Nelli Cooman wil niet kijken Ronde van Drenthe! SPORT 47 Sedoc verrast nog bijna op zijn laatste EK €359,- „Het is puur omdat ik er nerveus van word. Ik voel dan weer de spanning en de kriebels van toen. Ooit als atlete was dat een lekker gevoel. Nu niet meer." Nu is ze alleen nog maar de vrouw wier 7.00 al 29 jaar in de boeken staat als nationaal record. „En het is nog steeds het Europe se kampioenschapsrecord", vult de in Nieuwerkerk woonachtige Cooman trots aan. Voor het overi ge wil Cooman niet te koop lopen met haar oude wereldrecord. „Re cords zijn er om verbroken te wor den. Of Dafne het kan? Ach, dat kun je zo niet vragen. Dafne moet ieder een in Praag gewoon een poepie laten ruiken. Iets zeggen over haar tijd is lastig. De 60 meter is zo'n maffe afstand. Alles moet kloppen, alles moet goed zijn, al les moet perfect zijn, anders ben je gezien." Cooman liep haar 7.00 in 1986 tij dens het EK in Madrid. Haar ogen glimmen als ze eraan terugdenkt. „Pas later ben ik gaan beseffen dat ik iets unieks heb gedaan. En na tuurlijk ben ik er trots op. Ik heb het bereikt met hard werken." Schippers zegt dat Cooman groter is dan haar. Omdat slechts acht vrouwen ooit harder hebben gelo pen dan de kleine Rotterdamse. „Onzin", reageert Cooman. „Je kunt geen vergelijkingen maken. Ieder mens is uniek. Je kunt ook niet zeggen dat lange mensen minder geschikt zijn voor de 60 meter. Merlene Ottey werd ook wereldkampioene indoor." De Jamaicaanse heeft een tijd van 6.96 achter haar naam staan. Coo man zegt dat het niet wringt dat ze nooit onder de zeven seconden is geweest. „Welnee. Integendeel. 7.00 is voor mij een veel mooiere tijd dan 6.99. Het valt me op dat iedereen die tijd van toen nog kent. 'zeven punt nul nul', zeggen ze dan. Nee, voor mij was het vooral de kick van de perfecte ra ce. Daar moet Dafne zich ook op richten. De tijd is van minder be lang." Heideman schaatst nog een jaar door Jan Maarten Heideman plakt er nog een jaartje aan vast bij zijn ploeg Haven Amsterdam/ SKITS. De 41-jarige marathon schaatser komt ook volgende winter uit voor de studenten- ploeg. Jan Maarten Heideman werd drie keer Nederlands kam pioen op de marathon en be haalde de meeste marathon overwinningen op kunstijs. „Ik vind het leuk om als oudste van het peloton nog een jaar op het hoogste niveau te mogen schaatsen." Vermiste sprinter leeft als zwerver Een vermiste sprinter uit Sierra Leone die na de Com monwealth Games in Glasgow verdween, leidt een zwervers bestaan in Londen. Jimmy Tho- ronko, die startte op de 4x100 meter, vertelde in The Guar dian dat hij niet naar huis durf de wegens de ebola-epidemie. Tijdens het toernooi kreeg hij te horen dat zijn oom aan de ziekte was overleden en later ook zijn moeder. Jimmy Thoronko raakte in Groot-Brittannië aan de bedel staf doordat op een station zijn tas werd gestolen met daarin zijn paspoort en geld. Sinds maanden slaapt de Afrikaanse atleet op bankjes in parken of in nachtbussen. Prestatiebeker voor Anne-Li Slootmaker Turnster Anne-Li Slootmaker uit Ouwerkerk heeft de presta tiebeker verdiend van de Schouwse gymnastiekvereni ging Delta Sport. Ze kreeg de jaarlijkse prijs voor de uitste kende prestaties in 2014. Zij reikte onder meer tot de halve finale van het Nederlandse kampioenschap en verdiende drie zilveren medailles op de toestelfinales en goud op de Zeeuwse kampioenschappen. Rob Reintjens, voorzitter van de wedstrijdcommissie, kreeg de verdienstenbeker. Airpack gaat ook langs Vivars.nl De zaalvoetballers van Airpack trokken de opwaartse lijn door in de eerste klasse van de Zie- ZaVo-competitie. In het La- co-Sportcentrum werd Vi- vars.nl met 7-2 teruggewezen. Koploper De Strandloper/Ginsterveld won reglementair met 5-0, omdat te genstander IJtama niet kwam opdagen vanwege te weinig spelers. De Strandloper heeft nog één punt nodig voor de ti tel. Van Oeveren/WIK won eenvoudig met 12-1 van Moto renboys en ASZ won in de laat ste minuut met 5-4 van FC Hanse Staalbouw. In de tweede klasse stevent Stella Boys 2 af op de promotie na de 10-1 tegen De Vlinder. PRAAG - Gregory Sedoc ver raste bijna nog met een fina leplaats bij zijn laatste EK indoor. De ervaren atleet kwam op de titelstrijd in Praag slechts een duizend ste tekort in de halve fina les van de 60 meter horden. De Europees kampioen van 2007 liep evenals de Hon gaar Balazs Baji 7,65 secon den, maar de Hongaar duw de zijn lichaam een fractie eerder over de meet. Zijn tijd was wel de beste die hij deze winter liep, maar toch baalde de 33-jari- ge Sedoc. „Vooral omdat ik de zevende tijd van alle hal- vefinalisten liep. Er zat zelfs nog meer in. De start was goed, maar ik raakte twee horden. Graag had ik op mijn laatste EK indoor nog een keer de finale gelopen." Anouk Vetter trad op de vijfkamp voorzichtig uit de schaduw van wereldkam pioene indoor Nadine Broer- sen, die na twee onderde len uitviel met een enkel blessure. De jonge meer kampster stond na vier on derdelen nog vijfde, maar zakte in het eindklasse ment naar de achtste plaats door een mindere prestatie op de afsluitende 800 me ter. 5- of 7-daagse fietsreis Nederland Ronde van Drenthe, nu extra voordelig! IH §L #Phar°«reizen Boek nu deze lezersreis ~Vü? pzc.nl/webwinkel reizen autovakanties ZATERDAG 7 MAART 2015 door Ad Pertijs PRAAG - Nelli Cooman gaat mor gen niet voor de televisie zitten om te kijken of haar nationale re cord op de 60 meter overeind blijft in de finale van het EK in Praag. „Maar dat heeft niks met Dafne Schippers te maken hoor", verze kert de 50-jarige oud-wereldkam pioene lachend. AMSTERDAM LONDEN ZIERIKZEE ZIERIKZEE J pRA*k Gregory Sedoc Autovakanties per persoon 5- of 7-daagse fietsreis Nederland Bij 5 dagen vanaf €359,- Bij 7 dagen vanaf €549,- Beleef Drenthe vanaf de fiets en ontdek de prachtige natuur en de rijke historie van deze provincie! Fietst u langs het monumentale boerderijdorp Orvelte en het Nationaal Park Dwingelderveld? Of bidt u voor bruine bonen in het dorp van Bartje en neemt u een kijkje bij de hunebedden? Een ander hoogtepunt is de route door Nationaal Park Drentsche Aa, langs de enige beek in Nederland die zijn originele meanderende vorm heeft weten te be houden. De historie van Drenthe gaat duizenden jaren terug naar de tijd van de Hunebedbouwers, maar ook de meer recente geschiedenis van Kamp Westerbork is zeer indrukwekkend. Gaat u ook naar het Gevangenismuseum in Veenhuizen? Een bezoek aan dit museum is beslist geen straf! Uw verblijf U logeert in middenklasse hotels in of bij Exloo, Wezup, Dwingeloo, Zorgvlied, Veen- huizen en Anloo. Inbegrepen 4- of6x overnachting met ontbijt en driegangenstreekdiner elke dag bagagetransport naar het volgende hotel parkeergelegenheid bij het eerste hotel rondleiding Kamp Westerbork (excl. entree museum) toegang tot dorp van Bartje route-informatie app voor uw smartphone met informatie langs de route Pas Partout voor entree van meerdere musea (t.w.v.C 15,50 p.p.) €50,-korting per boeking met de kortingscode: PH-KFW15 (De korting is nog niet verrekend in onderstaande prijzen) Prijzen 5 dagen 7 dagen 01/03-31/03 €369,- €569,- 01/04-30/04 €389,- €599,- 01/05-31/08 €409,- 619,- 01/09-30/09 €389,- €599,- 01/10-31/10 €359,- €549,- Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,- en voor ANWB-leden €15,-) en toeristenbelasting (ca. €2,50 p.p.p. nacht). Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel om deze zeer aan trekkelijk geprijsde aanbieding te boeken. Of bel Pharos Reizen via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode: 38113.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102