Winkeliers mogen klein terras voor zaak Terneuzen is dit jaar gastheer WK Feeder 18 maart 2015 Fietspad in wording 34 SCHOUWEN-DUIVELAND WERKPLAATS HEINKENSZAND De gemeentelijke werkplaats in Heinkenszand onderhoudt 200 stuks rollend materiaal. Beiaardier speelt op verzoek II VERKIEZINGEN Het dagelijks bestuur van de ge meente heeft in overleg met de ondernemers een nieuw terras- senbeleid ontwikkeld. Zo'n mini- terras is een nieuw onderdeel. Voor het exploiteren van een vol waardig terras moet een onderne mer een horecavergunning heb ben. Voor een miniterras niet. De on dernemer hoeft alleen maar de ge meente een seintje te geven dat hij dat gaat doen. Dan kan hij in een strook van een meter voor zijn zaak enkele tafels en stoelen zetten en klanten en passanten wat aanbieden. „Klanten van een slager kunnen daar bijvoorbeeld zijn belegde broodjes eten." Aalberts kan zich voorstellen dat ook een kledingzaak of kapper de ze mogelijkheid gebruikt. De mi- niterrasjes kunnen volgens hem ook helpen om iets te doen aan de vele geparkeerde fietsen voor winkels. Soms staan er zoveel fiet sen voor een zaak dat klanten nog maar moeilijk een winkel kunnen bereiken. Via het nieuwe terrassenbeleid wil de gemeente ook stimuleren dat ondernemers de terrasverwar ming in de winterperiode niet meer gebruiken. Volgens Aalberts zijn die terraskachels milieuon vriendelijk en vaak niet econo misch. Met het beleid wil de wethouder stimuleren dat ondernemers klan ten dekens beschikbaar stellen als ze in de kou op een terras willen zitten. Als ze dat doen, krijgen ze 75 procent korting op de zoge noemde precariobelasting die ze voor gebruik van het terras moe ten betalen gedurende de winter maanden. HEINKENSZAND - De grasmaaiers staan van klein naar groot keurig in het gelid. Klaar om hun stal te verlaten als het gras weer begint te groeien. In de wintermaanden hebben ze hun groot onderhoud gehad in de werkplaats van de ge meente Borsele. In Heinkenszand hebben de monteurs ze van bo ven tot onder nagekeken, hebben ze hun grote onderhoudsbeurt ge kregen en zonodig gerepareerd. „Dan kunnen ze er weer de hele zomer tegenaan", zegt Walter Steenbakker, chef van de werk plaats. De motormaaiers zijn de kleinste van de ongeveer tweehonderd voertuigen die in de werkplaats aan de Dorpsstraat worden onder houden. Een van de grootste is de kolkenzuiger, een olifant op wie len, die de rioolputten schoon maakt. Goes en Borsele hebben deze wendbare mastodont samen gekocht. Een investering van zo'n 200.000 euro. Dat is veel geld, te veel om een extra kolkenzuiger te kopen om achter de hand te hou den mocht er een het begeven. Dan is het zaak om in geval van nood er zeker van te zijn dat de kolkenzuiger meteen naar de monteur kan, mocht de wagen wat mankeren. Monteur Patrick de Jonge is net bezig met een Het toernooi vindt plaats van 6 tot en met 12 juli. Er wordt gevist langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen over een parcours van vier kilometer (aan de oostzijde tussen Westdorpe en de Axelse Vlakte). Aan dit WK doen 25 lan den mee. Ieder land zendt een team van vijf vissers. Nederland wordt getipt als een van de kandi- spoedreparatie. De vier mannen (3,5 fte) van de werkplaats heb ben niet alleen het rijdend materi eel van de gemeente Borsele on der hun hoede. Inmiddels breng en ook de vuilnisdienst OLAZ, de gemeenten Goes en Kapelle en de brandweer (Veiligheidsregio Zee land) alles wat een motor en wie len heeft naar de gemeentelijke werkplaats in Heinkenszand. In het geval van de brandweer gaat het dan alleen om onderhoud en reparatie van het motorische ge deelte van de voertuigen. Het zijn stuk voor stuk speciale daten voor de wereldtitel. In 2012 ging ons nationale team al met goud naar huis. In 2011 en 2014 wonnen de Nederlandse mannen de bronzen medaille. Er zijn overi gens geen Zeeuwe vissers opgeno men in het Nederlandse feeder- team. Bij deze vorm van sportvissen draait het om de 'feeder' (spreek uit: fieder). Dit is een voerkorfje dat net boven de haak bevestigd is. Wie aan het einde van het toer nooi de meeste kilo's vis uit het kanaal heeft gehaald, mag zich we reldkampioen 2015 noemen. Het wereldkampioenschap is voor de vijfde keer. en soms zelfs op maat gemaakte voertuigen die specialistische ken nis vereisen. De gemiddelde auto dealer heeft geen straatvegers in zijn assortiment, net zo min als een ladderwagen of een kolken zuiger. „Een keer per jaar komt elk voertuig naar onze werkplaats voor onderhoud. Dat is uiteraard goed te plannen. Maar we kunnen ook snel van dienst zijn als een voertuig meteen gerepareerd moet worden. We kennen ze alle maal", legt Steenbakker uit. En omdat de monteurs hun 'patiën ten' van haver tot gort kennen, weten ze meestal snel waar het pijn doet en wat de remedie is om de kwaal te verhelpen. „Het werkt efficiënter, sneller en direc ter dan dat de gemeente met een auto of machine ergens naar een dealer moet gaan voor reparatie." Een dealer die meestal ook niet naast de deur te vinden is. VEERE - Stadsbeiaardier David van der Vlies speelt op zaterdag 28 maart verzoeknummers op het ca rillon van het historische Stad huis in het stadje Veere. Dat gebeurt ter gelegenheid van de officiële opening van het Mu seum Veere. Vanaf 14.00 uur brengt stads beiaardier David van der Vlies de verzoeknummers ten gehore. Wie een lievelingsnummer uit de klokkentoren van het Stadhuis wil horen, kan een verzoek indie nen bij het museum. Dat is nog mogelijk tot en met dinsdag 17 maart. Gegadigden kunnen hun verzoek doorgeven door een mail- tje te sturen naar evenementen@schotsehuizen.nl waterschapScheldestromen ZANDHOOP L Voor alles op wielen met een motor door Emile Calon MIDDELBURG - Middelburgse winke liers mogen binnenkort voor hun zaak een klein terrasje zetten zo dat klanten daar iets kunnen drin ken. Als voorbeeld noemt wethou der Johan Aalberts een schoenen zaak. „Als een klant schoenen aan het passen is kan zijn vrouw even buiten lekker een kopje koffie drin ken." door Theo Giele TERNEUZEN - Het wereldkampioen schap sportvissen met de feeder- hengel wordt dit jaar in Terneuzen gehouden. Voorgaande feeder-wk's in ons land trokken iedere keer tienduizend tot twintigduizend be zoekers. scheldestromen.nl/verkiezinqen ■hh ZIERIKZEE - Op de kruising van het Jannewekken en de Crachtweg in Zierik- zee is een berg zand in de gracht gestort. Het gaat om schone grond, die is vrijgekomen bij de vernieuwing van het riool in het Jannewekken. De grond wordt het fundament voor een fietspad dat de Schuurbeque Boeijestraat ver bindt met de Touwbaan. Dat is het laatste stukje van de fietsroute tussen nieuwbouwwijk Noorderpolder en het centrum. De schuine oevers, links en rechts van het Jannewekken worden stenen kades, zodat de duiker onder de weg er straks uitziet als een brug. foto Marieke Mandemaker OW 746 f Kapell Onderhoud aan een van de auto's van de gemeente Kapelle in de werk plaats te Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 96