Vlissingen 'repareert' huishoudelijke hulp Restauratie Oostbeer kost Vlissingen 1,5 ton Middelburgers houden van chocola en nog net iets meer van bewegen Boot Hoedekenskerke in beeld 32 WALCHEREN RECREATIE Sbs Nieuwe onderhandelingen met geldschieters moeten ambitieus project aan Veerse Meer redden. Mi I'S FILMOPNAME 3V 22, I Dat bleek na het gesprek dat Vere niging Nederlandse Gemeenten heeft gehad met de gemeente Vlis singen. De PvdA in de raad Vlis singen verzocht staatssecretaris Martin van Rijn tussenbeide te ko men in Vlissingen omdat zij vond dat de nieuwe uitvoering voor huishoudelijke hulp niet op ver antwoorde wijze ging. Niet alle cliënten werden thuis bezocht. Van Rijns ministerie van VWS stelde echter dat zo'n standpunt in de gemeenteraad besproken hoorde te worden. Het college besloot eind vorig jaar alsnog alle 1019 clienten die hun huishoudhulp zelf moesten gaan regelen, te laten bellen of dat ge lukt was. Dat bleek in 176 geval len om uiteenlopende redenen niet te zijn. De 64 mensen waar het belteam geen contact mee kreeg, hebben inmiddels huisbe- zoek gehad. De resultaten daar van krijgt wethouder Albert Va der volgende week. Voor vijftien mensen die hun huishoudhulp niet zelf konden regelen, is inmid dels huishoudelijke zorg afgespro ken. Elf mensen bleken meerdere problemen te hebben en worden door Porthos verder begeleid. De overige mensen hebben informa tie en adviezen ontvangen om de huishoudelijke hulp alsnog zelf te regelen. De extra kosten van de belrondes en nazorg blijven ruim binnen het budget dat was uitge trokken voor de zorgovergang naar de gemeenten, stelt Vader. Het aantal mensen dat de gemeen te helpt zelf huishoudelijke hulp te betalen is beperkt tot 182. Dat zijn mensen die het met minder dan 110 procent van het sociaal mi nimum moeten doen. Zij krijgen een tientje per uur korting. Inwoners van Vlissingen met huishoudelijke hulp hebben inmiddels een per soonlijk onderhoud gehad ARNEMUIDEN - Een 'watervaste in vestering' is Waterpark Veerse Meer volgens de eigen website. Zo worden potentiële kopers ver leid hun geld niet op te sparen, maar te investeren in een nieuw vakantiehuis even buiten Arne- muiden. Maar het ambitieuze pro ject - inclusief centrumgebouw met zwembad, restaurant, win kels - heeft al jaren te kampen met tegenvallers. Het bleek door de bankencrisis een sprong in het diepe. De bouw van het zwembad met restaurant en extra voorzieningen en van nieuwe vakantiehuizen ligt nu alweer maanden stil. Direc teur Piet Oomen van Waterpark Veerse Meer en de bijbehorende camping De Witte Raaf hoopt echter snel te kunnen voortgaan met het project. Hij heeft al met de bouwer - bouwbedrijf Fraanje in Lewedorp - gesproken over het vervolg. En gisteren voerde Oomen weer gesprekken met be trokken partijen. „Eind dit jaar zijn het voorzieningengebouw en het vakantiepark klaar", belooft hij. Het is een belofte die hij eerder deed, en vaker. Maar Oomen heeft nog niets van zijn stellig heid verloren. „We zijn heel ver om dat financieel geregeld te krij gen. Binnen twee weken ver wacht ik duidelijkheid", bena drukt hij. „Je komt eigenlijk net te vroeg." Het project heeft al een aantal ke ren vertraging opgelopen, mede door financiële problemen. „Te genwoordig krijg je geen bank meer mee", verklaart hij de tegen slagen. Zo trok ABN/AMRO een miljoenenlening in. „We zijn aan gewezen op particuliere investeer ders." Het project wordt mede overeind gehouden door de gemeente Mid delburg, die er met geld (1 mil joen) en grond (ter waarde van 1 miljoen) in zit en aandeelhouder is van de warmtekrachtcentrale op het park. De Rekenkamer van de gemeenteraad onderzocht die betrokkenheid in 2013 en uitte fel le kritiek: het college had de ge meenteraad niet volledig inge licht, de risico's voor de gemeente onvoldoende nagegaan en de ge meentelijke belangen onvoldoen de afgedekt. Daarvoor al, maar zeker ook daar na, ligt Waterpark Veerse Meer onder een politiekvergrootglas. Zeker als weer eens geruchten op duiken over stilgelegde bouw en technische problemen. De LPM trok vorige week aan de bel om dat de bodem van het zwembad gescheurd zou zijn. Oomen ontkent dat. Het zit net Het vertrouwen dat het rondkomt, wordt steeds groter iets anders. Niet de bak van het zwembad is omhoog gekomen en gescheurd. „Nee, de bak van de kelder onder het centrumgebouw is omhoog gekomen. Maar die is ook weer gezakt. En niet ge scheurd. Er is geen schade. Niet aan de bak en niet aan de machi nes die erin staan." De bak van de kelder was opgestuwd door het grondwater, zegt Oomen. Tijdens het werk werden wat testen ge daan en daarvoor had het grond waterpeil moeten zakken. „We waren te laat met het aanzetten van de pompen. Dat hebben we daarna alsnog gedaan en toen is de bak weer teruggezakt." Geen schade dus, en geen zorgen over de toekomst bij Oomen, maar vertrouwen. Als de gesprek ken met investeerders komende week afgerond worden, kan het centrumgebouw met zwembad eind dit jaar klaar zijn. En de ont stane vertraging? „Dan zetten we er straks gewoon meer mensen op en dan halen we dat wel." Wethouder Chris Simons wacht de onderhandelingen over een op lossing met spanning maar ook met vertrouwen af. Ook hij ver wacht snel duidelijkheid. „En dan is de gemeente er helemaal uit." Details kan hij uit zakelijke over wegingen niet geven; de raad is daarom ook met een vertrouwe lijk memo geïnformeerd. „Maar ie dere crediteur heeft alles op tafel gelegd en het vertrouwen dat het rondkomt, wordt steeds groter." Vlissingen moet er namelijk an derhalve ton euro op bijleggen en dat past niet bij de financiële si tuatie, stelt het college. De raad krijgt de kwestie volgende week donderdag voorgelegd. De gemeente kan zeventig pro cent van de restauratiekosten van in totaal vijf ton van de Provincie Zeeland krijgen uit het budget voor restauratie van Rijksmonu menten. Met Middelburg en Veere is afgesproken dat op Wal cheren de Oostbeer de hoogste prioriteit heeft, dus de kans dat de subsidie wordt toegekend, is hoog. Wil de raad de financieel toezichthouder - de Provincie - toch vragen die anderhalve ton voor de Oostbeer te mogen uitge ven, dan moet er vóór 15 april een haalbaar plan opgestuurd zijn. De LPV vroeg vorig jaar om res tauratie van het restant van de na poleontische waterkering. Sinds maandag kan gestemd wor den via www.pzc.nl/langejan- awards. Na vijf dagen zijn 129 stemmen uitgebracht. Koploper is Beweegpad Griffioen, met 41 stemmen. Stichting Chocolate Lo vers volgt met 37 stemmen. Derde in de tussenstand staat Stichting Zeeuws Mamma, met voorlopig 21 stemmen. Daarna volgen Rouw- Lange Jan Awards café Omarm (12 stemmen), Rep air Café Middelburg (10 stem men), Gemeenschapstuin City- Seeds (5 stemmen). Mamacafé, Buur4Middelburg en Stukafest hebben allemaal 1 stem. Uit de binnengekomen stemmen blijkt dat sommige mensen meer dere keren een stem uitbrengen op hun favoriete initiatief. Na het sluiten van de stemperiode wordt de balans opgemaakt. Dan wordt ook gekeken naar de dubbele stemmen om te beoordelen of die de uitslag sterk hebben beïn vloed. Desnoods vindt dan een correctie plaats. Stemmen kan nog tot 1 april. Het initiatief dat de meeste stemmen vergaart, wint de PZC Pu blieksprijs. Die wordt uitgereikt op disndag 14 april, tegelijk met de Middelburgse vrijwilligersprij- zen, de Lange Jan Awards. Ook voor de twaalf kanshebbers (in vier categorieën) kan tot 1 april worden gestemd, op www.langcja- nawards.welzijnmiddelburg.nl RELLA SCHEVENIW SCHEVENINCEN - Terneuzenaren stonden gisteren aan boord van de Emma, 'het bootje' dat tot 1972 tussen Terneuzen en Hoedekenskerke voer. De Em ma, omgedoopt tot Estrella, doet nu in Scheveningen dienst als sportvisboot. Filmmaker Marnix Ruben uit Terneuzen gebruikt het bootje voor zijn film De Overkant, naar het boek van Freek de Jonge, foto Diederike de Koeijer door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft niet zorgvuldig gehan deld bij de overgang naar het nieuw vergoedingsysteem voor huishoudelijke hulp. Waterpark bleek door Maurits Sep Chris Simons, wethouder In april 2014 werden de zware machines voor zwembad en andere voorzie ningen geplaatst in de kelder van het centrumgebouw. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Als de Oostbeer aan de Commandoweg volgend jaar niet met forse subsidie van de Pro vincie kan worden gerestaureerd, moet die als verloren worden be schouwd. Toch raadt het college van Vlissingen de raad af om die subsidie aan te vragen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Beweegpad Griffi oen en Chocolate Lovers gaan aan kop in de strijd om de PZC Pu blieksprijs voor het beste vrijwilli- gersinitiatief van Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32