Indiase verkrachter geeft slachtoffer schuld Middellandse Zee bedreigd door tweede Suezkanaal Betaal je niet blauw aan deze kleurrijke telefoon. BUITENLAND 9 hollands nieuwe. Bondsdaglid bekent in kinderpornozaak Het Duitse voormalige SPD-Bondsdaglid Sebastian Edathy heeft schuld bekend in de kinderpornozaak die tegen hem loopt. De beken tenis maakt deel uit van een deal die erin voorziet dat de zaak wordt geseponeerd als hij geld doneert aan een goed doel. Edathy schenkt 5000 euro aan de kinderbe scherming in de deelstaat Nedersaksen. Ouders herkenden Jihadi John als zoon De moeder van Mohammed Emwazi herkende haar zoon direct, toen zij de IS-video zag waarop hij de Amerikaan James Foley onthoofdde. Vo rige week werd duidelijk dat Emwazi de gemaskerde IS-beul is. Britse media meld den maandag dat zijn ouders dat eerder doorhadden. Jiha di John zei hen in 2013 dat hij naar Syrië ging om liefdadig heidswerk te doen. 'IS bedreigt TVvitterpersoneel' Twitter en de Amerikaanse overheid onderzoeken be dreigingen die Islamitische Staat heeft geuit tegen het sociale netwerk en zijn me dewerkers. IS leunt zwaar op Twitter voor versprei ding van propaganda. Was hington vroeg daarop aan Twitter om IS-accounts te blokkeren, waarop IS rea geerde met de bedreigingen. Peshmerga per ongeluk beschoten Een Nederlandse militair heeft gisteren tijdens de trai ningsmissie in het noorden van Irak per ongeluk een Koerdische strijder bescho ten. De peshmerga-strijder is gewond geraakt en overge bracht naar een ziekenhuis. De Nederlandse trainers lei den sinds twee weken Koer dische peshmerga's op om te strijden tegen terreur groep Islamitische Staat. De zes vergrepen zich in 2012 aan de 23-jarige vrouw toen ze met hen 's avonds in een bus reed, sa men met een mannelijke begelei der. Bovendien werden zij en haar vriend ernstig mishandeld met ijzeren staven. Dat zou niet zijn gebeurd als de vrouw zich niet had verzet, zei de ter dood Toen Stefano Piraino voor het eerst voor de kust van Israël dook, ging er een schok door hem heen. „Het was alsof ik in de Rode Zee aan het duiken was", zegt de bio- logieprofessor uit Salento in Ita lië. „90 procent van de vissen was uitheems." Israël ligt niet ver van de plek waar het Suezkanaal in de Middel landse Zee stroomt. Dat kanaal stelt sinds 1869 niet alleen sche pen uit de tropen in staat Europa te bereiken, maar ook vissen en kwallen. De Middellandse Zee, die driehonderd uitheemse soor ten telt, is tropischer geworden. Dat baarde biologen al langer zor gen, maar die zorg heeft plaatsge maakt voor paniek: deze zomer verdubbelt het Suezkanaal. „Dit wordt de grootste habitat-veran dering in tweehonderd jaar", zegt Piraino. Achttien wetenschappers schre ven een brandbrief in vakblad Bio logical Invasions. Hoofdauteur Bella Galil: „We spelen Russische roulette, niet met een baai of een rivier, maar met de hele Middel landse Zee." Ten minste zeven Libanezen wer den al getroffen bij dit morbide spel, niet door een kogel, maar door een kogelvis. Ze aten deze vis en even later waren ze dood. EGYPTE Het gif van de lagocephalus scelera- tus kan in 17 minuten een mens doden. De eerste kogelvis zwom in 2003 vanuit de Rode Zee door het Suezkanaal. Nu is de hele oos telijke Middellandse Zee gekoloni seerd, tot aan de hak van de Itali aanse laars toe. In hetzelfde gebied hebben twee andere tropische indringers de al- genweiden kaalgevreten die snor kelaars voor de Griekse en Turkse kusten ooit mochten bewonde ren. Met de algen verschrompelde ook de visstand. Nog erger zijn kwallen met dui zenden pijnlijke tentakels. Som mige zwermen kwallen zijn 100 kilometer lang. „Ik denk dat we uiteindelijk netten moeten span nen om wateren voor de kust vrij te houden voor zwemmers", zegt Piraino, de Italiaanse bioloog. Hoe gevaarlijk uitheemse soorten kunnen zijn, bleek dertig jaar gele den. Toen kieperde het diepzee museum in Monaco volgens bio loog Alexandre Meinesz een zak aquariumafval het raam uit. Vijf tien jaar later was 97 procent van de zeebodem tussen Toulon en Genua bedekt met een giftige kil ler-alg uit Australië. „Sindsdien is hij grotendeels weer verdwenen, waarschijnlijk door genetische mutatie", zegt Meinesz. Maar sinds de blunder van het ver maarde museum zit de schrik er goed in onder biologen. Piraino drong bij Egypte aan op een stu die naar de impact van het twee de Suezkanaal, maar ving bot. Sterker, het tweede Suezkanaal, parallel aan het bestaande, wordt in razend tempo gegraven. Egypte lijkt de klus te klaren in een jaar. Een pakket obligaties ter waarde van 7,5 miljard euro om het pro ject te financieren werd in acht da gen verkocht. Vijftienhonderd huizen werden vernietigd. Een le gertje aannemers, waaronder Bos kalis en Van Oord, werd inge huurd voor het graafwerk. Een an der leger, van soldaten, beveiligt de notoir onveilige regio. De haast is begrijpelijk. Egypte zag zijn toerisme de laatste jaren instorten. Het nieuwe kanaal kan jaarlijks ruim 3 miljard euro extra inkomsten genereren. Wetenschappers hadden gehoopt dat Egypte net als in 1869 een zoutwaterbarrière zou bouwen, die vissen tegenhoudt. Die eerste sluis werkt niet meer omdat het kanaal al zes keer is verbreed. Een nieuwe barrière in beide kanalen kan echter de redding van het mi lieu betekenen. veroordeelde Mukesh Singh. „Als ze wordt verkracht, moet een vrouw zich niet verzetten. Ze moet zich stilhouden en de ver krachting toestaan." De verkrach ting zorgde voor grootschalige de monstraties in India. Singh ontkende eerst betrokken heid, maar DNA-sporen bewezen dat hij zich aan de vrouw had ver grepen. In het interview toont hij geen berouw. „Je kunt niet met één hand klappen, daar heb je twee handen voor nodig. Een net meisje zwerft niet rond om negen uur 's avonds. Een meisje is veel verantwoordelijker voor verkrach ting dan een jongen." Apple iPhone 5c 275 MB/minuten/sms 500 MB extra hollandsnieuwe.nl/pzc DINSDAG 3 MAART 2015 spreid. Honderden brandweerlieden bestrijden de brand. Gisteren ging de wind, die het blussen bemoeilijkt, even liggen, maar vandaag neemt die weer toe in kracht, foto Nic Botha/ANP VERDEN MISME RAQQA WASHINGTON ERBIL NEW DELHI - Niet de zes Indiase mannen die haar bruut verkracht ten en zo zwaar mishandelden dat de vrouw twee weken later over leed hadden schuld aan het inci dent, maar de vrouw zelf. Dat zegt een van de daders in een interview dat hij vanuit de cel heeft gegeven. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Egypte opent in augustus een tweede Suezkanaal. Dat is goed voor het land maar slecht voor de Middellandse Zee, waar een milieuramp dreigt. Middellandse Zee Suezkanaal|J Suez - Het nieuwe kanaal ligt voor een deel parallel aan het huidige kanaal zodat tweerichtings verkeer mogelijk is. infographic JD/DPd Uniek aanbod sy je betaalt slechts per maand! In blauw, wit en roze - 4" display - iOS 8 Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5c (t.w.v. €599,-) nu voor maar €12,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €23,- heb je die kleurrijke iPhone en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau. Bij hollandsnieuwe heb je de vrijheid om eenvoudig je abonnement af te stemmen op jouw verbruik. Wil je bijvoorbeeld meer internetten? Voor slechts €2,- meer krijg je nog 500 MB erbij (totaal dus 1000 MB). Zo profiteer je maximaal van onze voordelige tarieven en weet je zeker dat je nooit te veel betaalt. Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9