2 WONEN VATsfi[]®®[j) ffemsKco 200.000 euro Moormanstraat 12, Hulst €195.000 DE VERBOUWING Aan de rand van Driewegen, grenzend aan de boomgaard, staat het opgeknapte huis van Martijn en Janine Krijger. Sinds 2007 volgde verbouwing na verbouwing. „Het is wel een oud huis, maar onder tussen is het van boven tot onder nieuw." Sinds Martijn en Janine Krijger samenwonen in hun huis aan de Schoondijksedijk in Driewe gen, is er ieder jaar wel wat aan gepakt of verbouwd. „Toen ik hier in 2007 kwam wonen, was er boven één slaapkamer, een overloopje en een kamertje dat vol stond met rommel", vertelt Janine. „Nu zijn er een grote badkamer en drie ruime slaapka mers." Met die badkamer wordt zo'n beetje ook het grootste dilemma aangesneden. Want waar moest die komen? Links of rechts? „Links was de meeste ruimte, door de dak kapellen. Maar dan was er rechts een loze ruimte. Toen hebben we heel de breedte ge pakt waardoor we nu een 'doorloopbadka mer' hebben. Rechts douche en toilet, links bad en wastafels. Als je er doorheen loopt, kom je bij de grote slaapkamer uit. Op die manier hebben we zoveel mogelijk gebruik gemaakt van de ruimte die er is", verklaart Janine. Maar niet alleen boven werd de boel aange past. De douche verdween van de beneden verdieping ('stapte je er uit terwijl er visite in de kamer stond'), de achtertuin werd geëgaliseerd en het laatste project, in janua ri, was het vervangen van een raam door tuindeuren. „Als je aan de eettafel zat, keek je tegen de vensterbank aan. Nu loopt onze jongste dochter 's ochtends gelijk naar dat raam om naar de kippen te kijken", zegt Ja nine. „Dat zijn van die dingen waarvan je zegt: hadden we jaren eerder moeten doen. Maar toen hadden we andere prioriteiten. Als het weer wat mooier is, zetten de we de tuindeuren open en kun je in huis eten met het idee dat je buiten zit." Het huis is rond 1908 gebouwd, schat Mar tijn, maar precieze documentatie ont breekt. Martijn: „In de jaren zestig is gepro beerd er een doorzonwoning van te ma ken. Toen ik het kocht, zag ik wat ik er mee wilde doen. Nu is het eigenlijk terug in ori ginele staat. Vroeger zaten er ook kleine ra men aan de voorkant, het stalraampje in de schuur kwam terug en de blikken garage deur verdween. Die zat immers ook niet in de originele woning." Martijn maakte dankbaar gebruik van oude elementen die pardoes tevoorschijn kwa men bij het verbouwen. Toen hij het zacht- board van het plafond weghaalde, werden de originele balken zichtbaar. „Die hebben we opgepoetst en geschilderd." En voor de doorgang van woonkamer naar eetgedeelte gebruikte Martijn balken die uit de oude molen van Oudelande kwamen. „Het is wel een oud huis, maar ondertussen is het van boven tot onder nieuw." „In een nieuwbouwhuis zou ik niet kun nen wonen", lacht Martijn. Vrienden heb ben dat wel gedaan. Die gingen zitten en waren klaar. Ik ben altijd bezig. Toch vind ik dat wel wat hebben. Ik zit veel op kan toor, ben niet veel bezig met mijn handen maar in het weekend ben ik aan het maken en doen. Als ik het huis nu zie, ben ik heel erg trots." De schuur zit vast aan huis, en dat is een groot voordeel, stellen Martijn en Janine. Alles staat met elkaar in verbinding. Janine: „Als ik in de keuken sta, zie ik wat Fleur aan het uitspoken is. Ook in de schuur loop je zó binnen. We hadden al het plan om een gedeelte van de schuur bij de keu ken te betrekken om een woonkeuken te maken. Maar dat gaan nu niet meer doen: het huis staat te koop. Mijn ouders hebben gevraagd of we hun boerderij in Nisse wil len kopen. Het is ook de enige reden dat we hier weg zouden gaan. Die boerderij is al honderd jaar in de familie en is gebouwd door de opa van mijn opa." Instapklare woning met drie slaapkamers, badka mer met douche en wastafel en dubbele ga rage. Ruime tuin aan de achterzijde. Keuken met inbouwapparatuur. Woonkamer met open slaande tuindeuren en houtkachel. Berging met ruimte voor wasma chine en droger. Verbouwen tot het door Michiel Bouwman De eerste verbouwing: vernieuwing van het dak. foto privécollectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47