i Griep Lekker chillen op een pony almanak Joodse groep nog niet weg 18 en 19 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 9 maart 2015 17 Sportboulevard met olympische allure werd sportparkje 24 en 25 Reorganisatie bij Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen kan vooralsnog bijna zonder gedwongen ontslagen. TERNEUZEN - De eerste fase van de reorganisatie bij Stichting Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen (KO- ZV) kan vooralsnog nagenoeg zon der gedwongen ontslagen worden uitgevoerd. Op de lange termijn moet KOZV het met ruim dertig medewerkers minder doen. De verwachting is dat twintig procent van de 45 op- vanglocaties in Zeeuws-Vlaande- ren na 2017 is opgeheven of sa mengevoegd in integrale kindcen tra, waarin ook basisscholen parti ciperen. Na een aantal jaren van forse be zuinigingen en aanpassingen be reikte de stichting een kritieke grens. De teruglopende vraag naar kinderopvang als gevolg van hogere ouderbijdragen, gedwon gen ontslagen in de regio en de krimp van de Zeeuws-Vlaamse bevolking, leidden tot een finan cieel tekort in 2014 en een gat in de begroting voor 2015. De reorganisatie wordt op twee fronten uitgevoerd. Tot de zomer worden de algemene kosten (over head) verlaagd. Het invoeren van een 'plattere' organisatie (minder managers en coördinatoren) bete kent dat dertien van de 39 banen op het centrale kantoor verdwij nen. Daar staat tegenover dat er zes nieuwe functies bijkomen. Drie medewerkers accepteerden een seniorenregeling. „In totaal hebben we het op deze afdeling maar over een gedwongen ontslag en een aantal herplaatsingen op een lagere functie", aldus Rianne Vons, directeur van KOZV. Na de zomer worden de locaties onder de loep genomen. Vons: „We schatten in dat we het eind Twintig procent van de 45 kinderopvanglocaties sluit; twintig pedagogisch mede werkers raken boventallig. 2017 met twintig procent minder locaties moeten doen. Dat bete kent dat zo'n tien procent van de pedagogisch medewerkers (twin tig personen) geleidelijk bovental lig wordt. Het is onze doelstelling om met senioren-, vertrek- en plaatsmakersregelingen het aantal gedwongen ontslagen te beper ken." De kantoormedewerkers zijn vorige week op de hoogte ge bracht van het plan, de pedago gisch medewerkers worden later geïnformeerd. Volgens Vons is er begrip. „Het heeft grote impact dat mensen hun baan verliezen, maar er is ook blijdschap dat er nog zoveel mogelijkheden zijn." Mi Meer nieuws zie: www.pzc.nl superieur speciaal voor eetcafé ZENC in Middelburg Kapelle T 0113 344 151 Het waart al een tijdje rond, en ook die Walcherse moest er uiteindelijk aan geloven. Koorts, een zwaar hoofd, overal pijn, kortom: algehele malaise. Dagenlang hield ze het bed, tot de deurbel ging. Gehuld in ochtendjas deed ze rillend haar be klag tegen de buurvrouw, die - zo als dat hoort - medelijdend och-te en ach-te. De buurvrouw gaf het relaas 's avonds door aan haar echtgenoot. „Zij van hiernaast heeft griep. Tja, die doet ook altijd mee als er een griepgolf is." Hetgeen tot verbazing leidde bij zoonlief van 10. „Dat er griep was, wist ik ook wel. Maar moetje je daarvoor opgeven dan?" Volgelingen rabbijn Berland willen eerst andere plek voor ze Hof van Zeeland verlaten Banen weg bij Kinderopvang door Raymond de Frel SINT-JANSTEEN - Op een pony kun je heerlijk uitrusten, demonstreerden deze twee meisjes zaterdag op de jaar markt in Sint-Jansteen. Een aanvoer van 168 paarden en pony's zorgde voor een mooie ambiance voor jong en oud. „Het was weer een waar dorpsfeest", zei aftredend voorzitter Fons Dobbelaer van de stichting Jaarmarkt St. ntra Tip? redactie@pzc.nl Jansteen. Hoofdmoot van de 131e jaarmarkt was zaterdag de keuring van de paarden en pony's. Maar ook de tachtig kramen van hobbyisten, middenstanders en verenigingen én oude tractoren, een politiehondendemonstratie en landbouwmechanisatieshow trokken heel veel bekijks, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18