Winkeliers mogen klein terras voor zaak Beiaardier Veere speelt verzoekjes Veere huldigt sporthelden 34 WALCHEREN WERKPLAATS HEINKENSZAND De gemeentelijke werkplaats in Heinkenszand onderhoudt 200 stuks rollend materiaal. VERKIEZINGEN 18 maart 2015 Het dagelijks bestuur van de ge meente heeft in overleg met de ondernemers een nieuw terras- senbeleid ontwikkeld. Zo'n mini- terras is een nieuw onderdeel. Voor het exploiteren van een vol waardig terras moet een onderne mer een horecavergunning heb ben. Voor een miniterras niet. De ondernemer hoeft alleen maar de gemeente een seintje te geven dat hij dat gaat doen. Dan kan hij in Als een klant schoenen past, drinkt zijn vrouw buiten koffie een strook van een meter voor zijn zaak enkele tafels en stoelen zetten en klanten en passanten wat aanbieden. „Klanten van een slager kunnen daar bijvoorbeeld zijn belegde broodjes eten." Maar Aalberts kan zich ook voorstellen dat een kledingzaak of kapper ge bruik maakt van deze mogelijk heid. De miniterrasjes kunnen volgens hem ook helpen om iets te doen aan de vele geparkeerde fietsen voor winkels. Soms staan er zoveel fietsen voor een zaak dat klanten nog maar moeilijk een winkel kunnen bereiken. Via het nieuwe terrassenbeleid wil de gemeente ook stimuleren dat ondernemers in de winterpe riode niet meer gebruik maken van terrasverwarming. Volgens Aalberts zijn die terraskachels mi lieuonvriendelijk en vaak niet eco nomisch. Via het beleid wil hij sti muleren dat ondernemers klan ten dekens beschikbaar stellen als ze in de koud op en terras willen zitten. Als ze dat doen, krijgen ze 75 procent korting op de zoge noemde precariobelasting die ze voor gebruik van het terras moe ten betalen gedurende de winter maanden. HEINKENSZAND - De grasmaaiers staan van klein naar groot keurig in het gelid. Klaar om hun stal te verlaten als het gras weer begint te groeien. In de wintermaanden hebben ze hun groot onderhoud gehad in de werkplaats van de ge meente Borsele. In Heinkenszand hebben de monteurs ze van bo ven tot onder nagekeken, hebben ze hun grote onderhoudsbeurt ge kregen en zonodig gerepareerd. „Dan kunnen ze er weer de hele zomer tegenaan", zegt Walter Steenbakker, chef van de werk plaats. De motormaaiers zijn de kleinste van de ongeveer tweehonderd voertuigen die in de werkplaats aan de Dorpsstraat worden onder houden. Een van de grootste is de kolkenzuiger, een olifant op wie len, die de rioolputten schoon maakt. Goes en Borsele hebben deze wendbare mastodont samen gekocht. Een investering van zo'n 200.000 euro. Dat is veel geld, te veel om een extra kolkenzuiger te kopen om achter de hand te hou den mocht er een het begeven. Dan is het zaak om in geval van nood er zeker van te zijn dat de kolkenzuiger meteen naar de monteur kan, mocht de wagen wat mankeren. Monteur Patrick de Jonge is net bezig met een spoedreparatie. De vier mannen (3,5 fte) van de werkplaats heb ben niet alleen het rijdend materi eel van de gemeente Borsele on der hun hoede. Inmiddels breng en ook de vuilnisdienst OLAZ, de gemeenten Goes en Kapelle en de brandweer (Veiligheidsregio Zee land) alles wat een motor en wie len heeft naar de gemeentelijke werkplaats in Heinkenszand. In het geval van de brandweer gaat het dan alleen om onderhoud en reparatie van het motorische ge deelte van de voertuigen. Het zijn stuk voor stuk speciale en soms zelfs op maat gemaakte voertuigen die specialistische ken nis vereisen. De gemiddelde auto dealer heeft geen straatvegers in zijn assortiment, net zo min als een ladderwagen of een kolken zuiger. „Een keer per jaar komt elk voertuig naar onze werkplaats voor onderhoud. Dat is uiteraard goed te plannen. Maar we kunnen ook snel van dienst zijn als een voertuig meteen gerepareerd moet worden. We kennen ze alle maal", legt Steenbakker uit. En omdat de monteurs hun 'patiën ten' van haver tot gort kennen, weten ze meestal snel waar het pijn doet en wat de remedie is om de kwaal te verhelpen. „Het werkt efficiënter, sneller en direc ter dan dat de gemeente met een auto of machine ergens naar een dealer moet gaan voor reparatie." Een dealer die meestal ook niet naast de deur te vinden is. De opening, om 11.30 uur door burgemeester Rob van der Zwaag wordt opgeluisterd door muziek vereniging Veere's Genoegen. Spe ciaal voor deze gelegenheid speelt die een stuk in samenklank met het carillon. Stadsbeiaardier David van der Vlies laat vanaf 14.00 uur de ver zoeknummers horen. Wie een lie velingsnummer uit de klokkento ren van het Stadhuis wil horen, kan een verzoek indienen bij het museum. Dat is nog mogelijk tot en met dinsdag 17 maart. Gegadigden kunnen hun verzoek doorgeven door een mailt je te stu ren naar evenementen@schotsehuizen.nl In het museum draait de premiè refilm 'Veeristen en Veerse jof fers' van Joop Span, een documen taire die de oude Veerse schilders in beeld brengt vanuit de bele ving van inwoners die hen nog Op de openingsdag van het nieuw Veers Museum gaat ook een film in première: Veeristen en Veerse joffers persoonlijk hebben gekend. Hier is ook een tentoonstelling aan ge koppeld. Het nieuwe Museum Veere is ge vestigd in twee historische gebou wen: het gerestaureerde Stadhuis en De Schotse Huizen. Vanaf Pa sen geldt het toegangskaartje ook voor de Grote Kerk. De museumgebouwen zijn het he le jaar dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur (met uitzondering van nieuwjaarsdag en eerste kerst dag). De entree is zes euro; kinde ren tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. In het openingsweekend kunnen be zoekers naar binnen tegen sterk gere duceerd tarief: 2,50 euro. Op de eer ste dag is het museum vanaf 12.00 uur geopend voor publiek. P waterschapScheldestromen SPORTVRIJWILLIGSTER JONGEPIER GEEERD door Emile Calon MIDDELBURG - Middelburgse winke liers mogen binnenkort voor hun zaak een miniterrasje creëren zo dat klanten daar iets kunnen drin ken. Als voorbeeld noemt wethou der Johan Aalberts een schoenen zaak. „Als een klant schoenen aan het passen is kan zijn vrouw even buiten lekker een kopje koffie drin ken." Johan Aalberts, wethouder DOMBURG - Marije Jongepier (foto) is gisteravond tijdens het sportgala in Domburg uitgeroepen tot sportvrijwilliger van het jaar. Ze zet zich in Westka- pelle al twintig jaar in voor gymvereniging Hygiëa. Titels waren er ook voor Golfsurfer Pascal van der Mast, paardrijdster Jeanine Nieuwenhuis, Korfbalclub Stormvogels en hengelsportclub Westkapelle. foto Izaak Verkeste Voor alles op wielen met een motor door Theo Giele Onderhoud aan een van de auto's van de gemeente Kapelle in de werk plaats te Heinkenszand. VEERE - Stadsbeiaardier David van der Vlies speelt op zaterdag 28 maart verzoeknummers op het ca rillon van het historische Stadhuis in het stadje Veere. Dat gebeurt ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe Museum Veere. scheldestromen.nl/verkiezingen Yeere .Se°«»n;w(ii,3er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34