Sektariërs infiltreren in Zeeland SERVICE 43 Dnnikenwerk Caljouw Rademaker AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. Uit het boek blijk dat de bewe ging van de Noorse Broeders in Terneuzen actiefis. De leden ko men bijeen in de voormalige aula van Monuta aan de Rooseveltlaan. Dat gebeurt onder de naam Stich ting Christelijke Gemeente Neder land (SCGN). Clubs van deze kleur wijzen volgens De Boer alle andere gemeenschappen af. Ze kenmerken zich ook door afzonde ring van andersdenken. Verder worden van de aanhangers aan zienlijke financiële bijdragen ver wacht. Het is dus aantrekkelijk wanneer die fiscaal aftrekbaar zijn. De overheid staat dat alleen nog toe voor ANBI erkende orga nisaties (ANBI staat voor Alge meen Nut Beogende Instelling). Die moeten openheid betrachten over activiteiten en financiën. Zo komt het dat de Terneuzense groep in beeld kwam. Die is te vinden via www.cgn.info.nl (daar doorklikken op ANBI-informa- tie). In het boek is ook sprake van een afgescheiden tak van de Spade Re gen-beweging. Die hield onder de naam Leden in Christus Gemeen te diensten in Vlissingen. Vorig jaar poogde de Twee aan Twee-beweging voet aan de grond te krijgen in Heinkens- zand. Die werd ontmaskerd door de PZC, zo wordt in het boek be schreven. Aanleiding was een briefje dat sekteleden naar Monni kenwerk stuurden. Zij wilden bij eenkomsten beleggen en omschre ven zich als onafhankelijke chris tenen. Onderzoek leidde naar een website met informatie over de Twee aan Twee-beweging. Die ver keerde in de veronderstelling dat buitenstaanders daar niet bij kon den komen. Nadat de site was ge- linkt op Monnikenwerk reageer den men boos. Het duurde vervol gens ruim een week voor de site was geblokkeerd. Daarna is niets meer vernomen rond Twee aan Twee in Heinkenszand. ZATERDAG 7 MAART 2015 0118-626 649 www.caljouw-rademaker.nl Middelburg Burgh-Haamstede Goes Terneuzen en een tunnelwandeling ZATERDAG 7 MAART Goes My Fair Lady, Muziektheater Zeeland, De Mythe, 15.00 uur en 20.00 uur Middelburg 'Zadelpijn en ander vrouwenleed', het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur (première) Concert Champagne Charlie, Spiegeltheater, 20.00 uur De Spot, 21.30 uur, Vruchtvleesfeest Nieuw- en St. Joosland Cabaret Emilio Cuzmann 'Een dunne dekmantel', De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Superautomatic met Erik (onze dj) en Saskia Kos, Porgy en Bess, 21.00 uur Tholen 'Kapitale Intrigres' door Rederijkerska mer Eendracht, De Meulvliet, 19.30 uur Vlissingen Scratch Messiah Zeeland, St. Jacobskerk, 19.30 uur Albert Lee Hogan's Heroes, De Piek, 21.00 uur Dancefestival: Groove to Chill, Timmerfabriek, 21.00 uur Optreden Full Blast, Café De Concurrent, 22.30 uur ZONDAG 8 MAART Goes VET Kindercabaret 6+, De Mythe, 15.00 uur The Soul Snatchers en DJ Sandstorm, 't Beest, 15.30 uur Middelburg Jeugdvoorstelling 'Zonder mouwen' (6+), Spiegeltheater, 14.00 uur Govert Jan Bach vertelt over de Johan nes Passion, Kloveniersdoelen, 15.30 uur Café 't Schuttershof, Rocksessie met Jo de Roeck. Deur open 17.00 uur. Oost-Souburg Kinderlunchconcert Entre Dos met de voorstelling "Mathilde en de muizefluit". Voor kinderen tot ongeveer 8 jaar, Historische Kerk, 11.45 uur Terneuzen Songs of the Isles, klassiek Open Haard Concert, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Concert: Stephanie Proot, Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Zeeuwse zanggroep ZoKantOok, Atrium Ter Reede, 14.00 uur Ensemble Gilles Binschois, St. Jacobskerk, 15.30 uur Muziekoptreden: Hillbilly Hayride, De Piek, 16.00 uur door Willem Staat VLISSINGEN - Exotische geloofsbe- wegingen met sektarische trekjes hebben met wisselend succes ge probeerd zich te vestigen in Zee land. Dat was onder meer het geval in Vlissingen en Terneuzen, zo blijkt uit het boek In het huis Mijns Vaders van Jildert de Boer. n.a.v. In het huis Mijns Vaders, Uitgeve rij Ipenburg. 550 pag. ISBN 978 90 70105 22 8. Prijs 39,90 euro. Uitge breide bespreking op www.pzc.nl/monnikenwerk Monnikenwerkcolumnist ds Arie van der Maas verhaalt in zijn co lumn deze week over zijn contac ten met een 90-jarige Zeeuwse. Hij leert veel van haar over oude Zeeuwse uitdrukkingen. Deze week: Siengeliere. www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43