Zeeuwse horeca ziet het weer wat zonniger in voordat ze recreatiepark verlaten ZEELAND 19 Gedoe over dienst Zeeuwse verkeersleiders CU lanceert groeiplan voor grensregio Uw liefde voor Vlissingen VLISSINGEN - Rijkswaterstaat gaat vandaag met de ondernemings raad praten over de nieuwe dienst roosters voor de verkeersleiders op het water. Vooralsnog veran dert niets voor verkeersleiders in Terneuzen, Vlissingen, Yerseke en Hansweert. Rijkswaterstaat had de nieuwe roosters niet mogen invoeren, oor deelde de kortgedingrechter afge lopen vrijdag. De roosters hadden voor instemming voorgelegd moe ten worden aan de ondernemings raad. Dat is niet gebeurd. Volgens vakbonden is veel mis met de door de computer gemaakte roos ters. Verkeersleiders werken te lang achter elkaar en veel dien sten zijn onderbezet. Dat komt de veiligheid niet ten goede, aldus de bonden. De rechter heeft de partijen vier weken tijd gegeven voor overleg. Daarna beslist hij - als dat nodig is - over de vraag of het gebruik van de nieuwe roos ters moet worden verboden. Voor Zeeuwse verkeersleiders heeft de uitspraak vooralsnog geen gevol gen. Want de rechter verbiedt het gebruik van de nieuwe roosters niet, aldus Jaap Folkerts van Rijks waterstaat. De Zeeuwse horeca ging vanaf 2010 door een diep dal. De slechte zomer luidde in combinatie met de crisis een periode van flauwte in. Ook in 2011 en 2012 beleefde Zeeland te koude zomers met te weinig zon. Niet overal klonk een ach en wee, maar gemiddeld daal de de omzet en werd er weinig verdiend danwel verlies geleden. Herstel kwam er in 2013, al viel het voorjaar letterlijk in het wa ter. De lange, warme zomer redde het seizoen. Vorig jaar was er wel een pracht voorjaar, waarbij in maart de temperatuur tot bijna 20 graden piekte. De zomer was ook behoorlijk, op een wat frisse maand augustus na. Het nasei zoen kon er echter goed mee door. Het herstel is terug te zien in de landelijke cijfers van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). De om zet in de branche groeide in 2014 met 4,6 procent naar in totaal 13,8 miljard euro. In 2013 was er door het koude, natte voorjaar dat tot in juni duurde, nog sprake van krimp. Cafébazen, restauranthou ders en hoteliers hebben echter weer vertrouwen in de toekomst. Ze verwachten een verdere omzet groei in 2015. Zeeuwse cijfers over 2014 zijn er (nog) niet, maar Peter Arkenbout, de Zeeuwse regioadviseur van KHN, signaleert meer hotelboe kingen, meer restaurantbezoek en hogere bestedingen in andere ho reca zoals cafés en strandpavil joens. „Al zal het beeld aan de kust wel wat kunnen verschillen van horeca in het achterland." Arkenbout hoort minder klaag zangen van ondernemers dan een tijdje terug. Hij denkt dat consu- den. Na de eerste keer is gewaar schuwd. Daarna gebeurde het nog een keer en heb ik in overleg met de WE besloten dat ze moeten vertrekken. Vanwege de sjabbat hebben ze nog twee dagen respijt gekregen." David wijst op een con tract, waardoor de groep volgens hem niet zomaar kan worden weggestuurd. „We moeten eerst een andere veilige plek hebben." Die had hij gisteren nog niet. „Als het moet, stap ik naar de rech ter." Een bewoner van het park, die niet met zijn naam in de krant wil, zegt 'totaal geen last' te heb ben van de Joodse groep. „Twee honderd Brabanders zijn veel luid ruchtiger." De commotie in hotel Arion in Vlissingen, waar de groep afgelo pen donderdag Poerim wilde vie ren, had volgens David niets te maken met vandalisme. „Dat die koepel kapotging was een onge luk. We hebben alle schade ver goed." Toch is een groep van 25 volgelin gen door Berland zelf te kennen gegeven dat ze niet meer welkom zijn zolang ze geen 'manieren' le ren. Tien van hen zouden inmid dels zijn vertrokken. menten royaler de knip openen in de horeca. Zeker de moderne strandpaviljoens met hun luxere keukens en voorzieningen doen het ook buiten het seizoen goed, zegt hij. Arkenbout houdt nog wel een slag om de arm. „Natuur lijk helpt nu het mooie weer mee. Mensen willen naar buiten, naar de kust. Dat zegt nog niks. We ho pen dat we weer een warm voor jaar en superzomer krijgen." Om een beter beeld van bestedin gen in de Zeeuwse horeca te krij gen, wil Arkenbout met behulp van het Kenniscentrum Kusttoe risme een horecapanel in het le ven roepen. VLISSINGEN - De PZC publiceert za terdag 28 maart een bijlage ter ge legenheid van het 700-jarig be staan van Vlissingen. Bent u voor eeuwig met de Scheldestad ge trouwd? Stuur ons een bevlogen en compact verhaal in maximaal 250 woorden. De mooiste inzen dingen publiceren we in de bijla ge. Mail uw liefdesverklaring voor Vlissingen voor maandag 23 maart naar verslaggeving@pzc.nl o.v.v. Vlissingen 700. Foto's en hobbywerken zijn ook welkom. MIDDELBURG - Zeeland en Vlaande ren moeten de handen ineenslaan om de economie in de grensregio op te peppen. Ze kunnen zo ook meer Europese subsidie benutten. Daarvoor moet wel het een en an der gebeuren. De Christenunie (CU) lanceerde daarom zaterdag in Terneuzen een tienpuntenplan. Allereerst moeten obstakels in wetten en richtlijnen worden geëlimineerd. CU-Kamerlid Carola Schouten: „Diploma's worden niet altijd er kend, er vallen gaten in de pen sioenopbouw en verzekeringen zijn soms duurder. Dit heeft 'Den Haag' nog niet goed in het vizier. Dat moet anders. Met deze bood schap ga ik terug naar Den Haag." Verder wil de Christenunie meer steun van Economische Zaken voor handel in de grensregio, is ze voorstander van een betere goede renspoorverbinding met Antwer pen en moeten Vlaanderen en Ne derland hun onderwijs beter af stemmen op de arbeidsmarkt, zo dat vacatures aan weerszijden van de grens makkelijker kunnen wor den ingevuld. Scholen uit Zee land en Vlaanderen moeten ook meer samenwerken. Daarnaast wil de CU een databank die in zicht geeft in het banenaanbod. Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl MAANDAG 9 MAART 2015 strandtent verdwijnt door Frank Balkenende BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat weer wat beter in de Zeeuwse horeca. Dat is niet alleen te danken aan het weer in de afgelopen twee jaar, consumenten spenderen ook meer dan enkele jaren terug. Vandaag om 13.00 uur moe ten alle volgelingen van rab bijn Berland Hof van Zee land hebben verlaten. Het terras van Beachhouse 25 in Breskens zat zondag tjokvol, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20