Dolf Roks en Wim Ovaa coördinatoren bij de JVOZ Ontdek'Late Rembrandt' online. Zussen houden stand in 36 SPORT Wentzler Pauwels verslaat incompleet T-Tel, dat daardoor nog geen kampioen is. Van Kouteren degradeert al. kpn.com/rembrandt RUKS MUSEUM Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. Roks wordt verantwoordelijk voor het technisch beleidsplan en de juiste uitvoering daarvan. De Zierikzeeënaar wordt coördinator van de opleiding. Omdat Roks ook nog als manager spelerszaken en scouting werkzaam is bij Sparta Rotterdam en hierdoor niet volledig inzetbaar is, heeft het interim-bestuur nog een twee de persoon toegevoegd aan de or ganisatie. Dat is gebeurd in de per soon van Wim Ovaa. Hij keert daarmee terug bij de opleiding. Ovaa vertrok bijna twee jaar gele den na een conflict. „Ik word geen hoofd opleidin gen", benadrukt Roks. „Dat is ie mand die dagelijks op de club is, maar dat is niet het geval. Ik ga de opleiding coördineren, dus de speelwijze bewaken en de manier van coachen uitzetten. Verder zal ik regelmatig overleg voeren met de trainers. Wim Ovaa gaat mij ondersteunen. Ik heb vanaf het be gin gezegd dat ik de JVOZ niet zal loslaten." Het interim-bestuur van de JVOZ heeft voor deze nieuwe opzet ge kozen, omdat onlangs de onder handelingen met Dennis de Nooijer op niets uitliepen. Hij was de beoogd technisch coördi nator. De Nooijer miste in de ge sprekken echter het vertrouwen en verschilde ook van mening over de te varen koers. Twee weken geleden besloot hij samen met zijn broer Gérard per direct zijn taken voorlopig neer te leggen. Uit onvrede met de gang van zaken. Ruim een week gele den stapte ook Karl Vergouwen als trainer op, omdat er in zijn ogen aan afspraken werd getornd. Maandag werd bekend dat Ruud Pennings, trainer van VC Vlissin- Dolf Roks gen, die leemte gaat opvullen. Hij neemt Cl onder zijn hoede. Mar cel Lourens, die eerder Cl trainde, gaat zich nu bezighouden met D2. Keeperstrainer Adri Franke heeft zijn taken inmiddels overgedra gen aan Bart van Wuijckhuijse. Het was de bedoeling dat Franke pas aan het eind van het seizoen zou stoppen, maar wegens pri- vé-omstandigheden moet hij eer der afhaken. Het interim-bestuur van JVOZ, dat uit John Dane (voorzitter), Roel Latuheru (secretaris) en Jon Herselman (penningmeester) be staat, wil de komende weken ook nog invulling geven aan een raad van advies en toezicht. Binnen kort wordt een algemene leden vergadering gehouden en zullen de leden zich moeten uitspreken over de aanpassing van de statu ten. Ook moeten de beoogde be stuursleden officieel gekozen wor den. Binnen het interim-bestuur is er nog altijd de hoop dat, wanneer de ergste emoties zijn weggeëbd, Gérard en Dennis de Nooijer be reid zijn om weer activiteiten voor de JVOZ te ontplooien. De oprichters worden gezien als be langrijke boegbeelden. Gérard en Dennis de Nooijer doen er voorlo pig het zwijgen toe, maar hebben wel laten doorschemeren dat ze blijven openstaan voor een terug keer. TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Wentzler Pauwels hebben het kampioensfeestje van T-Tel even uitgesteld. De ploeg uit Vogelwaar de bezorgde in Terneuzen de kop loper in de eerste klasse van het zaalvoetbal zijn tweede competi tienederlaag: 4-7. T-Tel was geha vend door het ontbreken van Jona than Constansia en het niet mee spelen van de niet fitte Sinan Co- ban, die wel als gelegenheidsdoel man optrad. T-Tel-Wentzler Pauwels 4-7 (2-2): Wentzler Pauwels begon sterk (0-2), maar T-Tel kwam te rug tot 2-2. Na de pauze maakte T-Tel de 3-2, maar daarna sloeg de ploeg van de coaches René Dank- aart en Theo Pauwels onverbidde lijk toe. Martijn van Passel passeer de drie keer Sinan Coban. Ook ging de vermoeidheid bij de Ter- neuzenaren parten spelen, omdat ze geen wissels hadden. Doelpuntenmakers. T-Tel: Can Kiran en Yassine Benali 2. Wentzler Pau wels: Martijn van Passel 3, Johan de Waal 2, Sebastian Vanhijfte en Dennis van Passel 1. LimeWorkx/'t Keldertje-Du Commerce Bodyline 4-7 (2-1): Er leek voor rust nog weinig aan de hand voor LimeWorkx, maar in de tweede helft zakte de ploeg helemaal weg. Du Commerce speelde in die fase gretiger en pro fiteerde van het slordig verdedi gen bij de thuisclub. Doelpuntenmakers. LimeWorkx/'t D'Ouwe Brug/Outokompu-OQ_ Value 4-10 (4-6): De Sassenaren deden voor de pauze niet onder voor de ploeg uit Axel, waarbij Ste ven Ockeloen al snel uitviel. O Cf Value legde de basis voor de winst dankzij een sterk collectief optre den. D'Ouwe Brug bleef na rust zonder doelpunten. Doelpuntenmakers. D'Ouwe Brug: Dario Sandrini, Sebastian de Meijer, Ricky en Wesley Winne 1OQ Value: Jarno Waebeke, Titiano Staes en Mar cus Ongenae 3, Cerben Schram 1. Tencezaman-Baderie Dam 7-0 (3-0): Tencezaman herstelde zich goed van de nederlaag van vorige week. De Hulstenaren speelden ge disciplineerd en waren collectief sterk. De Terneuzenaren werd geen treffer gegund. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Niek Luime 3, Joost Bouman, Jonas Roels, Tom de Strooper en Angelo Verbraeken 1. Smit Sportprijzen-De Boemel 12-5 (6-3): De Terneuzenaren be vestigden hun vorm van de laatste weken met een royale zege. De Boemel zit in een dipje. Via vlotte combinaties liep Smit Sportprij- zen uit naar 6-3 bij rust. Na de pau ze werd de marge verder uitge breid, mede door topscorer Niels de Booij. Doelpuntenmakers. Smit Sportprij- zen: Niels de Booij 5, Robbie Vermast en Remy de Die 3, Anrico van Hecke 1. De Boemel: Randy Lauret, Niek de Me ijer, Robbin Cornelissen, Comé Lan- gendoen en Robbie Vermast (ed) 1. De Molenhoek-Van Kouteren 4-1 (2-0): Een eenvoudige Hoekse ze ge. De Molenhoek had niet zijn beste vorm nodig om Van Kou teren naar een nederlaag te spelen. Door het verlies degraderen de Ter neuzenaren naar de tweede klasse. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Thijs de Blaeij 2, Mare de Haas, Maikel Krans 1. Van Kouteren: Tim Vael 1. Ontdek samen met Jort Keider, André Kuipers, Sophie Hiibrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt Hoofdsponsor van het Annelies (64) en Lucie (70) erfden de duivenmicrobe van wijlen vader Piet. Ze behoren al jaren tot de mannenwereld die de duivensport toch nog steeds is. En dat terwijl de jeugdcommis sie van de Afdeling Zeeland er al les aan doet om de emancipatie in de duivensport tot bloei te brengen. Annelies en Lucie groeiden op met de duiven. Ze mochten ech ter in hun jonge jaren niet in de buurt van dat duivenhok komen, en zeker er niet op. Annelies: „De duiven mochten van vader niet gestoord worden. Ze moesten rust hebben. Helaas werd hij ziek. De duiven weg doen was geen optie, dus wij pakten het over. Eerst ik zelf, later kwam Lu cie erbij. Dit omdat ik problemen kreeg met de longen. In eerste in stantie dacht men dat het gevrees de 'duivenstof de boosdoener was. Dat werd ontkracht, maar in die periode kwam Lucie erbij om dat ze de hokken ging schoonma ken." door Jan Dagevos VLISSINGEN - De Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) krijgt op technisch gebied een nieuwe orga nisatie. Nu Dennis de Nooijer heeft bedankt voor de functie van tech nisch coördinator gaan Dolf Roks en Wim Ovaa de kar gaan trekken. T-Tel moet feestje even uitstellen door Aector Doorns Keldertje: Tim de Braai 2, Stefan Jan- se en Mike Stenzei 1. Du Commerce: Dennis Kampen en Boas Wolfert 2, Michel Romeijnsen, Roy Baes en Jel- mer Dingemanse 1. door Fred Rabout SINT JANSTEEN - Van Annelies en Lu cie Rottier uit Sint Jansteen mag het duivenseizoen 2015 beginnen. De 44 oude, ervaren duiven zitten gereed. Voor het nageslacht, een kleine dertig jonge, is gezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36