Politie dreigt met staking cybertop De bekroning van Nederlands vakmanschap Richter Gnadenlos IN HET NIEUWS 5 Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) H w plaza Bij de cybertop op 16 en 17 april worden 1.300 hoogwaardigheids bekleders uit de hele wereld ver wacht. Onder hen is mogelijk ook John Kerry, de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken. Naar verwachting zijn duizenden agenten nodig om de top te bevei ligen. „Deze grootschalige inzet vraagt opnieuw veel van agen ten", zegt Han Busker, voorzitter van de Nederlandse Politiebond. Door te staken tijdens de cyber top worden burgers niet bena deeld, stelt Busker. „We hebben geen ruzie met burgers, wel met minister Opstelten. Daarom slui ten we acties tijdens de cybertop niet uit." Vakbonden eisen dat minis ter Opstelten nog dit week einde over de brug komt met een beter cao-voorstel TOMMY WIERINGA Agenten zijn woedend over het cao-voorstel dat de minister vori ge maand deed. Opstelten wil on der meer dat agenten vaker in het weekeinde werken en minder snel met vervroegd pensioen gaan. „Onacceptabel", zegt Bus ker. De bonden eisen dat agenten meer salaris en hogere toelages krijgen. Ook maken ze zich sterk voor een eenmalige bonus, vanwe ge de overlast die ze hebben van de reorganisatie van de Nationale Politie. „De politiek geeft niets om de politie, dus dan zoeken ze het ook maar lekker uit", reageert een agent die lid is van politievak- bond ACP. De bereidheid om actie te voeren groeit, omdat Opstelten tot nu toe op geen enkel verzoek van de bonden is ingegaan. Boze agenten willen de top aangrijpen om hun onvrede over het 'gebrek aan waar dering' te uiten. „Als Opstelten bij zijn 'droogbrood-aanbod' blijft, is dit evenement een uitste kende gelegenheid om geen mede werking te verlenen", stelt een agent. De politiebonden hebben minister Opstelten tot morgena vond 18.00 uur de tijd gegeven om met een nieuw cao-voorstel te komen. „Als hij niet ingaat op on ze eisen, zullen we maandag met een overgaan tot de eerste acties", zegt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp. Heel principiële mensen ga ik lie ver uit de weg; hun morele zoek licht schijnt me te fel. Ze brengen mijn halfslachti ge bestaan pijnlijk aan het licht, de ethische hiaten; ik schaam me vaak een beetje voor mijn gescharrel wanneer ik in de buurt ben van moreel hoog staande mensen. Ik heb wel principes, maar weinig waar ik voor zou willen sterven - er kan over onderhandeld worden. Marjolein Faber, PW-lijsttrek- ker bij de Provinciale Statenver kiezingen, is zo iemand die ik zou mijden. Met de hamer van rechtvaardigheid en integriteit in de hand timmerde ze een sjoemelaar als Co Verdaas de po litiek uit. Alleen maakte ze daar mee de ruimte voor zichzelf wel heel erg klein; door ande ren fel en aanhoudend de maat te nemen, liet ze zichzelf geen uitweg voor een waardige ont snapping. De Chinese generaal Sun Tzu gaf als wijze raad 'laat een opening als je de vijand om singelt', omdat een vijand in het nauw veel schade kan aanrich ten. Dit nu geldt ook voor ons zelf je moet jezelf altijd een ope ning laten. In het licht van haar zelfver klaarde onkreukbaarheid is Mar jolein Faber ronduit onbetrouw baar gebleken - haar morele zoeklicht is nu op haarzelf ge richt, elk kreukje is te zien. Je zoon bevoordelen met een klus ter waarde van 8.500 euro wordt zo een politiek halsmis drijf, ze kan niet anders dan af treden. Dat ze dat nog altijd niet heeft gedaan, komt misschien door dat moment van verbijste ring en ongeloof van de moraal ridder die in zijn eigen zwaard gevallen is. In de jaren negentig van de vori ge eeuw en de jaren nul van de huidige, heb ik de carrière van een andere scherpslijper op de voet gevolgd: Ronald Schill was rechter in Hamburg, waar hij de bijnaam Richter Gnadenlos ver wierf door zijn onbarmhartige Door mensen zoals zij weten wij dat zedenmeesters ons principiële wantrouwen verdienen straffen. Daarna ging hij de poli tiek in met een programma van meedogenloze repressie en zero tolerance. Bij zijn eerste lokale verkiezingen in Hamburg haal de hij al meteen zo'n 20 procent van de stemmen. In 2008 dook via Bild een smoezelig video filmpje op waarin de voormali ge drugsbestrijder als cokesnui ver in beeld kwam in Rio de Janeiro. We zien hem een paar lijnen inhaleren terwijl hij bralt over de tijd dat hij nog rechter was, waarin hij zwarten altijd bestrafte met 'een beetje meer' omdat hij de pest had aan 'ras echte negers'. Zo bezorgde Ronald Schill de harde moralist een slechte naam, zoals Marjolein Faber dat nu heel in het klein doet: door mensen zoals zij weten wij dat zedenmeesters ons principiële wantrouwen verdienen; ze ver bieden anderen wat ze zichzelf toestaan. Niettemin wordt hun hypocri sie met opluchting ontvangen door ons, kleine, feilbare mensen met een onzeker mo reel kompas: zij ook, goddank, zij ook... Dé Auping winkel voor professioneel slaapadvies Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl ZATERDAG 7 MAART 2015 door Niki van der Naald en Peter Winterman DEN HAAC - Agenten dreigen een in ternationale topconferentie over in- ternetveiligheid in Den Haag plat te leggen. Ze eisen dat minister Op stelten van Veiligheid en Justitie nog dit weekeinde over de brug komt met een beter cao-voorstel. 6 ''fienteV' JAN 2015 Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat pakt goed uit: de Consumentenbond heeft dit jaar de Auping Vivo matras voor de 3e keer bekroond met het predicaat "Beste uit de test". Om dit te vieren ontvang je nu 20% voordeel op Me Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auping.nl/matrasvoordeel *Geldt in de actieperiode van 7 maart t/m 19 april 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5