Vlissingen krijgt zes punten in mindering Tholense Boys trekt keeper Pietersma aan Bondscoach Loosveld selecteert broers Bouzambou voor kwalificatietoernooi 1 36 SPORT GUYON FERNANDEZ Na twee maanden en acht wedstrijden bij NAC staat spits Fernandez droog: nul doelpunten, nul assists. „Ik heb ook aanbiedingen gehad uit de top- en hoofdklasse, zowel zaterdag als zondag, dus sportief gezien zet ik een stap of twee te rug, maar op Tholen kunnen mijn vrouw en ik via de clubcontacten vast werk krijgen", motiveert de 28-jarige doelman zijn keuze. Pietersma zat bij de NAC-jeugd en was later derde keeper in Bre da. In 2007/2008 huurde RBC Door het terugtreden van Haag landia, dat alle achttien wedstrij den verloor en een punt in minde ring kreeg na een incident in okto ber, komt Vlissingen nu uit op dertig punten uit vijftien gespeel de wedstrijden. De ploeg van trai ner Ruud Pennings speelde dit seizoen al twee keer tegen de zon- dagtak van de club uit Rijswijk en sloot beide wedstrijden met een 4-2 winst af. Zo bezet Vlissingen niet langer de gedeelde tweede plaats, met een punt achterstand en een wed strijd minder dan koploper De Dijk, maar de vierde plaats, met vier punten en twee wedstrijden minder dan de koploper uit Am sterdam. Daarnaast betekent het besluit van Haaglandia een flinke tegen slag voor de productie van spits Jo simar Pattinama. Hij stond na af gelopen zondag op 22 treffers in zeventien duels, maar dat aantal is nu door de KNVB gereduceerd tot vijftien doelpunten in vijftien wedstrijden. Hij was in de twee ontmoetingen namelijk zeven keer trefzeker. hem, daarna stapte hij over naar Willem II, om in 2009 weer de gang naar Roosendaal te maken, waar hij voor RBC elf duels in de eerste divisie keepte. Erwin de Nijs, komend seizoen trainer bij de Boys, is verheugd. „Geweldig om een keeper van die kwaliteit te krijgen." En Dinteloord-coach Jurriaan van Poelje, volgend sei zoen trainer van Vlissingen, heeft er ook een mening over: „De top clubs in de regio zitten te slapen." De topclubs in de regio zitten te slapen BREDA - Na weer een tegenvallend optreden, zaterdag in Enschede te gen FC Twente (1-1), komt de posi tie van Guyon Fernandez als spits van NAC steeds meer in het ge ding. „Het moet beter. Dat lijkt me duidelijk. Hij zit op het randje en zal ook voelen dat hij moet presteren", reageerde Robert Maaskant op de vraag of Fernan dez zijn laatste kans heeft gehad. De bijdrage van de aanvaller aan NAC is minimaal. Na twee maan den en acht wedstrijden staat Fer nandez droog: nul doelpunten, nul assists. Niet alleen zijn rende ment is tot op heden karig, zijn spel houdt ook niet over. Hij lijdt veel balverlies, is geen rustpunt en in de duels met zijn bewakers komt hij zelden als winnaar uit de bus. En dus staat zijn positie onder druk, zei Maaskant giste ren. De supporters hebben het ge duld al verloren in de man die in de winterstop werd aangemerkt als topprioriteit. De vraag is hoe lang de techni sche staf het vertrouwen in Fer nandez houdt. Op de trainingen experimenteert Maaskant al met Erik Falkenburg, Felitciano Zschusschen en Hakim Borahsas- ar in de punt van de aanval. Waar bij moet worden aangetekend dat Fernandez evenals doelman Jelle ten Rouwelaar een verkoudheidje te pakken heeft en daarom giste ren ontbrak bij de training. „Het is logisch dat ik meerdere op ties uitprobeer aangezien de druk op Fernandez toeneemt. Ik moet wel zeggen dat hij zeer schuldbe wust is over het feit dat hij niet brengt wat van hem verwacht wordt", zei Maaskant die ook een lans wil breken voor zijn aanval ler. „Dat er gezegd wordt dat hij niks om NAC geeft, klopt niet. Bij de gelijkmaker van Falkenburg was hij na Amieux en Noppert de derde speler die op Erik sprong. Dat zegt veel over de betrokken heid die hij bij de club voelt." Maar waarom wil het dan niet vlotten met Fernandez bij NAC? „Daar hebben we met z'n allen geen antwoord op. Hij heeft in het verleden bewezen dat hij het niveau aankan. Hij heeft diepgang en kan zelf een kans creëren. Daar om is hij gehaald door ons. Dat Ter voorbereiding op het kwalifi catietoernooi werkt het Neder landse zaalteam van 8 tot en met 11 maart een trainingsstage af in Barcelona. Op maandag 16 maart reist de veertienkoppige selectie af naar Bosnië en Herzegovina, waar Oranje het op zal nemen te gen het thuisland (op 18 maart), Rusland (19 maart) en Letland (21 maart). De nummer één van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het EK in Servië in 2016. Voor in elk geval de nummer twee is er nog een herkansing via de play-offs. Doordat alle activiteiten van het Nederlands zaalvoetbalteam vrij wel de gehele maand maart be slaan, moet het tweetal liefst vier wedstrijden van zondag-hoofd klasser VC Vlissingen aan zich voorbij laten gaan. Trainer Ruud Pennings kan geen beroep doen op de twee in de competitieduels met achtereenvolgens AFC'34, Chabab en Hollandia. Ook bij de bekerwedstrijd tegen Dongen zul len zij niet aanwezig zijn. Pennings kan wel een beroep doen op Khalid El Hattach, even als de broers Bouzambou de laat ste tijd een vaste waarde in de se lectie van Oranje. De verdediger kampt nog met knieklachten en moet de buitenlandse tripjes daar door aan zich voorbij laten gaan. Maaskant wil zijn door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Zondag-hoofdklasser Vlissingen krijgt door het terugtre den van hekkensluiter Haaglandia zes punten in mindering. De club uit Rijswijk besloot niet meer op te komen dagen bij de resterende competitiewedstrijden, waardoor de KNVB zich genoodzaakt zag het team uit de hoofdklasse A te ver wijderen. Op basis hiervan wijzigt de competitiestand en komen de behaalde punten tegen deze ploeg, evenals de gescoorde doelpunten, te vervallen. 7 Josimar Pattinama raakt door de be slissing om Haaglandia uit de competi- tiete halen in één klap zeven doelpun ten kwijt. Hij stond op 22 treffers en komt nu op vijftien doelpunten. door Peter de Brie THOLEN - Keeper Ariën Pietersma van zaterdag-eersteklasser Dinte- loord staat volgend seizoen onder de lat bij Tholense Boys, dat uit komt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Jurriaan van Poelje Dirk Boehlé, hier in actie tijdens wedstrijden in Vrouwenpolder in juli 2014, maakt een reële kans op een WK-ticket. foto Ruben Oreel door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - De Vlissingse zaalvoet ballers Hoessein en Saïd Bouzam bou zijn door bondscoach Marcel Loosveld geselecteerd voor het EK-kwalificatietoernooi in Bosnië en Herzegovina. Daarmee zorgen de broers, beiden spelend voor zo wel zondag-hoofdklasser Vlissin gen als zaalvoetbalclub Gelko Has selt, voor een primeur. Nooit eer der was er een Zeeuw actief op een EK-kwalificatietoernooi bij het zaalvoetbal. Saïd (links) en Hoessein Bouzam bou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62