terug naar bloeiperiode Nieuwste aanwinst van Multraship op komst Ontdek'Late Rembrandt' online. Kaartverkoop concert Young Ones begonnen ZEEUWS-VLAANDEREN 31 Bus voorlopig nog gratis voor 65-plussers kpn RUKS MUSEUM kpn.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. Verder dan 1 augustus willen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten nog niet kijken. „Wij willen eerst afwachten wat de gevolgen zijn van de nieuwe dienstregeling", geeft de Terneuzense wethouder Cees Liefting aan. „Het hele net is veranderd. Nogal wat kleinere dor pen zijn alleen met de haltetaxi te bereiken, waarvoor van te voren gebeld moet worden en waar een ander betalingssysteem voor geldt dan de OV-chipkaart. En in Terneuzen-stad zijn bijvoorbeeld negen bushaltes geschrapt. We weten niet welke gevolgen dit alle maal heeft voor het gebruik door 65-plussers." Al sinds 2010 is het openbaar ver voer in de eigen regio gratis voor Zeeuws-Vlaamse 65-plussers. Het doel was tweeledig: de mobiliteit van 65-plussers bevorderen en de druk op het door de gemeenten gesubsidieerde WMO-vervoer ver minderen. Meer ouderen reizen inderdaad met de bus. Ook is de groei van het WMO-vervoer be perkt, wat dit jaar zeker het geval zal zijn, omdat de tarieven vanwe ge de stijgende kosten zijn verdub beld. Hoewel het busnet is be perkt, zijn de gemeenten overi gens nauwelijks minder kwijt voor het gratis vervoer. De Nederlandse scheepswerven- groep Damen Shipyards heeft het schip gebouwd op de eigen werf in het Roemeense Galati. De Mul tratug 28 is momenteel onderweg naar Terneuzen, waar directeur Leendert Muller de sleepboot bin nen veertien dagen verwacht te kunnen verwelkomen. De Multraship is vrij uniek. Da men heeft nog maar één keer eer der een sleper van dit type (ASD 2810 Hybrid) gebouwd. „Het bij zondere eraan is dat het schip hy bride is, dat het diverse voortstu wingssystemen heeft: diesel-di rect, diesel-elektrisch en accu-aan gedreven", verklaart Damen-pro- jectmanager Dinu Berariu in Gala ti. Het voordeel daarvan is minder brandstofgebruik en een afname van de emissie, met, aldus Bera riu, respectievelijk dertig en zes tig procent. Multraship heeft nog twee 'gewo ne' slepers besteld bij Damen die in Vietnam worden gebouwd en het tweede kwartaal naar Terneu zen komen. Een datum voor de of ficiële ingebruikname van de Mul tratug 28 is nog niet geprikt, laat Leendert Muller weten. Ontdek samen met Jort Keider, André Kuipers, Sophie Hiibrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt noit Kervyn schat dat er jaarlijks dertig- tot veertigduizend bezoe kers naar Brugge komen om de re ligieuze stoet te aanschouwen, af hankelijk van het weer. Brugge gaat met de processie ver terug in de tijd, naar de bloeipe riode van de stad van de dertien de tot de vijftiende eeuw. De oor sprong van de Heilig Bloedproces sie gaat nog verder terug, naar Diederik van de Elzas, graaf van Vlaanderen. Hij had zich tijdens de tweede kruistocht naar het Heilig Land (Israël) zo helfhaftig gedragen dat hij een relikwie van het Heilig Bloed van Jezus kreeg en in 1150 meebracht naar Brugge. Het Heilig Bloed wordt nog altijd geëerd, met een grote historische stoet waarin schapen niet mogen ontbreken. Ze brachten immers de wol voort, waarop één van de economische pijlers van het oude Brugge, de lakenindustrie, was ge baseerd. De Heilig Bloedprocessie is dit jaar op 14 mei. De activiteiten be ginnen al om 8.30 uur met een viering in de Basiliek van het Hei lig Bloed. De processie vindt plaats van 14.30 tot 18.00 uur. The Young Ones spelen muziek met als thema Viva la Vida. De noordhal in Den Dullaert wordt omgetoverd tot een tropisch pa leis waarin Spaanse, Caribische en Latijns Amerikaanse muziek zal klinken. Belle Perez zingt haar grootste hits: Enamorada, Dime en El Mundo Bailando. De Spaans- Belgische Perez brak door na haar deelname aan het programma Eu rosong in 2000 en verwierf daar na bekendheid als zangeres en presentatrice. Televisie-presentator Frits Sissing praatte eerder muzikale evene menten en programma's aan el kaar zoals Maestro, de Musical Awards, Musical Sing Along en Op Zoek Naar... Hij is ook bekend van Opsporing Verzocht. Voor het eerst werken The Young Ones met een klankregisseur in, om het geluid te optimaliseren. Een kaart kost 20 euro, te bestel len via de internetsite www.the- young-ones.com. I Hoofdsponsor van het DINSDAG 3 MAART 2015 Schaapskudde trekt door de volgepakte straten van Brugge in de Heilig Bloedprocessie, dit jaar op 14 mei. foto Organisatie Heilig Bloedprocessie De splinternieuwe Multratug 28 foto Damen Shipyards TERNEUZEN - Het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen blijft na ne gen uur 's ochtends in elk geval tot 1 augustus gratis voor Zeeuws- Vlaamse 65-plussers. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De nieuwste aanwinst van het Terneuzense sleep- en ber gingsbedrijf Multraship, de Multra tug 28, komt over twee weken in Terneuzen aan. door Sophie Stockman HULST - De kaartverkoop voor het jaarlijkse concert van orkest The Young Ones op 11 april is gestart. Dit jaar is Belle Perez de gastsoliste en de presentatie ligt in handen van Frits Sissing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64