Politie geeft beelden vrij van autokrasser Brand vrijdagochtend is de zoveelste in lange reeks SCHOUWEN-DUIVELAND 33 Volkszangdienst in Hervormde Kerk In de Hervormde kerk van het Schouwse Serooskerke is zondag een volkszang- dienst. Tijdens deze dienst zal kandidaat T. Beekman uit Kloetinge voorgaan. Me dewerking verleent het christelijk gemengd koor Hallelujah uit Goes, onder leiding van Rudi Gorsse. Jan Pieter Eversdijk zit aan de piano en Aart Jan Bil achter het orgel. De dienst gaat van start om 20.00 uur. A Seal laat zeven zeehonden vrij Ze heten Elsa, Guusje, Gor- sea, Japie, Babs en Glitter en ze krijgen vanmiddag de vrijheid op het strand van Ouddorp. De zeven zeehon den zijn succesvol gerevali deerd bij A Seal in Stellen dam, nadat ze enkele maan den geleden ziek waren aan getroffen. De zeezoogdieren worden om 14.00 uur losge laten bij strandpaviljoen 't Gorsje aan de Brouwersdam onder Ouddorp. Scratch Messiah in Sint Jacobskerk In de Vlissingse Sint Jacobs kerk is vanavond de zestien de, jaarlijkse scratch-uitvoe- ring van het Oratorium Mes siah van G.F. Handel. Dat wordt uitgevoerd door ruim 260 koor- en orkestleden die thuis hun partijen hebben ingestudeerd. De uitvoering begint om 19.30 uur en kost elf euro entree voor volwas senen. Jongeren tot 18 jaar betalen een euro om binnen te komen. een groot onderzoek. Daarbij is niet alleen de route van de dader in beeld gebracht, maar is ook ge keken of er mogelijk beelden zijn gemaakt door beveiligingscame ra's. Die beelden zijn er en de offi cier van Justitie gaf gistermiddag toestemming daarmee naar bui ten te komen. Op de beelden is een forse man te zien met een zwarte leren jas. Hij draagt een lichte joggingbroek en een lichte sweater en hij heeft een capuchon over zijn hoofd. De man heeft zwarte sportschoenen aan met lichte zolen. Op de beel den zijn geen andere daders te zien. De politie roept mensen op die iets gezien hebben of die de man menen te herkennen zich te melden. In de nacht van donderdag op vrij dag heeft de dader een spoor van vernielingen aangericht in de stad. Met een scherp voorwerp zijn diepe krassen aangebracht op auto's in de binnenstad en in Plan West in Zierikzee. Vijftig gedu peerden deden gistermiddag aan gifte, maar de politie denkt dat veel meer auto's zijn beschadigd. De politie is gelijk gestart met versluis willeboer styoeA jyj ZIERIKZEE - De brand in een sloop woning in Zierikzee vrijdagoch tend vroeg is de laatste in een lan ge reeks grote en kleine branden. Al sinds eind 2013 breken regelma tig branden uit in de stad. Soms is het maanden stil en dan zijn er weer een paar achter elkaar. Een dader is nooit gepakt. Het gaat om zeer verschillende branden: containerbrandjes, maar ook grotere branden. Zo ging in januari 2014 een vrij- willigerswoning van Natuurmo numenten in vlammen op en ging in diezelfde periode een scha- penschuur verloren en werd brand gesticht onder terrasstoe len bij een restaurant in Zierikzee waarbij het vuur naar binnen sloeg. Ook de locaties van de bran den verschillen nogal. Van het bui tengebied of de rand van de stad tot in de binnenstad. Daarbij onstond ook gevaar voor mensen. Zo gingen enkele fietsen in vlammen op die tegen gevels stonden van woonhuizen. De meest recente brand was vorige week in een sloopwoning aan de Lange Blokweg. De politie heeft in het verleden extra gesurveilleerd en doet dat nu weer. Daarnaast wordt in het onder zoek nadrukkelijk gekeken naar de eerdere branden en wordt ge zocht naar mogelijke verbanden. Bron: Politie Zeeland ZATERDAG 7 MAART 2015 Past. Fronhoffstr. 21 's-Heerenhoek Vraagprijs 285.000,- k.k. www.makelaardijwesteinde.nl De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl SEROOSKERKE OUDDORP VLISSINGEN door Melita Lanting ZIERIKZEE - De politie zoekt een man met een fors postuur van on geveer 1 meter tachtig lang. Hij wordt verdacht van vernieling van 80 tot 100 auto's in Zierikzee. Op camerabeelden is vastgelegd dat de man een auto bekrast. /MAKELAARDIJ MZESTEINDE Geheel vrijstaande semibungalow met 4 slaapkamers, inpandige garage en fietsenberging, staande op maar liefst 618 m2 eigen grond met een prachtige onder- houdsvriendelijke tuin. Mogelijkheid tot compleet woonprog. op de begane grond. Moderne inrichting. Een medewerker van de politie doet onderzoek in de totaal uitgebrandde woning in Zierikzee. foto Marieke Mandemaker Buurtbewoonster Atie van Dongen woont tegenover de sloopwoningen in plan Buijse in Zierikzee. „Ik vind het wel eng dat dit gebeurt." Een beeld van de een bewakingscamera waarop de verdachte is te zien. De hele video is te zien op www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 95