13°# EmMjpl jtiftüJ 4 Kras Kortingsdagen PinksterbnUTflsifl Gesteggel rond 57+-regeling 30 en 31 Bonje in cavialand Prijs voor Vlissingse oprichtster abortusboot Spectrum Met verkoop van afValdochter aan Katoen Natie kan het energiebedrijf grotendeels zijn schuld aflossen. Korting op alle reizen! Zonnig De vertrekregeling voor ambtenaren bij de provincie deed de politieke gemoederen gisteren opnieuw hoog oplopen. ZATERDAG 7 maart 2015 ANTWERPEN - Energiebedrijf Delta verkoopt zijn afvaldochter Inda ver aan Katoen Natie. De Ant werpse logistieke dienstverlener betaalt 416 miljoen euro voor In- daver. Delta en Katoen Natie hebben dat gisteren in Antwerpen bekendge maakt. Het gaat om een voorgeno men verkoop die nog moet wor den bekrachtigd door kartelwaak honden in Nederland, België en Duitsland alsook door de aandeel houders en centrale onderne mingsraad van Delta. Er was veel belangstelling voor In- daver dat in zeven West-Europese landen industrieel en huishoude lijk afval inzamelt en verwerkt. Katoen Natie bracht volgens alge meen directeur Arnoud Kamer beek van Delta het beste bod uit. Volgens hem zit dat aan de 'bo venkant van de prijsrange'. An ders gezegd: Delta krijgt er een mooie prijs voor. Delta moet zich financieel verster ken om op de energiemarkt de ko mende drie magere jaren door te komen zonder grote kleerscheu ren. Fusie met een ander energie bedrijf zoals Eneco of verkoop in zijn geheel zijn op dit moment niet mogelijk. Daar is het afgelo pen jaar onder begeleiding van een aandeelhouderscommissie on derzoek naar gedaan. Met de verkoop van Indaver en het windpark Kreekraksluis kan Delta zijn 560 miljoen euro grote schuld helemaal aflossen. Delta beurt niet alleen 416 miljoen voor Indaver, maar is ook af van een ge consolideerde schuld van 120 mil joen euro van Indaver. Volgens Kamerbeek zal het afsto ten van bedrijfsonderdelen een positief effect hebben op de kre dietwaardigheid van Delta. Katoen Natie is volgens Kamer beek een goede overnamekandi daat. Bij de multinational kan het eveneens Vlaamse Indaver zijn ambitieuze groeiplannen verwe zenlijken. Binnen Delta, dat 75 procent van de Indaver-aandelen bezat, kon dat niet. Verkoop heeft geen gevolgen voor de Zeeuwse inzamelactiviteiten van Indaver. De wereld is Kras maart korting p.p Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,5cPm HEINKENSZAND - De tweehon derd volgelingen van de omstre den orthodox-joodse rabbijn Eliezer Berland moeten uiterlijk maandag vakantiepark Hof van Zeeland in Heinkenszand verla ten hebben. Een aantal jongeren uit de groep heeft de afgelopen dagen overlast veroorzaakt. Na problemen bij hotel Arion in Vlissingen had de groepsleiding donderdagavond zelf al jongeren weggestuurd. Gisteren leidde overleg tussen het management van het vakantiepark en de con tactpersoon van de orthodoxe jo den tot het besluit dat de hele groep vertrekt. Een deel van de mensen vertrok gistermiddag. Anderen gaan na de sjabbat, dat wil zeggen dat zondag of maan dagochtend de laatsten Hein kenszand hebben verlaten. Zondag 24 mei Maandag 25 mei amadore.nl/pinksteren Reserveer nu 0118 410 502 arion@amadore.nl Vlissingen Meer nieuws zie: www.pzc.nl Editie: Walcheren 257e jaargang nr. 56 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Delta beurt 416 miljoen voorIndaver door Frank Balkenende Pagina 31: Commentaar pagina 30: Na sjabbat nog een dag tijd om te vertrekken foto Marcelle Davidse zie ook www.pzc.nl/video Vlissingen Middelburg Kamperland Vlissingen - Middelburg - Kamperland DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik ben blij dat het lente wordt zie pagina 14 en 15 UW MENING 449 reacties 120 is in heel Europa hard genoeg ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1