'Iets als een bioscoop of theater miste ik wel hier' ill -A I I I en zij gaat. SPECTRUM 5 vriendin door de streek reed, zag ik veel leuke huisjes die leegstonden. Ik wilde een huis met een tuintje bij. In België kon ik dat niet betalen, hier wel." En dus betrok ze drie jaar geleden een woning in de Huls ter binnenstad. Met een tuin tegen de stadswallen. Ze bleef wel werken in Ant werpen. „Ik ben lerares in het lager onder wijs. Antwerpen is een halfuurtje rijden. Ik heb collega's die net buiten de stad wo nen en even lang onderweg zijn." Ze gaat Zeeuws-Vlaanderen missen. Maar Karina verlangde terug naar Antwerpen. „Cultureel gezien zijn hier minder activitei ten dan in een grote stad. Iets als een bio scoop of theater miste ik wel. Pas op, dat versta ik wel hè, het is hier geen grote stad. Het was hier voor mij ook redelijk een zaam. Er waren weinig gelijkgestemden. Ik heb wel wat mensen leren kennen, maar niet echt vrienden gemaakt. Ik heb wat vrienden op De Klinge wonen, maar de meeste wonen nog in Antwerpen. Dan ga komen wonen." Dat Karina weinig aanpas singsproblemen had, hielp. „Zeeland ligt te gen België aan, dus zoveel verschil zit er niet tussen Zeeuwen en Vlamingen. Ik vind de mensen in Zeeuws-Vlaanderen een stuk vriendelijker dan in Antwerpen. Vooral in de winkels. Hier zeggen ze elkaar goedendag." Ze maakt zich geen verwijten dat ze des tijds is verhuisd. Is alles uitgekomen wat ze ervan had verwacht? „Ik blijf wel een Belg hè. Ik lees Belgische kranten, kijk Belgische televisie en luister naar Belgische radio. Ik had verwacht meer mensen te leren ken nen. Dat is wel een tegenvaller. Maar ik ben er ook niet echt naar op zoek gegaan hoor." Over een goede maand woont ze weer in hartje Antwerpen. Terug de drukte in. Van het ene uiterste naar het andere. „Ik kom zeker terug, om in de polder te fietsen, of te winkelen. Maar niet meer om te wo nen." Ik heb vuilcontainers nog nooit zo netjes naast elkaar op de stoep zien staan Met de komst van steeds meer Vlamingen, gaan er ook meer weg, vooral uit de gemeente Hulst (zie grafiek). „Dat zien we als een natuurlijk proces van aantrekken en verloop", aldus Peter Zuurveld van de stich ting Zeeuws Vlaanderen. Karina Mesens is zo iemand die vertrekt. Ze verruilde Antwerpen drie jaar geleden voor de rust van Zeeuws-Vlaanderen en streek neer in de binnenstad van Hulst. „Ik vond het een mooi stadje, net als de streek. Met die polders en het water, dat is wel mooi hè?" De 55-jarige Karina is een van de vele Vlamingen die er voor kozen in Zeeuws-Vlaanderen te gaan wonen. „Ik was op zoek naar rust. Toen ik met een je er niet snel ene drinken." Karina woont alleen. „Het is hier meer ge richt op ouderen en gezinnen, niet echt op alleenstaanden. Voor ouderen is er veel meer te doen. Maar dat wist ik van tevoren. Ik heb absoluut geen spijt dat ik hier ben Ik vind de mensen in Zeeuws-Vlaanderen een stuk vriendelijker dan in Antwerpen fn n 2000 1352 1460 <567 1609 1jj| Ml |I, "i 111 6 199 500 ^■_90 87^^BlZ!jn_^HjZZ_^7i^Hj!l_J06^M_l69o5l 2012 2013 ^^^^2Ö1^^]2015 2010 2011 2012 2013 2014 2015 ZATERDAG 7 MAART 2015 Karina Mesens in haar atelier in Hulst. Ze keert terug naar Antwerpen, foto Peter Nicolai Peter Zuurveld, voorzitter van de stichting Zeeuws Vlaanderen. „Zeeuws-Vlamingen en Vlamingen hebben altijd interesse in elkaar gehad. In 2010 kwam daar de belangstelling voor huizen in de regio bij. Daar hebben we op ingespeeld." foto Camile Schelstraete 2500 S'UiS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62