Specialisten behandelen vaak te lang door Dorsvloer pas nu 'vol confetti Erekoorden marin voor hulp op A58 ulpop A58 53 32 en $3 Tunnelvisie in zaak Meye 26 en 27 Met beroep op gelijkheidsbeginsel eisen medewerkers provincie Zeeland zelfde vertrekregeling als twee ex-directeuren. Munsterman is een lefgozer die zich vergaloppeert 2 en 3 Mijn vader en broers gingen de rook in en mijn met de angst dat ze niet meerteru F zouden komerf Zonnig DONDERDAG 5 maart 2015 Advocaat Martijn van der Want betoogt dat het OM last had van tunnelvisie in de zaak rond de moord op Henry Meye uit Sint-Maartensdijk. MIDDELBURG - Zes voormalige me dewerkers van de provincie Zee land eisen bij de Raad van State (RvS) dezelfde vertrekregeling als twee oud-directeuren. Zij hebben het sterke vermoeden dat bij de grootscheepse reorgani satie in 20t2 toenmalig provincie secretaris Viek Verduit en direc teur economie en mobiliteit Jo- han Stalknecht een riantere rege ling hebben ontvangen dan de op zich al genereuze 57+-maatregel waarmee 160 ambtenaren destijds zijn vertrokken. Met een beroep op het gelijkheidsbeginsel vinden de zes ambtenaren dat ze finan cieel gezien gelijk moeten worden behandeld. Ook eisen zij open baarmaking van de overeenkom sten met de beide directeuren. De rechtbank Oost-Brabant in Den Bosch heeft hen in septem ber 20t4 in het ongelijk gesteld. In een vergelijkbare zaak oordeelde de RvS vorig jaar oktober echter dat dergelijke regelingen wel dege lijk openbaar moeten worden ge maakt. Voor de zes Zeeuwse pro vinciemedewerkers is dat mede aanleiding om ook naar de RvS te stappen. De verwachting is dat de zaak later dit jaar wordt behan deld. De vertrekregelingen bij de provincie zijn al omstreden van wege de hoge kosten, mede door de strafhefïïng van zestien mil joen euro die de fiscus heeft opge legd. Volgens Gedeputeerde Sta ten levert de operatie per saldo een besparing van 46 miljoen op. Diverse deskundigen zetten grote vraagtekens bij die berekening. DEN HAAG - Te veel specialisten be handelen liever door dan dat ze met hun patiënt de dood bespre ken, zegt artsenfederatie KNMG. „Dokters schieten door in de wil om mensen beter te maken. Ze kunnen steeds meer, maar dat is lang niet altijd wenselijk", stelt hoogleraar Kwaliteit van zorg Ger- rit van der Wal. Hij presenteert vandaag het rapport Niet alles wat kan, hoefthet resultaat van ander halfjaar overleg tussen artsen, pa tiënten- en ouderenorganisaties. Eerder KNMG-onderzoek liet zien dat 60 procent van de artsen te lang doorbehandelt. Van der Wal: „Dat moet stoppen." - 4 W i fv 4S Franca Treur tiebron. „Er is nooit een bruiloft gevierd. En confetti was er pas de afgelopen nacht. Niet wit, maar vol kleur, met die regen van vonken", overziet ze spijtig de schade. Zelf was ze in haar woonplaats Amsterdam toen dinsdagavond tegen elf uur (misschien als gevolg van kortsluiting) de vlam in het hooi sloeg. Slapen kwam er niet van, nadat de telefoon ging en ze hoorde dat de brandweer het vuur met groot materieel bestreed. Liefst 1200 meter slang werd uitgerold naar de dichtsbijzijnde watergang. Ze nam de eerste trein richting Meliskerke, waar haar vader en twee broers de dikke rook in waren gerend om koeien uit de stal te halen. „Blij", zegt Franca Treur, „dat ik dat niet heb gezien. Voor mijn moeder moet het afgrijselijk zijn geweest: wachten met de angst dat ze niet meer terugkomen. Ze hebben het gered, gelukkig. Maar dat weet je pas achteraf." Bij de brand, die pas na vier uur onder controle was, vond één koe door verstikking de dood. Meliskerke lag een tijdlang onder een dikke rookwolk. In de schuur mag dan nooit feest zijn gevierd, er is wel veel gespeeld, aldus Treur. „We renden en sprongen, van deel naar deel, speelden verstoppertje, slingerden aan touwen. Vooral in de winter. Lekker warm was het er dan." MELISKERKE - „Gruwelijk", zegt schrijfster Franca Treur. „Het was de mooiste schuur, echt ouderwets nog. Al dat andere is er later bijgebouwd." Precies die schuur bij haar ouderlijk huis bij Meliskerke, figurerend in haar bestseller Dorsvloer vol confetti, brandde in de nacht van dinsdag op woens dag tot de grond toe af. In het boek wordt in die schuur een bruiloft gevierd, en onttrekt een wit dwarrelend gordijn van confetti de feestganger voor enkele seconden aan ieders gezicht. In werkelijkheid was de schuur louter inspira- Editie: Walcheren 257e jaargang nr. 54 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Ambtenaren naar rechter door Rolf Bosboom pagina 26: Commentaar; Druk om te vertrekken bij provincie was groot O pagina 9: Arts moet behande ling durven stoppen; Dood ver dient plek in spreekkamer DE STELLING Reageer op pzc.nl Dokter mag nooit stoppen met behandelen UW MENING 406 reacties Ik weet nog niet op welke partij ik ga stemmen EENS ONEENS foto Ruben Oreel. door Henk Postma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1