Bookmakers houden topklasser Hoek aandachtig in de gaten Visser en Terneuzen breken met elkaar Cocu is positief over aanblijven Guardado i FINALS 44 SPORT WK ALLROUND Ingewijden laten hun licht schijnen over de toekomst van zesvoudig wereldkampioen Sven Kramer. Hoeveel geld er in het wedden op Hoek omgaat, willen de bookma kers niet precies zeggen omdat het om bedrijfsgevoelige informa tie gaat. Maar op de topklasse wordt nog niet één procent inge zet van wat er wordt gewed op bij voorbeeld Ajax-Feyenoord. Het gokken via buitenlandse wed kantoren is via internet een fluit je van een cent. Wie de homepa ge van een bookmaker bezoekt, zal een wedstrijd van Hoek welis waar niet meteen aantreffen, om dat het om wedden in de marge gaat. Er dient eerst een account aangemaakt te worden voordat de duels in de topklasse pas zicht baar worden. Daarna is het een kwestie van een paar euro overma ken om je account te activeren en ligt de gokwereld aan je voeten. Visser woont in Noord-Holland. Het was de bedoeling dat hij naar Zeeland zou verhuizen. Door de marktomstandigheden is dat niet gelukt, meldt de zondag-derde klasser in een persbericht. De par tijen zijn met elkaar tot de conclu sie gekomen dat de reisafstand De duels in de topklasse worden meestal vanaf vrijdag aangebo den. De bookmakers verzamelen in de aanloop naar de wedstrijden zoveel mogelijk informatie over de clubs om de juiste notering vast te stellen. Stel dat de helft van de selectie van Hoek met buikgriep op bed ligt, dan is dat van invloed op wat een eventuele overwinning van de Zeeuws-Vla mingen kan opleveren. Bij de Nederlandse voetbaltoto worden de wedstrijden in de top klasse niet aangeboden. Wie een gokje wil wagen, zal zich moeten registreren bij een buitenlands wedkantoor. Op dit moment zijn die nog niet gelegaliseerd in Ne derland, maar in België vaak wel. Bij de KNVB staan ze niet te jui chen dat er op de topklasse gewed kan worden. „Ons standpunt is dat je niet zou moeten kunnen wedden op wedstrijden die niet opgenomen worden op video waardoor er geen controle achter af kan plaatsvinden", stelt Hans van Kastel, woordvoerder van de KNVB. tussen zijn woonplaats en Terneu- zen een zodanig groot beslag op zijn privéleven legt, dat dit de combinatie met het trainerschap in de weg staat. De taken van Visser worden voor lopig waargenomen door Eddy van der Hooft, die al eerder de scepter zwaaide over Terneuzen. Visser was behalve hoofdtrainer ook hoofd jeugdopleidingen bij de club en had een contract voor drie jaar getekend. Dit was het eer ste. CALGARY - Sven Kramer kan mor gen in Calgary voor de zevende keer wereldkampioen allround worden. Niemand deed de Hee- renvener dat na. Wat hij daarna nog kan? Ingewijden kijken in de glazen bol. Het verbaast CHAD HEDRICK (37 jaar) niet dat Sven Kramer (28) nog steeds de dienst uit maakt in het allroundschaatsen. „Je hebt atleten die tevreden zijn met zilver en je hebt atleten als Sven, die leven om te winnen. Een keer verliezen, dat kan gebeu ren. Twee keer? Nooit." Hedrick is een van de laatste schaatsers die Kramer eronder hield op een all- roundtoernooi. In 2005 om pre cies te zijn, in Moskou. In de Rus sische hoofdstad was Hedrick toen titelverdediger. Shani Davis en hij werden eerste en tweede, Kramers WK-debuut werd gemar keerd met brons. Hedrick had Kramer in maart 2006 ook een kopje kleiner kun nen maken, maar de Amerikaan werd gediskwalificeerd vanwege het afsnijden van een bocht. Kra mer reed destijds in Calgary een wereldrecord op de tien kilome ter (12.51,60) en werd mede daar door voor de eerste keer wereld kampioen grote vierkamp. Dit weekeinde keert Kramer te rug op datzelfde Canadese won- derijs en is hij wederom van plan de huidige en tegelijkertijd rede lijk gedateerde wereldrecords op de vijf (6.03,32, gereden op 17 no vember 2007 in Calgary) en tien kilometer (12.41,69 gereden op 10 maart 2007 in Salt Lake City) aan te vallen. Die records zijn trou wens in zijn handen. „Ik ben mentaal nog nooit zo uit gedaagd als door Sven", vertelt Hedrick, die tegenwoordig in de Amerikaanse metropool Houston de kost verdient als verkoper van software voor de olie- en gasin- dustrie. „Ik ben opgegroeid als een wereldkampioen, ik kwam in het schaatsen toen ik in het skeeleren al vijftig wereldtitels had gewonnen. Maar ik wilde olympisch goud. Mijn eerste car rière was voorbij en ik was rede lijk oud voor mijn tweede. 27 jaar al, Sven was nog geen twintig. Maar ik was het gewend, elke week willen die jonge talenten jou eraf rijden. Al die jongelui die Hij zal blijven winnen, om de simpele reden dat er een goeie kop op zit ook in de spotlight willen staan, daar word je nog sterker van." Toch, zegt Hedrick, is het niet zo makkelijk als het soms lijkt. „Weet je? Atleten als Sven en als ik, zijn de meest nerveuze men sen die er bestaan. Je legt jezelf steeds weer een enorme druk op. Daardoor leer je er dagelijks mee om te gaan. Maar zo'n beetje voor elke belangrijke race draaide mijn maag om. We zien er wel kalm uit, maar diep van binnen ben je nerveus. Je kan het je namelijk niet veroorloven te verliezen. Dat past niet bij je karakter." Daarom, zegt JILLERT ANEMA, is het zo knap van Kramer dat sinds hij voor het eerst een we reldtitel allround won, hij als rege rend kampioen nooit is verslagen. In 2011 (Ivan Skobrev) en vorig jaar (Koen Verweij) deed Kramer niet mee om gezondheidsrede nen. „Sven heeft ervoor gezorgd dat Davis en Hedrick zijn gestopt met allrounden. Of zijn gestopt met schaatsen. Mensen eronder houden, steeds weer, daar moet je diepe bewondering voor hebben." Maar denkt Anema, coach van Jor- rit Bergsma die Kramer tijdens de Olympische Winterspelen van So- tsji versloeg op de tien kilometer, dat er wellicht sleet zit op de grootmacht uit Heerenveen? Kra mer trok zich immers terug voor de tien kilometer, vorige maand tijdens het WK afstanden in Thialf. Anema: „Sven zegt af om dat hij weet dat hij niet kan win nen. Dat is on-Nederlands, maar wel topsport. Hij is een winnaar en heeft de schurft aan verliezen. Als hij niet kan winnen, dan rijdt hij toch lekker niet? Dat heeft niets met laf te maken. Als je zo denkt, denk je typisch Neder lands. In dit land vinden wij mee- Gisteren meldde trainer Phillip Cocu 'een goed gevoel' te hebben over het behoud van de Mexicaan voor PSV. Guardado moet in Eind hoven de kapstok worden voor volgend seizoen en mogelijk ook de jaren daarna. Vertrekt Georgi- nio Wijnaldum in de zomer en blijft Guardado, dan is de huidige huurling normaal gesproken ook de nieuwe aanvoerder. Cocu liet duidelijk merken dat een keuze van Guardado voor PSV volgens hem niet primair te maken heeft met een mega-sala- ris of het spelen in de Champions League. „Het is een speler die op zijn gevoel afgaat en kijkt naar zijn rol in het elftal. De manier van werken bij PSV en de manier van voetballen vindt hij belang rijk." PSV wacht rustig op antwoord en hoopt de Mexicaan het goede ge voel in de afgelopen maanden te hebben gegeven, zoveel is duide lijk. Cocu: „Punt één is dat hij de komende periode zijn keuze maakt. Punt twee is dat er daarna met Valencia overeenstemming wordt bereikt. Ik weet op dit mo ment niet of dat eenvoudig is. Het zegt inderdaad wel iets dat Valen cia toestemming heeft gegeven om met hem te onderhandelen. Daarom hebben we er ook een goed gevoel over." What's next for Kramer? door Maurice Steketee VLissiNGEN - Steeds meer bookma kers bieden de voetbalwedstrijden van Hoek aan. Sinds de Zeeuws- Vlaamse ploeg weer in de topklas se speelt, het hoogste amateurni veau van Nederland, kan er volop gegokt worden op het team van Kenny Verhoene. TERNEUZEN - Voetbalvereniging Ter- neuzen en hoofdcoach Wesley Vis ser hebben gisteravond in onder ling overleg besloten met onmid dellijke ingang uit elkaar te gaan. spectrum: Ook bij Unibet vol gen ze de topklasse door Renze Lolkema Jillert Anema door Rik Elfrink EINDHOVEN - De gesprekken tussen Andrés Guardado en PSV over een langer verblijf lopen al een tijdje. De club heeft toestemming gekre gen van zijn eigenaar Valencia om hem een aanbieding te doen en gretig gebruik gemaakt van die mo gelijkheid. Dirk Boehlé (rechts) vormde een sterk duo met Jannes van der Ham. De twee liepen het WK-ticket maar net mis. foto Angelo Blankespoor/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45