Hoek kijkt uit naar het kunstgras van SC Cenemuiden VC Vlissingen blijft onverstoorbaar Kloetinge wil bonuspunten graag verzilveren I 48 SPORT TOUR-FINISH Proj ectcoördinator Rens Vermeer uit Noordwelle verwacht een Zeeuws verkeersinfarct tijdens Tour-etappe. Hoek kan op kunstgras altijd wat beter uit de voeten en dat zou de ploeg goed van pas komen. Gene muiden is een directe concurrent in de strijd om lijfsbehoud. De ploeg heeft na 22 wedstrijden in de topklasse van het zaterdagvoet bal 21 punten kunnen bijschrij ven. Hoek staat op eenzelfde aan tal, maar deed daar wel een wed strijd minder over. Een belangrij ke wedstrijd dus. „Dat zijn ze alle maal", vindt Verhoene. De oefenmeester moest in de aan loop puzzelen, omdat Gert-Jan van Leiden, Mateusz Kuzmicki (beiden geschorst), Mathieu Voet en Thomas van der Haegen (bei den geblesseerd) ontbreken. Ver hoene: „In deze fase heeft elke ploeg met geschorste en gebles seerde spelers te maken. Daarom is het ook zo belangrijk een brede groep te hebben. We reizen nu met zeventien spelers af. Er is de ze week goed getraind. Als we ons normale niveau halen, kun nen we in Genemuiden drie pun ten weghalen." Hoek vertrok gisteravond al en overnachtte in Zwolle. „Het is in middels een vertrouwd adres", zegt Verhoene. „En van daaruit is het nog maar een klein half uur rijden naar Genemuiden." Jelle de Schrijver vertrekt aan het einde van het seizoen bij zater- dag-topklasser en gaat voetballen bij St. Gillis Waas. De Schrijver kwam afgelopen zomer over van Lokeren, maar komt bij de Zeeuws-Vlamingen na de winter stop amper aan spelen toe. In de eerste competitiehelft kwam hij nog tot dertien optredens, daarna moest de twintigjarige middenvel der het doen met een enkele inval beurt en wedstrijden met het tweede elftal. „Ik heb nog geen tijd gehad om er met de groep over te spreken", zegt trainer Ruud Pennings. „Zon dag zal ik het tijdens de wedstrijd bespreking even aanstippen, maar het zal een klein onderdeeltje zijn. We moeten ons er niet door laten afleiden. Als we straks ver der zijn, zien we wel of het kam pioenschap of een periodetitel in zicht is." Vlissingen gaat morgen in Alk maar op bezoek bij AFC'34. De Noord-Hollandse formatie is nu Haaglandia in de hoofdklasse A van het toneel is verdwenen plot seling de nummer laatst. „We heb ben vorige week de draad weer op gepakt", constateert Pennings, re fererend aan de 2-0-zege op JOS/Watergraafsmeer. „Het is zaak om de lijn door te trekken. Tegen AFC'34 telt alleen een over winning. En daarna zien we wel wat onze concurrenten hebben ge daan." De topper van dit weekein de is de ontmoeting tussen num mer drie Chabab en koploper De Dijk. Ruud Pennings moet het tegen AFC'34 stellen zonder Hoessein en Saïd Bouzambou. Beiden heb ben verplichtingen met het natio nale zaalvoetbalteam. Daniel Jan sen is naar aanleiding van zijn ro de kaart vorige week geschorst. Het is nog niet bekend hoeveel duels hij aan de kant moet blij ven, omdat de KNVB om verkla ringen van Vlissingen en de tegen stander heeft gevraagd. ZIERIKZEE - Hij heeft het er al maanden druk mee. Rens Ver meer, adviseur openbare veilig heid van de gemeente Schou- wen-Duiveland, is sinds augustus vorig jaar bezig om alles te rege len voor de finish van de tweede etappe van de Tour de France op zondag 5 juli. „Ik ben gedeta cheerd bij de provincie als project coördinator voor de finishloca- tie", legt hij uit. „Zeg maar alles tussen De Banjaard en Schou- wen-Duiveland. In augustus ben ik begonnen met één dag per week, en dat worden er steeds meer. Op het laatst zullen dat er wel zeven zijn." Voor een veelomvattend project als de Tour-finish is een ervaren leider nodig. Niet zo gek dat er bij Vermeer aangeklopt werd. De 61-jarige Schouwse ambtenaar heeft al veel grote evenementen op zijn cv staan. „Concert at Sea doe ik al vanaf het begin. Dat festi val is klein begonnen en heeft een flinke groei doorgemaakt. Daar leer je veel van." Maar ook bij de Giro d'Italia en de Tour de France in 2010 was Vermeer be trokken. „Bij de Giro hebben we er nog voor gezorgd dat de kara vaan dwars door een paar dorpen ging in plaats van erlangs." Vermeer kan putten uit een schat aan ervaring, Hij heeft zich op Schouwen-Duiveland met tal van evenementen beziggehouden. „We hebben drie keer de Eneco Tour gehad, waarvan één keer een aankomst. Maar ook andere za ken, zoals de komst van het Ko ninklijk paar, de Kustmarathon en de Ride for the Roses heb ik ge daan." En dat komt hem nu goed van pas. Want ondanks al zijn er varing, moet de Noordwellenaar toch wel toegeven dat de Tour een ander paar mouwen is. „Het is een ongekend complex geheel", zegt hij. „Je hebt met zo veel za ken te maken. Van de AS O (orga- nistaie van de Tour) krijg je een boekje met wat je moet leveren, verder moet je alles zelf regelen. Ik moet zorgen dat het hele pro ces goed loopt." „In het begin heb ik een matrix opgezet met wie je allemaal te ma ken krijgt. Van hulpdiensten tot stroomvoorziening en van cate ring tot dranghekkenleverancier, overal moet je achteraan", aldus Vermeer. Maar ook factoren als het weer en verkeer zijn belang rijk. „Stel voor dat het mooi weer is", verzint hij een voorbeeld. „En om half vijf gaat het opeens onwe ren. Dan vliegt iedereen gelijk van het strand af, de auto in. En dan is de N57 al dicht; dat wordt een chaos." De Schouwse ambtenaar is sowie so heel stellig over de verkeerssi tuatie op 5 juli. Hij verwacht een heus verkeersinfarct. „Dat slibt he lemaal dicht. Zelfs op de Zeeland- brug staat het dan stil. Neem een hengel mee en ga maar vissen", lacht hij. „De ASO heeft berekend Spijkenisse is in de strijd tegen de gradatie een rechtstreekse concur rent. De Zuid-Hollandse ploeg staat op de negende plaats (21 pun ten uit zeventien duels), Kloetin ge is de nummer tien (negentien punten uit achttien duels). „Bij een overwinning wippen we over Spijkenisse heen en krijgen we zelfs de achtste plek in het vizier. Het wordt in elk geval een span nend potje en hopelijk kunnen we net als vorige week met scherp schieten." De trainer had er deze week op ge hoopt dat er meerdere spelers de ziekenboeg zouden verlaten, maar dat gebeurde alleen in het geval van Yves Nyemb. De aanval ler is hersteld van een hamstring blessure. Aart Veldhof en Björn Quartel on dergingen donderdagavond een laatste test, maar dat liep uit op een desillusie. Veldhof kreeg bij het eerste balcontact weer last van zijn blessure, terwijl Quartel door zijn enkel ging. Dat betekent dat net als vorige week de jonge garde weer aan de bak moet. „We hebben door die zege bij Rijnvogels een boost ge kregen, maar in de eerste twintig minuten hadden we het daar wel heel moeilijk en hopelijk heeft de groep daar weer lering uit getrok ken. We zullen elkaar in het veld moeten helpen. De coaching is su per belangrijk, maar ja soms heb ben de jonge spelers het zo druk met zichzelf dat ze daar niet aan toekomen. Daan Esser, Ruben Hollemans en ook Timo Jansen kunnen in dat opzicht heel be langrijk voor ons zijn." Spijkenisse won de heenwed strijd destijds met 2-1. „De ploeg is aan een goede serie bezig", weet Hiensch. Spijkenisse pakte tien punten uit de laatste vier duels. „Het is een ploeg die graag op de counter speelt en daar ook de kwaliteiten voor heeft. Ze heb ben individuele klasse. We zullen heel geconcentreerd en geduldig moeten zijn." Ook Mark Schuit, Michel Maas kant, Wouter Duvekot en de lang durig geblesseerde Wouter de Craene zijn afwezig. Vermeer wil er een door Jan Dagevos HOEK - Het kunstgras lonkt. Gene- muiden-Hoek wordt vandaag op die ondergrond gespeeld en daar is menige speler van de Zeeuws- Vlaamse club maar wat blij mee. „Een heleboel spelers kijken daar naar uit", zegt trainer Kenny Ver- hoene. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Voor VC Vlissingen ziet de wereld in de hoofdklasse A van zondagvoetbal er sinds afgelo pen dinsdag anders uit. Door de te rugtrekking van Haaglandia verloor de Walcherse club in één klap zes punten en duikelde de ploeg van de tweede naar de vierde plaats. door Willem Adriaansens door Jan Dagevos KLOETINGE - Niet verwacht, maar in dank aanvaard. Kloetinge verraste vorige week in de hoofdklasse B met een knappe overwinning op FC Rijnvogels. In de strijd om lijfs behoud waren het bonuspunten. „En die willen we tegen Spijkenisse verzilveren", zegt trainer Diederik Hiensch. Diederik Hiensch Bezoekers vanuit Schouwen-Duivenland vanaf hier te voet verder R oggenplaat Topshuis perscentrum 1500 man Deltapark Neeltje Jans ft Hospitality Productiekantoor met coordinator Vermeer Parkeerplaats bezoekers uit Noord-Beveland 5000 plaatsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49