Middelburg wil gewoon zijn stadscamping terug Ambtenaar Goes niet schuldig aan fraude V Mountainbikeroute Vlissingen wil in zes jaar bijna 1000 door het Nollebos studenten extra op kamers lokken Ki Geplukt uit de programma's De provincie heeft op tal van beleidsterreinen een vinger in de pap. Maar merk je daar nu ijk iets van in de praktijk? eigen 28 WALCHEREN INVLOED PROVINCIE 18 maart 20151 Middelburg stelt het inmiddels vijf jaar zonder stadscamping. En ook dit jaar wordt het niks meer, zegt Jorgen Geurts van AVV Be heer, sinds eind 2010 eigenaar van het terrein van de oude stadscam ping aan de westrand van Middel burg. Eerdere plannen van AVV zijn afgewezen en nu wordt ge sproken met de gemeente over wat dan wel acceptabel is. „Maar we zitten nog in een vroeg sta dium, waarin we praten over de gewenste invulling", zegt Geurts. Dat duurt dus nog wel even. Volgens wethouder Dekker moet het terrein in ieder geval een 'groene long' blijven. Daarom heeft de gemeente AW twee op ties voorgelegd. De eerste is een volledige stadscamping, voor ten ten, toercaravans en campers, maar zonder chalets en andere vaste bebouwing. Als AW daar niks in ziet, mogen er aansluitend op de wijk Zanddorp enkele hui- Volgens de rechter is er geen be wijs geleverd dat deze Theodoris K. onrechtmatig heeft gehandeld. De man kwam voor de rechter omdat hij in 2006 als ambtenaar enkele documenten valselijk zou hebben ondertekend waardoor een monumentenstichting aan spraak kon maken op 8,1 miljoen euro aan gemeentegaranties. K. heeft altijd volgehouden dat er grote haast geboden was omdat zijn toenmalige chef de bewuste zen worden gebouwd, maar dan moet vervolgens het grootste deel van het terrein weer park of na tuur worden, zegt Dekker. „De huizen zijn dan ter compensatie van het teruggeven aan de na tuur. Want AW is eigenaar en kan ook alles laten liggen zoals het nu is, en dat willen we als ge meente ook niet." AW wil dat ook niet. Een eerder plan om er honderd chalets te bouwen, is door de gemeente afge wezen. Maar het andere uiterste, een veld voor tenten en caravans dat alleen zes weken in het hoog seizoen vol staat, is voor Geurts ook geen optie. „De hele recreatie sector werkt aan een kwaliteitsim puls en een hoger niveau van over nachtingen op de stadscamping past ook beter bij de stad. Mensen die op een strandcamping willen staan, gaan naar de kust." Volgens Geurts ligt een combinatie van camping, campers en chalets voor de hand. „We willen het seizoen ook flink verlengen. Er moet in ie der geval iets komen, het is zonde dat er nu niks gebeurt." Het idee is ook dat we het seizoen voor de camping flink gaan verlengen documenten niet had afgehan deld en dat de vervaldatum nade re. Daardoor moesten de docu menten tijdens een pauze van de Ben W-vergadering worden onder tekend. Die documenten zijn ech ter onvindbaar. Dat houdt vol gens de rechtbank niet in dat ze niet bestaan. Ook staat vast dat de burgemeester heeft ondertekend. Omdat de burgemeester heeft ver klaard dat hij alleen tekende als de onderliggende documenten in orde waren, gaat de rechtbank er van uit dat dat destijds ook het ge val was. Tegen K. was een voorwaardelijke werkstraf van honderd uur geëist. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN In Zeeland wil de PvdA op het land alleen windmolens op daar voor aangewezen concentratielo caties. Op zee wil de PvdA geen windmolens dicht bij de kust. Aanleg en onderhoud van wind molenparken op zee leveren veel werk op in de Zeeuwse havens. De energiesector kan zo een grote werkgever zijn en blijven in Zee land. Bij nieuwe projecten voor zonne- en windenergie op land gaat de voorkeur uit naar projecten waar in burgers of dorpsgemeenschap pen kunnen participeren, of de projecten die een relatie leggen met de biobased economy. Vormen van duurzame energie, zoals wind- en zonne-energie, zijn in Zeeland op zich op te wek ken door de geografische ligging van Zeeland (veel wind en zon), maar moeten nog rendabel wor den. Tot die tijd wordt hierin niet door de provincie geïnvesteerd en wordt zeker geen subsidiegeld be schikbaar gesteld. D66 D66 wil dat de provincie de regie voert als het gaat om wind energie en keuze van geschikte lo caties. D66 houdt bij het aanwij zen van geschikte locaties reke ning met cultuurhistorie en inpas sing in het landschap en wil ver snippering door plaatsing van los se windturbines voorkomen. Er mogen geen windmolens wor den gebouwd binnen de 12 mijls zone voor de Zeeuwse kust. Op het land zouden alleen op de be staande locaties op waterkerin gen en industrieterreinen nieuwe molens mogen verschijnen. Zeeuwse bedrijven moeten wor den betrokken bij bouw en onder houd van windmolenparken. CULTUUR „Jazeker", zegt Hans Zuiderbaan. De huisarts in ruste bestiert als voorzitter van de sichting Porgy en Bess in Terneuzen de enige echte cultuurtempel die Zeeland rijk is. Internationaal bekend en een podium voor vele grote en be ginnende namen. Jaarlijks gaat er zo'n 1 miljoen eu ro aan provinciaal geld naar festi vals en podiumkunsten in Zee land. Dat mag wel wat minder, vindt een belangrijk deel van de Zeeuwen blijkens onderzoek door het bureau Ipsos. Zuiderbaan neemt die uitkomst nauwelijks se rieus. „Cultuur zou voor de enke ling zijn. Maar afgelopen maan dag bleek op een bijeenkomst over cultuur en sponsoring (overi gens geëntameerd door de provin cie) dat cultuur een grotere markt is voor bedrijven dan de sport. De mogelijkheid om te scoren bin nen deze sector blijkt groter te zijn. Een goed vestigingsklimaat voor bedrijven en woonklimaat is gebouwd op de aanwezigheid van onderwijs, goede zorg en cultuur. Ik hoop dat de provincie zich reali seert dat vooral de kleine podia heel belangrijk zijn voor Zeeland. Ze vormen een fijnmazig net van programma's. Daar zitten echte pareltjes tussen." ZORG In de zorg is men op zijn zachtst gezegd 'verbaasd' over de rol van de provincie. Want plat gezegd gaat de provincie niet over de zorg, en al helemaal niet over de ziekenhuizen. Dat is een zaak van directies en politiek Den Haag. Toch trok de provincie 75.000 eu ro uit voor een onderzoek naar de toekomst van de Zeeuwse (zieken huiszorg. Het antwoord: meer sa menwerking. Dat wist iedereen al. Niemand zegt hardop dat het weggegooid geld is, juist om sa menwerking niet te frustreren. Het rapport wordt waarschijnlijk snel vergeten. De samenwerking zal eerder tot stand komen nu mi nister Edith Schippers zich per soonlijk bemoeit met de toe- Van welke partij een gedeputeerde ook is, ze hebben stuk voor stuk hart voor hun groene portefeuille Enkel voor het deel van de route dat vlakbij familiepark de Kanovij ver en Swaenenburgh Recreatie loopt, wordt een voorbehoud ge maakt door het Vlissingse college. De ondernemers van die bedrij ven komen binnenkort met een plan om dat gebied verder te ont wikkelen. De MTB De Zeeuwse Kust, die vorig jaar is opgericht, gaat de nieuwe route zelf beheren en onderhouden. Met de aparte, gemerkte route voor de avontuurlijke fietsers hoopt het college dat botsingen tussen wandelaars, honden, hard lopers, ruiters en langzamer fiets- verkeer letterlijk en figuurlijk be perkt blijven. De mtb-route om zeilt de kwetsbaarste natuurdelen van het park en krijgt snelheids- remmende voorzieningen waar wandelpaden worden gekruist. Springschansen en andere obsta kels moeten in natuurlijke materi alen worden uitgevoerd. De route wordt onderdeel van een mtb-om- loop van de Walcherse kust. Dat staat in de beleidsnotitie Stu dentenhuisvesting met het motto 'De Stad als Campus' die het colle ge de gemeenteraad voorlegt. Die extra studentenhuizen wil het col lege liefst zien in leegkomende ge bouwen in de binnenstad en Mid dengebied. Hergebruik heeft de voorkeur boven nieuwbouw. In de wijken benoorden de Sloeweg en Oost-Souburg wil het college enkel kamerverhuur toestaan. Het gros van de kamerzoekende studenten komt van de HZ en de marieme opleidingen van Scalda. Vooral in het aantal niet-Zeeuwse en buitenlandse studenten zit de komende jaren groei, dus Vlissin gen ziet mogelijkheden. De helft van de bijna vierduizend studen ten die in Vlissingen een oplei ding volgen, woont op kamers, maar slechts een kwart van die ka merbewoners woont nu ook in de stad Vlissingen. Het gros woont elders in Zeeland, omdat er niet genoeg woonruimte te vinden is in de stad. Er is vooral gebrek aan zelfstandige woonruimte, met ei gen badkamer en keuken, voor een betaalbare huur. De gemeente verkocht kort gele den de leegstaande schoolgebou wen aan de Adriaen Coortelaan aan een ontwikkelaar die er een wooncomplex met mensa en sportzaal van gaat maken. Daarbij worden de containerwoningen ge bruikt die nu aan de Dokhaven staan. Ook het omzetten van leeg staande huizen in kamerverhuur panden mag beneden de Sloeweg, maar niet meer dan vijf procent van de adressen per postcodege- bied. door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelburg wil hoe dan ook zijn stadscamping terug. Het liefst ziet de gemeente dat AW Beheer de oude stadscamping nieuw leven inblaast. „Zo niet, dan zoeken we een oplossing op een andere plek. We hebben grond ge noeg", zegt wethouder Chris Dek ker. MIDDELBURG - Een 62-jarige ex-ambtenaar van de gemeente Goes is gisteren vrijgesproken van fraude. J0rgen Geurts, AVV Beheer PvdA GroenLinks PVV VVD Ivoren toren staat stevig in de klei Marten Hemminga door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Mountainbikevereni ging De Zeeuwse Kust mag een mountainbikeroute aanleggen door het Nollebos en Westduingebied in Vlissingen. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Met de goede kamers en appartementen kan Vlissingen in zes jaar tijd bijna duizend studen ten extra huisvesten. Daar zijn tot 2021 jaarlijks zestig kamers extra voor nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28