m gaat naar Amsterdam Dubbele beenbreuk Van Leiden Carsten Coedegebure 34 SPORT EK INDOORATLETIEK 'Ik ben niet zo groot als Nelli Cooman' Dafne Schippers is blij dat ze zich weer volledig op het sportieve gedeelte kan focussen. PRAAG - Dafne Schippers (21) heeft twee managers in moeten huren. Eén voor het sportieve ge deelte en een andere om de zake lijke kant van haar booming car rière in goede banen te leiden. „Ik kreeg na het EK wel zes tot acht aanvragen per dag. Van het ope nen van winkels, het doorknip pen van lintjes tot huwelijksaan zoeken aan toe", schetst de snel ste vrouw van Europa haar nieu we status op én buiten de baan. Schippers vertelt het aan de voora vond van het EK indoor in Praag even nuchter als geamuseerd. De Utrechtse atlete is geen vrouw van blingbling of andere opsmuk. „Daarom ben ik vooral blij dat ie mand anders nu al mijn zakelijke mailtjes afhandelt." Na het win nen van zowel de 100 meter als de 200 meter op het EK in Zürich wil ze zich immers even fanatiek als altijd kunnen blijven focussen op trainingen en wedstrijden. Opmerkelijk is ook dat Schippers nog altijd niet definitief is geval len voor de glorie en de glamour van de sprintnummers. Ook al zijn het de meest sexy onderde len van de sport, de 1.79 meter lan ge blondine houdt nog altijd de optie open om volgend jaar op de Ik ga mijn keuze meer maken op gevoel dan op basis van kansberekening Olympische Spelen te gaan voor de meerkamp. Ze hakt de knoop pas door in mei na de jaarlijkse meerkampklassieker in liet Oos tenrijkse Götzis. „Langer kun je niet wachten met die keuze", weet ze. „Want als je het één vol gend jaar wil doen op de Spelen, zul je dat deze zomer ook moeten doen op het WK in Peking." Onverstoorbaar, zo zou je de weg naar de splitsing kunnen om schrijven. „Echt, ik laat me niet leiden door tijden of puntenaan- tallen", zegt Schipper op besliste toon. „Ik ga mijn keuze meer ma ken op gevoel dan op basis van kansberekening." Voor de voorma lige jeugdwereldkampioene op de meerkamp was het sprintsucces op het EK bepaald geen openba ring. „Ik ben altijd al snel ge weest, verwijst ze onder meer naar de 11.19 die ze in 2011 al liep op de 100 meter. Inmiddels is dat aangescherpt tot 11,03. „Ach, ik ben nooit zo bezig geweest met tijden", merkt Schippers op. „Na tuurlijk wil ik onder de elf secon den duiken, maar ik bekijk de din gen liever van stap tot stap." Een beetje lacherig reageert ze op de vraag of de samenwerking met de Amerikaanse coach Rana Rei- der haar vooruit geholpen heeft. „Hij kijkt wel eens mee. Vorig jaar zijn we een keer bij hem ge weest. Vaker heb ik hem niet ge zien. Uiteindelijk gaat het er meer om dat mijn trainer (Bart Benne- ma) iets van hem leert. Samen be kijken Bart en ik dan wat we gaan doen. (lachend) Ik doe het lekker hoe ik het doe." nuta PRAAG - Dafne Schippers treedt zaterdag (en ook zon dag als ze de halve finale haalt) aan voor de 60 meter tijdens het EK indoor atle tiek in Praag. Ze gaat met de snelste tijd achter haar naam naar Praag. „De 7,09 die ik dit jaar liep, was erg lekker, maar ten opzichte van het NK zal ik ietsjes har der moeten lopen." De 60 meter was in de jarig tachtig het domein van Nel li Cooman. De in Nieuwer- kerk woonachtige Cooman pakte twee wereldtitels en won zes keer goud op het EK. Vanaf 1986 was ze enke le jaren in het bezit van het wereldrecord: 7.00. Het staat 29 jaar later nog altijd fier overeind als Neder lands record. In Praag zal blijken hoe dicht Schippers bij de tij den van Cooman kan ko men. Zeifis ze er niet be nieuwd naar. „Ik ben niet bezig met de tijden van Cooman. Weet je hoeveel vrouwen ooit sneller zijn geweest dan 7.00? Acht ge loof ik. Dat is dus geen ver gelijking. Ik ben niet zo groot als Nelli Cooman." De Husqvarna-crosser kwam on schuldig ten val maar de vallende motor kwam op zijn been terecht. Nog dezelfde avond is de zestien jarige crosser geopereerd in het ziekenhuis van Terneuzen waar bij een pin in zijn been werd aan gebracht. De dubbele breuk is een flinke domper voor Goedegebure, die zondag nog sterk voor de dag kwam tijdens een wedstrijd in het Gelderse Heerde. Komend weekend stond een wedstrijd in het Brabantse Boekei gepland en een week daarna de eerste wed strijd om het Open Nederlands Kampioenschap in Gemert. Vorig jaar scheurde de talentvolle Zeeuwse crosser in de aanloop naar het seizoen de voorste kruis band van zijn knie af. Bijna het hele seizoen bleef hij buiten com petitie. Saillant detail is dat hij toen op dezelfde dag werd geope reerd als nu. Hoe lang de revalida tie gaat duren is nog onbekend. „Als ik daar werk kan vinden, en dat hoop ik wel, is het niet meer te doen om steeds op en neer te reizen", meent Van Leiden. „Het is toch iedere keer tweeënhalf, drie uur reizen, als het meezit. Daarom ga ik in de buurt van Am sterdam op zoek naar een club van een beetje hetzelfde niveau als Hoek. Als die club komt, teken ik." Van Leiden is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij Hoek. Hiervoor speelde hij drie seizoe nen bij Goes en Dauwendaele (ook drie seizoenen). In al die ja ren promoveerde hij vijf keer: vier keer via de nacompetitie (twee keer met zowel Dauwendaele als met Goes) en in het seizoen 2013/2014 via een kampioenschap met Hoek naar de topklasse. Hij is de vierde speler die aan geeft aan het einde van het sei zoen te vertrekken bij Hoek. Zo moet Ruud Pennings, die ko mend seizoen hoofdtrainer is op sportpark Denoek, het al doen zonder Mathieu Voet (vertrekt naar KW Zelzate), Thomas Van Der Haegen (Oudenaarde) en Mat- tis Persoons (Royal Knokke). Zelf legde de club al wel elf spe lers vast voor het seizoen 2015/2016. Thomas van den Hou ten, bezig aan zijn derde seizoen bij Hoek, was gisteren nummer elf. Eerder verlengden Thomas van Renterghem, Nick de Groote, Bir- gen Martens, doelman Jordi de Jonghe, Giovanni Siereveld, Ma- teusz Kuzmicki, Kyle Doesburg, Ibrahim Eryürük, Lionel Fitsch en Guillaume Clinckemaillie hun verblijf bij de club al. Ik doe het lekker hoe ik het doe' door Ad Pertijs Dafne Schippers Nelli Cooman door Mitchell Minnaard door Herman Heuvink AXEL - Motorcrosser Carsten Goe- degebure uit Yerseke heeft woens dag tijdens een training op het cir cuit in Axel zijn scheen- en kuit been gebroken. HOEK - Gert-Jan van Leiden ver kiest een verhuizing naar Amster dam boven een langer verblijf bij topklasser Hoek. De middenvelder van de Zeeuws-Vlaamse zaterdag- dub hoopt zijn studie Sport, Mana gement en Ondernemen in augus tus af te ronden, om vervolgens met zijn vriendin een huis (in de buurt van) Amsterdam - waar hij nu al studeert - te betrekken. Voor Dafne Schippers was het sprintsucces op het EK bepaald geen openbaring. „Ik ben altijd al snel geweest' foto Fadel Senna/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35