d Kras Kortingsdagen Schippers en Hassan bevestigen status met gouden EK-medailles Snel internet op platteland Zeeuwse apothekers waarschuwen patiënten dat ze sommige 'op maat gemaakte' middelen zelf moeten betalen. Kramer flikt et tel MAANDAG 9 maart 2015 GOES - Wie oogdruppels of (zelf- bereide) middelen tegen snel uit drogende huid, eczeem, multiple sclerose of psoriasis gebruikt, heeft grote kans dat hij die voortaan zelf moet betalen. Zeeuwse apothekers waarschu wen hun patiënten. Zorgverzekeraars zijn per t maart plots gestopt met het vergoeden van ruim 400 'op maat' gemaakte medicijnen. Het gaat om midde len voor bijvoorbeeld kinderen of ouderen die een aangepaste dose ring of toedieningsvorm nodig hebben. Apotheker Serge van de Rijt van de Zeeuwse apotheek in Goes zegt - net als zijn collega's - door de maatregel te zijn 'overval len'. Want die is pas 25 februari af gekondigd. Nu moet hij aan de ba lie steeds vaker 'nee' verkopen. „Een schrijnend voorbeeld is dat van een 25-jarige patiënt met een prikkelbare blaas. Hij is afhanke lijk van een speciaal bereide blaas- spoeling. Die kost 580 euro per maand en wordt sinds een week niet meer vergoed. Hij moet dat nu zelf betalen, maar kan dat niet. Met het middel kon hij werken, zonder niet. Het zijn de kwetsba re patiënten die de dupe worden." Woordvoerder Wouter Kniest van Zorgverzekeraars Nederland zegt dat 'geneesmiddelen die volgens de overheid niet bewezen effec tief zijn, niet door verzekeraars vergoed mogen worden'. „Verzeke raars zijn gebonden aan criteria die door de overheid worden ge steld. Ook moeten ze letten op de kosten. Is het goedkoper om voortaan twee crèmes te vergoe den in plaats één speciaal gemaak te, dan wordt gekozen voor de goedkoopste variant." Apotheker Van der Rijt: „Dat is voor patiën ten wel lastiger. Want dan moe ten ze eerste de ene creme sme ren en een half uur wachten voor dat de volgende crème aange bracht kan worden." Waarom de maatregel zo laat is af gekondigd, kan Wouter Kniest niet zeggen. „Dat is een zaak van individuele verzekeraars." Apothekersorganisatie KNMP roept de zorgverzekeraars op be reidingen toch te vergoeden. Ze wijst erop dat veel mensen in fi nanciële problemen raken. De PW heeft over de Goese casus Kamervragen gesteld. Zeeland trok er het afgelopen weekeinde massaal op uit om te genieten van het mooie weer. Vooral gisteren schakelden veel mensen over op de lente-stand, met een ontspannen loopje op het strand of een koel biertje op het terras. Pagina 18 en 19: Strandtent wordt meer een beachclub korting p.p Korting op alle reizen! PRAAG - Dafne Schippers (60 me ter) en Sifan Hassan (1500 meter) hebben hun status als wereldtop per in de atletiek bevestigd met hun Europese indoortitels. De Nederlandse groeibriljanten voegden beiden een gouden plak toe aan hun verzameling die in de zomer bij het EK outdoor al goud kleurde. Schippers won toen zelfs twee keer (100 en 200 meter), Has san 'alleen' de 1500 meter. Schippers won in Praag de 60 me ter in 7,05 seconden, opnieuw een persoonlijk record en de beste tijd in de wereld van dit jaar. „Dit was lekker", glunderde de Utrechtse na de finale. Hassan soleerde met groot machtsvertoon naar het goud op de 1500 meter. Toch was het geen makkie, zei ze. „Ik ben ei genlijk ziek. Ik had last van misse lijkheid en hoofdpijn." Editie: Walcheren Bewolkt, later zon Minister Henk Kamp maakt radiofrequenties vrij om snel internet in het buitengebied mogelijk te maken. Honderden medicijnen uit polis door Jeffrey Kutterink 257e jaargang nr. 57 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 De wereld is Kras maart Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,scp pagina 33,36 en 37: EK indoor DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik ben niet bang voor wolven zie pagina 2 en 3 UW MENING 561 reacties Ik ben blij dat het lente wordt ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1