Mooie natuur om vanaf de dijk naar te kijken Jobbeurs Kanaalzone biedt 450 banen aan Pi-Vdsa&i ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Afslag Handelspoort een week dicht ■i. 's. t .v -J33-«^v;- Dat is niet in tegenspraak met het beleid om zoveel mogelijk recrea tief medegebruik toe te staan, vin den de Hulster wethouder Frank van Driessche en gedeputeerde Kees van Beveren. Het natuurge bied ligt buitendijks en zal bin nen enkele jaren vooral bestaan uit slik en schor dat bij elke vloed grotendeels onder water staat. Vo gels moeten er, behalve voedsel, vooral rust vinden en kunnen broeden. „Maar vanaf het hoger liggende woongedeelte kijk je zo het natuurgebied in en heb je fan tastisch uitzicht op de flora en fauna in het gebied. Ook mooi is dat het fietspad vlak langs de dijk van het natuurgebied loopt. Ieder een die naar de huizen in Perkpol der of de jachthaven fietst, kijkt daardoor ook zo het gebied in", onderstrepen de dagelijks bestuur ders van Zeeland en Hulst. Het was woensdag al maanden ge leden dat Van Driessche en Van Beveren het gebied in waren ge weest. Beiden waren onder de in druk van het werk dat het afgelo pen half jaar is verzet. Van Beve ren: „Het voormalige veerterrein ligt nu grotendeels tien meter ho ger dan voorheen. Het bestem mingsplan is intussen onherroe pelijk. Niets staat ontwikkeling van Perkpolder verder in de weg; 1 juli is de overeenkomst voor af name van de eerste fase van Perk polder getekend." Ook Van Driessche is er van over tuigd dat de provincie 'de ere schuld aan Hulst', ontstaan door het verdwijnen van het veer Krui- ningen-Perkpolder, binnen enke le jaren met rente heeft voldaan. De jaarlijkse beurs wordt gehou den in het Excellent Logistiek Centrum Gent-Zeehaven van de Vlaamse Dienst Arbeids Bemidde ling (VDAB). Bezoekers worden met een pendelbus vanaf de ter reinen van Katoen Natie in Destel- bergen (vlak naast de Kenne- dylaan) naar de beurs gebracht. De bedrijven zoeken 450 nieuwe medewerkers, 150 meer dan vorig jaar. De banen variëren van logis tiek en administratief medewer ker tot werk in de techniek, van elektriciens tot ingenieurs. Er nemen in totaal 18 onderne mingen aan de beurs deel, zoals ArcelorMittal, Cargill, Katoen Na tie, Stora Enso en Trinseo. Ook het WerkServicePunt Zeeuws- Vlaanderen neemt deel aan de beurs. Die duurt van 9.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN - De afslag Handel- spoort-Guido Gezellestraat in Ter- neuzen is van maandag tot en met vrijdag afgesloten in verband met de plaatsing van nieuwe ver keerslichten. Tijdens de afsluiting worden ka bels en leidingen aangelegd en de verkeersregelinstallatie ver nieuwd. Ook wordt een extra fietsoversteek gemaakt. Voor de bereikbaarheid van Handelspoort wordt een omleidingroute via de Haarmanweg ingesteld. fleste astyoeA Leerlingen maken paraboolvlucht Vijf inmiddels oud-leerlin gen van het Zeldenrust- Steelantcollege uit Terneu- zen, krijgen maandag de prijs die ze in 2013 wonnen: een paraboolvlucht vanaf Schiphol. De vlucht creëert momenten van gewichtloos heid. De leerlingen van vwo 6 wonnen eind 2013 de Can- sat competitie van de TU Delft, waarvoor ze een satel liet ter grootte van een fris drankblikje lanceerden. We gens werkzaamheden aan het testvliegtuig en het stop pen van de Cansat competi tie, sloop er vertraging in. Dansmiddag voor ouderen in 't Heike Ouderen kunnen zondag in gemeenschapscentrum 't Heike met de voetjes van de vloer. Vanaf 13.30 uur is er een dansmiddag. Zanger entertainer Bennie de Vet verzorgt de muziek. Entree kost 1,50 euro. Praatbijeenkomst voor mantelzorgers Porthos Sluis houdt maan dag een gespreksmiddag voor mantelzorgers. Deskun digen gaan het gesprek aan met mensen die in het dage lijks leven voor anderen zor gen. Centrale vraag is: hoe behoud je als mantelzorger energie? De bijeenkomst vindt plaats in het Porthos-gebouw aan de Nieuwstraat in Oostburg, van 14.00 uur tot 16.00 uur. Nog plekken vrij op lentemarkt in mfc Hobbyisten of mensen die hun tweedehands spullen willen verkopen, kunnen op 28 maart terecht op de lente markt in mfc Het Torentje in Groede. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Wie een verkoopplekje wil, kan zich aanmelden via 06- 52456894 of per email: kiekiris@zeelandnet.nl. Stem Mare van de Vijver LIJST 13, nr 5 Zeelandlokaal, nl ZATERDAG 7 MAART 2015 wordt echt prachtig' Wethouder Frank van Driessche wijst gedeputeerde Kees van Beveren op het nieuwe, vers aangelegde, waterrijke natuurgebied, foto Ronald den Dekker PERKPOLDER - Het 75 hectare grote natuurgebied aan de oostkant van 'Het Hart van Perkpolder' wordt aangelegd in opdracht van Rijkswa terstaat. Het is straks vooral het do mein van, is de verwachting, vele soorten watervogels. Mensen mo gen er niet of mondjesmaat in, als het gebied later dit jaar is overge dragen aan Staatsbosbeheer. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Kanaalzone telt een kleine 500 bedrijven en die hebben honderden banen in de aanbieding. Werkzoekenden en an dere belangstellenden kunnen zich daarover vandaag uitgebreid laten informeren tijdens de negende Job- beurs. www.voka.be/oost-vlaanderen. W /MAKELAARDIJ UlTTEk IVESTEINDE Past. Fronhoffstr. 21 's-Heerenhoek Geheel vrijstaande semibungalow met 4 slaapkamers, inpandige garage en fietsenberging, staande op maar liefst 618 m2 eigen grond met een prachtige onder- houdsvriendelijke tuin. Mogelijkheid tot compleet woonprog. op de begane grond. Moderne inrichting. Vraagprijs 285.000,- k.k. www.makelaardijwesteinde.nl TERNEUZEN HEIKANT OOSTBURG GROEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 118