Jmhw Tegen de stroom in Acht arrestaties schietpartijen almanak ZEEUWS-VLAANDEREN Bouzambou's spelen in kwalificatie Veel lijstvulling bij verkiezing Beachboom staat voor zijn eerste wintereditie UitGids Komst van twee bedrijven op één locatie, Vlaeynatie en Plantacote, is op termijn goed voor ongeveer vijftig arbeidsplaatsen. DONDERDAG 5 maart 2015 WESTDORPE - Havenbedrijf Zee land Seaports viert vandaag een feestje op de Axelse Vlakte. Voor het eerst sinds jaren vestigen zich twee nieuwe bedrijven op het ter rein: op- en overslagbedrijf Vlaey natie en producent van speciale meststoffen Plantacote. De eerste paal voor de terminal van Vlaeynatie en de productielo catie van Plantacote gaat vanmid dag de grond in. De procedures voor de bouw hebben lang ge duurd. Al in juni 2013 kondigde Zeeland Seaports de komst van de bedrijven aan. In totaal nemen zij 11,3 hectare grond af. Voorlopig zal dat niet helemaal worden be bouwd. Vlaeynatie begint met een terminal van 3,2 hectare, Plan tacote neemt een kleine halve hec tare in gebruik. De verwachting is dat de bouw in september afgerond zal zijn en dat na een opstartfase de werk zaamheden eind dit jaar kunnen beginnen. Plantacote, een dochter onderneming van het grote Chi leense meststoffenconcern SQM Vitas, gaat op de Axelse Vlakte ge specialiseerde meststoffen maken voor onder meer de bloemen- en grasteelt. Vlaeynatie zorgt voor de op- en overslag en verpakking van die meststoffen en gaat op de Axelse Vlakte ook producten van SQ_M Vitas behandelen voor de West-Europese markt. Een woordvoerder van Plantacote laat weten dat de vestiging bij Westdorpe 'op termijn werk zal bieden aan tien personen'. Vlaey natie kan daar nog geen medede lingen over doen, maar eerder was er sprake van werkgelegen heid voor al met al zo'n vijftig De Axelse Vlakte is eind jaren tachtig aangelegd. Er is nog altijd vijftig hectare bedrijfsgrond beschikbaar. mensen. Dit aantal zal naar ver wachting groeien, als de vestiging op stoom is. De komst van de twee nieuwko mers naar de Axelse Vlakte is voor Zeeland Seaports een behoor lijke opsteker. Kraan- en trans portbedrijf Mammoet was in 2011 de laatste onderneming die op het terrein grond afnam. De Axel se Vlakte is eind jaren tachtig aan gelegd en biedt nog altijd een vrij lege indruk. Het grootste bedrijf dat er zich heeft gevestigd, al in 1992, is het Finse staalconcern Ou- tokumpu. Op de Axelse Vlakte is momenteel nog vijftig hectare be drijfsgrond beschikbaar. TERNEUZEN - Opnieuw heeft de po litie een arrestatie verricht in het kader van het onderzoek naar de schietpartijen op 30 november en 16 december in Terneuzen. Een vrouw is gisterochtend opgepakt in Westdorpe. Het aantal aanhoudingen voor de schietpartijen, waarbij één dode en één zwaargewonde viel, ligt daarmee al op acht. De politie sluit meer arrestaties niet uit. De vrouw uit Westdorpe wordt verdacht van 'mogelijke mede plichtigheid'. Zij is voorlopig vast gezet in politiecellencomplex Mij- kenbroek in Breda. Niet dat ze een gat in haar hand heeft, maar aan het eind van haar inkomen hield ze altijd een stukje maand over. Waar blijft toch al mijn geld, vroeg de Vlissingse dame zich verbouwereerd af. En dus besloot ze elke cent die eruit gaat op te schrijven. Of het nu aan de kapper, bakker of super is. Alles gaat in 'het grote boek'. Sindsdien lijken inkomsten en uitgaven keurig in balans. Of toch niet? Wie goed kijkt, valt iets op bij de uitgaven. Jmhw staat er in het klein tussen. Een boekhoudkundige term? Welnee. Het staat voor 'Joost mag het weten'. Hoe dan ook, op papier komt nu evenveel binnen als er uit gaat. KAPSALON Bij de verkiezingen voor Provinciale Staten en het waterschap valt er genoeg te kiezen, maar niet elke kandidaat wil ook gekozen worden Nieuwkomers op Axelse Vlakte door Harmen van der Werf TERNEUZEN - In de Noordstraat in Terneuzen staan meer dan twintig winkelpanden leeg. Ondernemersvereniging Bizzy en de gemeente Terneuzen broeden op een plan om de gevolgen van stijgende digitale verkoop te vertalen naar nieuwe bestemmingen voor winkelruimtes. Kapster Jessica Price (28) geeft het goede voorbeeld. Je kunt im- Tip? redactie@pzc.nl mers nog altijd niet via internet je haren laten knippen. Op de plek waar tot een tijdje terug een kledingzaak zat, runt ze sinds gisteren haar salon Infinity. „Dat betekent oneindig, wat slaat op mijn creativiteit." Price was tot voor kort actief bij Les Artistes in Terneuzen. „Met mijn ei gen salon komt een droom uit." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25