PvdA: foute beoordeling na belactie Dagbladbezorger 20 WALCHEREN Middelburg H en Arnemuiden Eerste open huizen 'bustour' langs clubs, verenigingen en goede doelen scoort nog niet bij het publiek in Middelburg. OPZOEK MIDDELBURG - Het liep niet storm bij de Open Vrijwilligers Huizen route in Middelburg, zaterdag. Wel 27 organisaties in Middel burg hielden open huis. Met een 'bustour' door de Buurtbusvereni ging die alle adressen aandeed, konden nieuwsgierigen de adres sen van hun keuze af. Maar die waren ook op eigen gelegenheid te bereiken. De Open Huizen Route werd ook gebruikt om stemmen te werven voor de Lange Jan Awards, de waarderingsprijzen voor de Mid delburgse vrijwilligers. Het aanbod was bont: de aqua riumvereniging en het dierena siel, sport, scouting en resocialisa tie en rehabiliatie van gedetineer den tot kerk, theater en rouwver werkingshulp. Bij de Van Dixhoorn Brigade kwa men verdeeld over de dag circa dertig mensen langs, meldt voor zitter Leo Wolterman. „We heb ben ons niet verveeld, maar er stond geen wachtrij om mee te va ren. Mensen hebben blijkbaar an dere keuzes gemaakt. Of ons club huis aan de Dokstraat ligt te afge legen. Waar het aan ligt? Ik weet het niet." Iets meer dan de helft van de be zoekers is lid van de brigade. „We hebben leden nadrukkelijk uitge nodigd om te komen, in de hoop dat ze actief willen worden in de vereniging. „We hebben geen mensen langs gehad die riepen 'Waar kan ik tekenen als vrijwilli ger en wat kan ik doen', of'Ik heb altijd al penningmeester willen worden'. Maar er waren wel veel mensen die interesse hadden. Ons was het er ook om te doen om duidelijk te maken dat varen in die bootjes inderdaad beter past bij elf- of twaalfjarigen, maar dat kinderen vanaf zes jaar al mee kunnen trainen in het zwembad." Coördinatrice Rianne Hacking van Stichting Welzijn Middel burg heeft de indruk dat de inte resse langs de route zaterdag sterk uiteenliep: „We hebben niet alle 27 deelnemers kunnen bezoeken, maar bij de een was het best druk, terwijl anderen helemaal niemand hebben mogen ontvan gen." Waar dat aan ligt, weet ze nog niet. „Dinsdag sturen we alle deelnemers een evaluatiebrief. Misschien komt het doordat we dit voor de eerste keer deden. Mis schien is er nog niet genoeg naamsbekendheid. Ik denk wel dat het daar deels op is terug te voeren." De drie buslijnen die de bezoekers rond konden brengen, bleven ook vaak leeg. „Eén bus heeft een groep rondgebracht, maar er was ook een lijn die hele maal leg bleef', weet Hacking. De stemming voor de vrijwilliger- prijzen is nog tot 1 april open via De partij zegt meldingen te heb ben dat verstandelijk beperkte mensen 'voldoende regisserend vermogen' kregen toegedicht bij de nabelactie, die de gemeente heeft laten houden onder de cliën ten die sinds 1 januari geen huis houdelijke hulp meer vergoed krij gen en die zelf moeten regelen en betalen. De fractie wil nog steeds dat de gemeente, net als in Mid delburg, met alle cliënten die voorheen huishoudelijke hulp ver goed kregen, 'keukentafelgesprek ken' houdt en neemt dat op bij de gemeenteraadsvergadering ko mende donderdag. Het college van Vlissingen vindt dat voor de gemeente te duur omdat het hier om meer mensen gaat. De PvdA reageert op de resultaten van de extra telefoongesprekken die eind vorige werk bekend werden. Een relatief klein aantal bleek huis houdhulp niet goed geregeld te hebben en krijgt alsnog hulp. Dronken man rijdt door na botsing Een dronken 47-jarige Middel burger is vrijdagavond door de politie aangehouden. Hij wordt ervan verdacht dat hij in de Jo- han van Reigersbergstraat met een voertuig tegen een gepar keerde auto is aangereden. Na de botsing ging de man weg zon der zich bekend te maken of een bericht achter te laten. Agenten Een directeur van een Middel burgse school heeft vrijdagmid dag aangifte gedaan tegen een leerling vanwege ernstig grens overschrijdend gedrag. De veertienjarige jongen raakte die middag op school totaal bui ten zinnen nadat hem verzocht werd zijn telefoon tijdelijk in te leveren omdat hij tijdens de les via Whatsapp berichten aan het achterhaalden de verdachte aan de hand van kentekengegevens. De man werd voor verhoor en een ademanalyse meegenomen naar het bureau. Daar bleek dat hij bijna vier maal de toegestane alcohollimiet in zijn lichaam had. Met een proces-verbaal op zak mocht de man naar huis, ui teraard niet als automobilist. verzenden was. De jongen wil de niet gehoorzamen en reageer de zeer agressief. Ook riep hij be dreigingen richting de school en enkele docenten. Toen de jon gen de directeur een kopstoot te gen zijn borst gaf, was de maat voor de schoolleiding vol en is de politie gevraagd om in te grij pen. De jongen is ter afkoeling meegenomen naar het bureau. Ruzie loopt uit op steekpartij Een ruzie in een kamerver huurpand in de Paul Kruger- straat in Vlissingen liep zater dagavond zo hoog op dat een 29-jarige Vlissingse man ge wond raakte en met spoed naar het ziekenhuis is ge bracht. De verdachte, de 40-jarige buurman, is aangehouden. Het voorval gebeurde rond 20.45 uur. De buurmannen kre gen om onduidelijke redenen ruzie in het huis, waarbij de een de ander met een onbe kend scherp voorwerp heeft verwond. De verwondingen van de 29-ja- rige man bleken bij nader in zien licht. De verdachte is vast gezet in een politiecel in het bureau aan de Breestraat, waar hij zondag verhoord werd. Leerling geeft kopstoot aan schooldirecteur Weinig vrijwilligers 'on tour' door Claudia Sondervan Het rondje door de haven in de motorsloepen van de Van Dixhoorn Reddingsbrigades zaterdagmiddag was popu lair. foto Ruben Oreel langejanawards.welzijnmiddel- burg.nl door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft mensen met een verstan delijke beperking op grond van een telefoongesprek geschikt be vonden om hun eigen huishoudelij ke hulp te regelen. Dat is onzorg vuldig, vindt de PvdA-fractie. MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Een prima 4-wekelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21