen prij ken op de prijzentafel. Met een pannenset en een laptop voor de verloting. Er waren ook al eens televisies en boodschappenmanden als prijs. Een aangeklede koffie of thee zou ook leuk zijn, als de welwillende middenstanders in Middelburg die aanbieden. „We hebben een dame van 85, die heeft een lijst van tachtig winkels van Middel burg tot Domburg en die gaat ze geregeld langs om prijsjes te verza melen", vertelt Van Vrouwerf waarderend. Hij is naar binnen geroepen van zijn kluswerk in de binnentuin, de bingotafel wordt in gereedheid gebracht. Om 14.30 uur roept An ne het eerste cijfer. Het tempo lig hoog. Binnen de anderhalve mi nuut valt de eerste bingo. „We moeten op tijd zijn, anders kun nen sommige mensen niet alle acht speelronden meemaken. Als het te lang duurt, staat de taxibus alweer voor de deur", legt Regina uit. Het gaat Samentha Kuipers (26) niet om de prijzen maar om een gezellige, ontspannen middag. „Ik woon hier sinds de zomer. Het is een mooi plekje aan de Vest, aan de rand van de binnenstad, ide aal. En iedereen kent en helpt el kaar." „Het is een soort hofje, net als je vroeger had", vindt Rikie van Ber- kel, sinds twee weken bewoon ster van een van de huisjes. „De sfeer is fantastisch." Ze komt al ja ren op de bingo, ook toen ze in Daauwendaele woonde. „Ik ben meegegaan met een vriendin. Nu is het stukken eenvoudiger om hier te komen." Rikie speelt in het gezelschap van haar schoon dochter, Jolanda Spek uit Kruinin- gen. Ze ontlopen samen de verf lucht thuis, bekent Jolanda: „Mijn man Edwin van de Linde is bij mijn schoonmoeder aan het schil deren. Het is hier gezellig, je voelt je welkom." Op het Bastion horen onderlinge hand- en spandiensten bij de cul tuur, weet Marcel Struyk (35), ook uit Daauwendale. Hij is sinds twee jaar vaste speler op de bingo middag. Hij kent Het Bastion via een kennis op het wooncomplex. „We zijn hier met een vrienden clubje. Het is een leuke invulling van een anders lege zaterdagmid dag. Hoe gaat dat: iedereen heeft het te druk en anders zien we el kaar te weinig. Het is vaste prik: bingo, samen wat eten en soms de stad in." Franka ter Beek uit Veere en Eva Portier, dochter van Regina, hebben een kruk bemach tigd naast de bar. „Zoiets hebben we niet in Veere", vertelt Franka, klasgenoot van Eva. Ze komen voor het spel en de gezelligheid en hopen stilletjes op de laptop. „Dat zou geweldig zijn!" Het is vaste prik: bingo, samen wat eten en soms de stad in Tot iemand 'bingo' roept en de concentratie plaatsmaakt voor ge lach, gepraat en getinkel van lepel tjes in koffiekopjes. Zo gaat het ie dere eerste zaterdagmiddag van el ke maand, al 330 keer. Het bijzondere zit hem in de spe lersgroep: tussen de tachtigers en negentigers zitten tieners en twin tigers, dertigers, veertigers - alle kroonjaren zijn vertegenwoor digd. Het bestuur van de wijkvere- niging is blij dat eigenaar Woon- goed van de huizen in de wijk be sloten heeft ook aan jongeren te verhuren. Honderd leden heeft de club, en nog eens zoveel vaste gas ten. Het is dat oud-beheerders Anne (79) en zijn vrouw Geertje (77) van Vrouwerf de gemiddelde leef tijd in het bestuur wat optrekken, anders lag die halverwege de der tig. „Woongoed steunt ons omdat wij als doel hebben om jongeren Dijkstra opende nietsvermoe dend zijn voordeur van zijn huis in Vlissingen, nadat er rond 05.30 uur enkele malen werd aange beld. „Ik dacht dat er misschien ie mand van de buren hulp nodig had." De voordeur werd direct met kracht opengeduwd en Dijks tra realiseerde zich dat de man hem onbekend was. „Hij wilde naar binnen, zei iets over een feestje, toen heb ik hem tegenge houden." Dijkstra's schoonzoon en dochter kwamen ook op het rumoer van de worsteling af en belden de poli tie. „De man wilde er weer van door, maar we hebben hem tegen gehouden. De politie was er bin nen enkele minuten en die heb ben hem geboeid en afgevoerd." Dijkstra heeft een aanklacht inge diend wegens huisvredebreuk. De man leek hem enigszins 'in de war'. De 23-jarige Vlissinger bleek on der invloed van alcohol en drugs, meldt een politiewoordvoerder. Bij zijn aanhouding verklaarde de Vlissinger 'op zoek te zijn naar vrouwen'. Hij is ter ontnuchte ring ingesloten in Torentijd. Dijkstra: „Misschien dat we voortaan iets voorzichtiger zijn met opendoen op zulke tijdstip pen." In de Zierikzeese renovatiewijk Buijse is zondagochtend tegen vijf uur brand gesticht. De etage van een leegstaand huurhuis aan het H.J. Doelemanplein brandde uit. Het vuur sloeg over naar een slaapkamer in de woning ernaast. Vrijdagochtend brandde al een sloopwoning af in deze wijk. Ook hier was vrijwel zeker sprake van brandstichting. De wijk wordt gerenoveerd. Zeeuwland laat in drie fasen alle 140 woningen slopen en vervan gen door nieuwbouw. Het Doele manplein en de aanpalende Maris- straat is afgesloten met een hek. De brandstichting in plan Buijse komt een week nadat aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee een onbe woonde villa in de hens werd ge zet. Ook deze woning stond op de nominatie voor sloop. „Maandagochtend overleg ik met politie en woningbouwvereni ging," liet burgemeester Rabelink gisteren weten. „Ik zal daarbij om extra politiemensen vragen, net zoals dat enkele jaren geleden bij de brandstichtingen in Ooster- land nodig was." Zeeuwland schakelde vrijdag met een een beveiligingsbedrijf in. Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster biedt vanochtend aan de frequentie van surveillances door dit bedrijf te verhogen. Vorige winter werd Zierikzee ook getroffen door een reeks van gro te en kleine brandstichtingen. Toen ging onder meer een pand van Natuurmonumenten in rook op en liepen een voetbalkantine en een restaurant forse schade op. MAANDAG 9 MAART 2015 De vijftienjarige vriendinnen Eva Portier en Franka ter Beek (rechts) hoopten zaterdagmiddag op de laptop-prijs: „Dat zou geweldig zijn!" foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan Marcel Struyk MIDDELBURG - De spanning stijgt met elke speelronde. De bovenzaal van wijkpost Het Bastion in Middel burg is tot de laatste vierkante me ter gevuld met geconcentreerd kij kende mensen. Op het ritmische geluid van de stem van bingomees- ter Anne van Vrouwerf volgt de klik van vijftig cijferschuifjes die te gelijk worden verschoven. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De Vlissingse strand- beheerder Albert Dijkstra heeft zondagochtend rond 05.30 uur een indringer in zijn woning aan de Schuitvaartgracht aangehouden. De man is door de politie overgeno men en in verzekering gesteld. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Schouwse burge meester Gerard Rabelink vraagt vandaag om extra politieagenten en woningbouwvereniging Zeeuw- land laat de ingehuurde beveiligers vaker surveilleren. In de Zierikzeese wijk Buijse worden in drie fasen alle 140 woningen gesloopt en vervangen. Enkele jaren geleden was al extra politie-inzet nodig van wege brandstichtingen in Oosterland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22